Patrishia
Patrishia
  18 stycznia 2012 (pierwszy post)

Witam.

Ostatnio męczę się z przesuszoną skórą, szczególnie ust i rąk. Możliwe, że dlatego, że nie noszę rękawiczek i mam krótki rękawek pod płaszczem (jest mi bardzo ciepło w dalszym ciągu, nie marznę z głupoty). Jednak nie o tym.
Mimo używaniu oliwek, balsamów, kremów, nic się nie zmienia. Aż ostatnio złapałam się na tym jak mało piję. Do tego nie jadam zup, więc potrafię być na szklance herbaty i tyle, więc może w tym problem. Postanowiłam więc zrobić sobie próbne kilka tygodni z dużą ilością wody z miodem, ciekawa jestem jaki to będzie miało wpływ poza filtrowaniem nerek. ;-)

Jak u Was jest z dostarczaniem płynów? Pijecie min 2 litry, czy niekoniecznie? Czy przekłada się to na Wasze zdrowie/wygląd? Pijecie wodę mineralną, soki, herbatę?

Dodatkowo herbata czy kawa to chyba marny wybór, bo one z tego co wyczytałam to nawet odwadniają. A co z zieloną herbatą?

Pozdrawiam.

pijana
pijana
  20 stycznia 2012
massacre
massacre: CO JA CZYTAM TU myslalam, ze jestem jedyna, a tu Ty, Pijana ... ja co prawda nie az tak dlugo, ale tak do 9 roku zycia - chyba jakos tak mniej wiecej do 3 klasy SP. Kakao wieczorkiem z buteleczki... :D

Ty też ? LOLOLOLOLO :rotfl:
massacre
massacre: sery z wlasnego uboju.

:swir:
Babsy
Babsy
  20 stycznia 2012
massacre
massacre: CO JA CZYTAM TU myslalam, ze jestem jedyna, a tu Ty, Pijana ... ja co prawda nie az tak dlugo, ale tak do 9 roku zycia - chyba jakos tak mniej wiecej do 3 klasy SP. Kakao wieczorkiem z buteleczki...

:swir: no widzisz:)

massacre
massacre: Wierze, ale to ze nie jest pelne hormonow nie musi oznaczac, ze jest zdrowe. Mozna uzyc slow: syte, sycace, dobrze zastepujace jakis tam posilek.. ale zdrowe? Nie wydaje mi sie. Jeszcze raz przytocze moj przypadek z czasow ciazy. Polozna wyraznie powiedziala, ze wolalaby zebym sobie gulnela lampke czerwonego wina niz mleko. Nie kazala mi odstawic jakby bylo jakas trucizna, kazala jedynie zminimalizowac spozywana jego ilosc. Mi pomagalo na zgage, przez ktora nie moglam spac juz pod koniec ciazy.

ja tam sie nie bardzo znam, ale czy od ktoregos msca ciazy nie powinno sie pic dosyc regularnie mleka, zeby miec pokarm?
Babsy
Babsy
  20 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: massacre: sery z wlasnego uboju.

z uboju to mozesz miec miecho Piekna, sery to z udoju;)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  20 stycznia 2012
massacre
massacre: To parsknij smiechem. Ja smiem twierdzic, ze to nie dzieki mleku jestes "silna" jak to siebie nazwalas. Gdyby tak bylo wszyscy chlaliby mleko. Niestety tak nie jest. Podaj jakies konkretne argumenty to z checia podyskutuje ;) Tego typu teksty, ze jestes zdrowa nie sa przekonywujacym argumentem. Moj facet ma 30 lat i w ogole nie pije mleka. Okaz zdrowia. I co?

nie chodziło mi o to, że jest się silnym dzięki piciu mleka, tylko o to, że picie mleka nie jest szkodliwe dla zdrowia tak jak twierdzi wielu 'znawców' :)
owszem - jeśli ma się uczulenie na laktozę to co innego, ale jeśli ktoś nie ma owej alergii to raczej picie mleka mu nie zaszkodzi :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
pijana
pijana
  21 stycznia 2012
Babsy
Babsy: z uboju to mozesz miec miecho Piekna, sery to z udoju;)

Chodziło jej pewnie właśnie o mięso z uboju i sery, ale musiałam się doczepić :swir:
Patrishia
Patrishia
  21 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: litr soku pomaranczowego, o takiego:

Jest u nas taki w biedronce, tylko w kartonie, jest świetny. ;-)

Konto usunięte
Konto usunięte: A Egipcjanie wiedzieli jak zabalsamować mumię.

Dobrze się trzymasz, faktycznie! :-D

Konto usunięte
Konto usunięte: Od dwóch litrów to ja padam, 0.75 może bym w teraźniejszym stanie zrobił!

Och jaki dowcipniś! :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: przejrzyj sobie strony typu groupon etc bo tam są jakieś bony, że można kupić za 39zł tą butelkę, koleżanka mi powiedziała, ale niestety już po fakcie. dla mnie butelka jest lepsza z tego względu, że nalewasz i pijesz. dzbanki muszą przelać wodę i tak dalej, później przelewać do butelek - strata czasu, a jeśli chodzi o jakość wody z filtrów typu britta - dla mnie mocno średniawe, chwilami nawet nie dało się zrobić herbaty z przefiltrowanej, a co dopiero pić 'surową'.

A zajrzę, kto wie, może i coś innego ciekawego znajdę. :-D
Ech, u mnie w miasteczku to i z kranu pić mogę, nawet filtra nie potrzebuję, ale tu..

Konto usunięte
Konto usunięte: a co do tej krowy i ilości mleka daje - to się tyczy też kurczaków którymi wszyscy się tak zajadają. jak to jest możliwe,że kurczak rośnie w 1,5 miesiąca większy niż 40 lat temu rósł w 3 miesiące i na tym się jego wzrost kończył. masakra, a ludzie jedzą i podają dzieciom.

Też o tym pisałam wcześniej. W ogóle nie dość, że są faszerowane jakimś syfem od którego rosną jak oszalałe, co jest dla nas niezdrowe, to i jaka męka dla nich samych. Jak oglądalam programy o tym to przestalam na jakis czas jesc je calkiem, teraz sporadycznie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli używasz zwykłej oliwki typu Johnson (ogólnie chodzi o te dla dzieci) to nie zdziw się jak zaszkodzi, bo one W WIĘKSZOŚCI wysuszają skórę a nie nawilżają. ;) (oleje mineralne)

A o tym to nie wiedzialam.. :-D Teraz używam garniera do bardzo suchej skóry, na ustach sprawil sie genialnie, na reszcie w miarę, zobaczę jak dlugo :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  21 stycznia 2012
Babsy
Babsy: ja tam sie nie bardzo znam, ale czy od ktoregos msca ciazy nie powinno sie pic dosyc regularnie mleka, zeby miec pokarm?


CO???????
Pierwsze slysze, zeby picie mleka mialo jakis wplyw na posiadanie pokarmu :szok:
Tak jak pisalam pilam bardzo duzo mleka na zgage, a pokarmu nie mialam wcale.
Poza tym picie mleka krowiego jest odradzane kobietom w ciazy i ludziom starszym.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  28 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Jak u Was jest z dostarczaniem płynów? Pijecie min 2 litry, czy niekoniecznie? Czy przekłada się to na Wasze zdrowie/wygląd? Pijecie wodę mineralną, soki, herbatę? Dodatkowo herbata czy kawa to chyba marny wybór, bo one z tego co wyczytałam to nawet odwadniają. A co z zieloną herbatą?

Piję max. 1 szklankę płynów dziennie. Generalnie herbata, czasem jakiś sok. Tak, przekłada na moje zdrowie i wygląd. Mam suchą skórę, wszędzie, twarzy, rąk, ust, całego ciała. Chociaż jak kiedyś piłam 1,5 litra wody dziennie to też miałam suchą skórę i nic się nie zmieniło. Zamierzam się za to wziąć i wypijać z powrotem 1,5 wody mineralnej dziennie, poczekamy zobaczymy.

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

pijana
pijana
  28 stycznia 2012
naaats
naaats: Piję max. 1 szklankę płynów dziennie.

:wtf: Przeraziłam się
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  28 stycznia 2012
naaats
naaats: i wypijać z powrotem 1,5 wody mineralnej dziennie, poczekamy zobaczymy.


odstaw wode mineralna i pij zwykla zrodlana.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

EERIE
EERIE
  28 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Jak u Was jest z dostarczaniem płynów? Pijecie min 2 litry, czy niekoniecznie? Czy przekłada się to na Wasze zdrowie/wygląd? Pijecie wodę mineralną, soki, herbatę?

Mało piję. Kawa rano, jakas puszka coli w pracy, kawa wieczorem i juz.
nie wiem, czy sie przekłada w sumie, od zawsze tak funkcjonuję... :woot:
Kawę pijam najczęściej.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.