Patrishia
Patrishia
  18 stycznia 2012 (pierwszy post)

Witam.

Ostatnio męczę się z przesuszoną skórą, szczególnie ust i rąk. Możliwe, że dlatego, że nie noszę rękawiczek i mam krótki rękawek pod płaszczem (jest mi bardzo ciepło w dalszym ciągu, nie marznę z głupoty). Jednak nie o tym.
Mimo używaniu oliwek, balsamów, kremów, nic się nie zmienia. Aż ostatnio złapałam się na tym jak mało piję. Do tego nie jadam zup, więc potrafię być na szklance herbaty i tyle, więc może w tym problem. Postanowiłam więc zrobić sobie próbne kilka tygodni z dużą ilością wody z miodem, ciekawa jestem jaki to będzie miało wpływ poza filtrowaniem nerek. ;-)

Jak u Was jest z dostarczaniem płynów? Pijecie min 2 litry, czy niekoniecznie? Czy przekłada się to na Wasze zdrowie/wygląd? Pijecie wodę mineralną, soki, herbatę?

Dodatkowo herbata czy kawa to chyba marny wybór, bo one z tego co wyczytałam to nawet odwadniają. A co z zieloną herbatą?

Pozdrawiam.

Babsy
Babsy
  19 stycznia 2012
massacre
massacre: tego nigdzie nie napisalam. Wczesniej tez zaznaczylam, ze pije mleko

wlasnie:) mleko nie jest niezdrowym czy nieodpowiednim skladnikiem diety, no, moze nie dla tych, ktorzy sa na nie uczuleni:)
styka51
styka51
  19 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Jak u Was jest z dostarczaniem płynów? Pijecie min 2 litry, czy niekoniecznie? Czy przekłada się to na Wasze zdrowie/wygląd? Pijecie wodę mineralną, soki, herbatę?

Nigdy tego nie liczyłam...
Ale praktycznie codziennie piję z 3 szklanki herbaty/wody z miodem i cytryną. Mleko też pijam, szczególnie teraz, z masłem i miodem :D
Wodę buskowiankę albo nestle Aquarel.. z 1,5 litra wyjdzie. Tym bardziej, że do tych 2l dziennie zupy i inne dania "rzadkie" się zaliczają.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 stycznia 2012
Babsy
Babsy: wlasnie:) mleko nie jest niezdrowym czy nieodpowiednim skladnikiem diety, no, moze nie dla tych, ktorzy sa na nie uczuleni:)

mleko jest mniam :mleko:
pije mleko krowie od 4miesiąca życia: mam zdrowe zęby, mocne kości, jestem zdrowa (nie wliczam sezonowych katarów, gryp i innych przeziębień), silna, nie cierpię na żadne przewlekłe schorzenia, itd.
jeśli ktoś twierdzi, że mleko krowie jest niezdrowe to mam ochotę takiemu człowiekowi parsknąć w twarz, bo nie wie co mówi :and:
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 stycznia 2012
styka51
styka51: Mleko też pijam, szczególnie teraz, z masłem i miodem :D

o mleku z miodem słyszałam, bo sama piję jak mnie gardło boli, ale o tym połączeniu mleka z masłem pierwsze słyszę ;O! jak to smakuje? ;O
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Babsy
Babsy
  19 stycznia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: pije mleko krowie od 4miesiąca życia: mam zdrowe zęby, mocne kości, jestem zdrowa (nie wliczam sezonowych katarów, gryp i innych przeziębień), silna, nie cierpię na żadne przewlekłe schorzenia, itd. jeśli ktoś twierdzi, że mleko krowie jest niezdrowe to mam ochotę takiemu człowiekowi parsknąć w twarz, bo nie wie co mówi

ja co dzien do jakichs 16 lat jadlam co dzien kasze na mleku- ani razu nie zaliczylam zadnego zlamania:) co najwyzej potluczenia;)

Gejszalicious
Gejszalicious: tym połączeniu mleka z masłem pierwsze słyszę ! jak to smakuje?

tak se, ale czego sie nie robi dla zdrowia;) z mlekiem i miodem lepsze;)
Babsy
Babsy
  19 stycznia 2012
Babsy
Babsy: tak se, ale czego sie nie robi dla zdrowia;) z mlekiem i miodem lepsze;)

no sie wydalo- pijam czasem mleko, jesli cos mnie bierze;)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 stycznia 2012
Babsy
Babsy: ja co dzien do jakichs 16 lat jadlam co dzien kasze na mleku- ani razu nie zaliczylam zadnego zlamania:) co najwyzej potluczenia;)

ja to samo ;P
tyle że ja kaszę mannę (po mojemu grysik) jadłam na śniadanie i kolacje do 10 roku życia - wszyscy pomyślą pewnie, że jakaś pokręcona jestem, ale należałam w dzieciństwie do tadków-niejadków i rano przed pójściem do przedszkola tylko to udawało się mojej mamie wepchnąć we mnie :D
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
styka51
styka51
  19 stycznia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: jeśli ktoś twierdzi, że mleko krowie jest niezdrowe to mam ochotę takiemu człowiekowi parsknąć w twarz, bo nie wie co mówi

W sumie podbijam wszystko, co napisałaś, bo mam tak samo.
Ale ludzie po 18/19 roku życia nie zawsze są w stanie strawić mleko, ponieważ w żołądku i jelitach brakuje odpowiednich enzymów, które mamy za malucha. Jeżeli chcemy nadal przyswajać wapń oraz białko, to powinniśmy to robić na produktach przetworzonych (masło, jogurty) bądź mleku odpowiednio sfermentowanym (maślanka, biały ser).

Gejszalicious
Gejszalicious: jak to smakuje? ;O

Bez szału, wypijam, żeby szybciej było.
Mój tata zamiast miodu czosnek daje, ale to już hardkor jest :lol:
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 stycznia 2012
Babsy
Babsy: z mlekiem i miodem lepsze;)

:zakochany: uwielbiam mleko z miodem, ale piję zazwyczaj tylko wtedy gdy jestem chora :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
styka51
styka51
  19 stycznia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: uwielbiam mleko z miodem, ale piję zazwyczaj tylko wtedy gdy jestem chora :)

Ja też :D
Byłam dziś po mleko, miód w szafce jest i będę się leczyć, bo coś mnie łapie.
A przed chwilą wypiłam szklankę wody z miodem i cytryną :lol:
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 stycznia 2012
styka51
styka51: Ale ludzie po 18/19 roku życia nie zawsze są w stanie strawić mleko, ponieważ w żołądku i jelitach brakuje odpowiednich enzymów, które mamy za malucha. Jeżeli chcemy nadal przyswajać wapń oraz białko, to powinniśmy to robić na produktach przetworzonych (masło, jogurty) bądź mleku odpowiednio sfermentowanym (maślanka, biały ser).

;O pierwszy raz słyszę! ja akurat nie mam z tym póki co problemu :)
a masło, jogurty i ser biały tez jem, więc nie jestem zagrożona stratami białak i wapnia :D
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 stycznia 2012
styka51
styka51: Mój tata zamiast miodu czosnek daje, ale to już hardkor jest

mój potrafi na raz zjeść całą główkę czosnku :woot: potem śmierdzi w całym domu ;P

styka51
styka51: Ja też :D Byłam dziś po mleko, miód w szafce jest i będę się leczyć, bo coś mnie łapie. A przed chwilą wypiłam szklankę wody z miodem i cytryną

żadna grypa ci nie straszna :lol:
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
styka51
styka51
  19 stycznia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: ;O pierwszy raz słyszę! ja akurat nie mam z tym póki co problemu :) a masło, jogurty i ser biały tez jem, więc nie jestem zagrożona stratami białak i wapnia :D

Na ćwiczeniach to miałam.
Wiesz jak pijesz często mleko, to może być inaczej, ale jak np. masz z pół roku przerwy, a potem wypijesz z 0,5 l mleka na raz, to może wątroba boleć or something .
styka51
styka51
  19 stycznia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: mój potrafi na raz zjeść całą główkę czosnku potem śmierdzi w całym domu ;P

No aż takim hardkorem to nie jest, albo w suchy chleb sobie wciera :lol:
Ale mój sąsiad, to potrafi cebulę jak jabłko jeść :ble:

Gejszalicious
Gejszalicious: żadna grypa ci nie straszna

Mam nadzieję ^^
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 stycznia 2012
styka51
styka51: Ale mój sąsiad, to potrafi cebulę jak jabłko jeść

dzizas :rotfl:
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.