Patrishia
Patrishia
  18 stycznia 2012 (pierwszy post)

Witam.

Ostatnio męczę się z przesuszoną skórą, szczególnie ust i rąk. Możliwe, że dlatego, że nie noszę rękawiczek i mam krótki rękawek pod płaszczem (jest mi bardzo ciepło w dalszym ciągu, nie marznę z głupoty). Jednak nie o tym.
Mimo używaniu oliwek, balsamów, kremów, nic się nie zmienia. Aż ostatnio złapałam się na tym jak mało piję. Do tego nie jadam zup, więc potrafię być na szklance herbaty i tyle, więc może w tym problem. Postanowiłam więc zrobić sobie próbne kilka tygodni z dużą ilością wody z miodem, ciekawa jestem jaki to będzie miało wpływ poza filtrowaniem nerek. ;-)

Jak u Was jest z dostarczaniem płynów? Pijecie min 2 litry, czy niekoniecznie? Czy przekłada się to na Wasze zdrowie/wygląd? Pijecie wodę mineralną, soki, herbatę?

Dodatkowo herbata czy kawa to chyba marny wybór, bo one z tego co wyczytałam to nawet odwadniają. A co z zieloną herbatą?

Pozdrawiam.

mirra20
mirra20
  19 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: zawsze mozesz zamowic onlajn :P

nie w Polsce:/
agoosiaaa
agoosiaaa
  19 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie w Polsce:/

nie? to mnie zdziwilas :woot:
troche lipa :and:
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  19 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Jak u Was jest z dostarczaniem płynów? Pijecie min 2 litry, czy niekoniecznie? Czy przekłada się to na Wasze zdrowie/wygląd? Pijecie wodę mineralną, soki, herbatę?

pije 2l wody, bo cwicze na silowni, szklanke jakiegos soku, szklanke skrzypu i pokrzywy.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

mirra20
mirra20
  19 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie? to mnie zdziwilas troche lipa

no lipa straszna, pozostaje wycieczka do stolicy:/
lecę i ja walnąć się w pieluchy, bo jutro czeka robota
Dobrej nocy życzę:bye:
agoosiaaa
agoosiaaa
  19 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: no lipa straszna, pozostaje wycieczka do stolicy:/ lecę i ja walnąć się w pieluchy, bo jutro czeka robota Dobrej nocy życzę

nawzajem, tez ide, tylko na chwile wpadlam :bye:
tibauld
tibauld
  19 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Mimo używaniu oliwek, balsamów, kremów, nic się nie zmienia.

A Egipcjanie wiedzieli jak zabalsamować mumię. :ziober2:

Patrishia
Patrishia: Jak u Was jest z dostarczaniem płynów? Pijecie min 2 litry

Od dwóch litrów to ja padam, 0.75 może bym w teraźniejszym stanie zrobił!
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  19 stycznia 2012
Qbkens
Qbkens: Własnie, już od paru lat zastanawia mnie ten produkt, jest on wodą używaną na Australian Open i zawsze się zastanawiałem jak smakuje

jak zwykla woda,kupilem w paryzu na lotnisku, za mala butelke dalem 3,5€, oczekiwalem nektaru z olimpu a to zwykla woda :lol:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Babsy
Babsy
  19 stycznia 2012
massacre
massacre: mleko krowie jest dla cielat.

pozwole sie nie zgodzic... krowa po wycieleniu produkuje dla cielaka przez pewien czas siare(dokladnie ile czasu nie powiem), mleko ktore produkuje poza tym okresem przeznaczone jest do spozycia przez ludzi.

massacre
massacre: Pięćdziesiąt lat temu przeciętna krowa dawała 2.000 funtów mleka rocznie. Czołowi producenci uzyskują dzisiaj 50.000 funtów. W jaki sposób zostało to dokonane? Lekarstwa, antybiotyki, hormony, plany wymuszonego odżywiania oraz wyspecjalizowana hodowla - oto w jaki sposób.

musialabym sie dopytac mojego, ale to nie jest dzialanie nakierowane li i jedynie na jak najwieksza produkcje i trucie ludzi swinstwami, ktore zazywaja krowy... (ps. nie lubie mleka:))
mmaryjka
mmaryjka
  19 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Ostatnio myślalam o jodze, ale nie wiem jak sie do tego zabrać, a bioenergo0terapeuty to w Lublinie nie znajdę raczej

jogę polecam z czystym sumieniem. jeśli jeszcze poruszany jest aspekt duchowy to już w ogóle. do bio jeżdżę właśnie ze względów zdrowotnych. córka mojego ojca pije taki sok ponieważ chorowała średnio 2 razy w miesiącu. odkąd pije ten sok, nie chorowała ani razu, także też polecam.

Patrishia
Patrishia: 60 zl to nie taki majatek, a mozna zabrac ze sobą, nie jak dzbanek z filtrem, dziekuje, jak bede miala za co to moze zamowie

przejrzyj sobie strony typu groupon etc bo tam są jakieś bony, że można kupić za 39zł tą butelkę, koleżanka mi powiedziała, ale niestety już po fakcie.
dla mnie butelka jest lepsza z tego względu, że nalewasz i pijesz. dzbanki muszą przelać wodę i tak dalej, później przelewać do butelek - strata czasu, a jeśli chodzi o jakość wody z filtrów typu britta - dla mnie mocno średniawe, chwilami nawet nie dało się zrobić herbaty z przefiltrowanej, a co dopiero pić 'surową'.
Babsy
Babsy
  19 stycznia 2012
Babsy
Babsy: ktore produkuje poza tym okresem przeznaczone jest do spozycia przez ludzi.

inaczej- co krowa mialaby zrobic z mlekiem, ktore caly czas produkuje? musi byc dojona, bo peknie, a ze czlowiek wpadl na pomysl wykorzystywania owego mleka...
mmaryjka
mmaryjka
  19 stycznia 2012

a co do tej krowy i ilości mleka daje - to się tyczy też kurczaków którymi wszyscy się tak zajadają. jak to jest możliwe,że kurczak rośnie w 1,5 miesiąca większy niż 40 lat temu rósł w 3 miesiące i na tym się jego wzrost kończył. masakra, a ludzie jedzą i podają dzieciom.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 stycznia 2012
Babsy
Babsy: mleko ktore produkuje poza tym okresem przeznaczone jest do spozycia przez ludzi.

Natura tak wybrala czy ludzie? O to mi chodzilo ;)

Babsy
Babsy: ale to nie jest dzialanie nakierowane li i jedynie na jak najwieksza produkcje i trucie ludzi swinstwami, ktore zazywaja krowy...

Wiejskie mleczko to zupelnie inna sprawa. Nie znam sie na skladach, ale kieruje sie smakiem. Kiedy moj swietej pamieci pradziadek mial sad i kurnik to i jablka inaczej smakowaly niz te ze sklepu i jajka od jego kurek byly zupelnie inne niz te kupowane w sklepie.

Babsy
Babsy: a ze czlowiek wpadl na pomysl wykorzystywania owego mleka...


To juz inna sprawa, napisalam wyzej :D Z reszta nie od dzisiaj czlowiek wymysla sobie przywileje roznego rodzaju nie kierujac sie natura ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: jak to jest możliwe,że kurczak rośnie w 1,5 miesiąca większy niż 40 lat temu rósł w 3 miesiące i na tym się jego wzrost kończył. masakra, a ludzie jedzą i podają dzieciom.


dokladnie. masakra :C
Nawet kupujac mieso organic nie mam 100% pewnosci, ze czegos tam nie ulepszyli :and:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a co do tej krowy i ilości mleka daje - to się tyczy też kurczaków którymi wszyscy się tak zajadają. jak to jest możliwe,że kurczak rośnie w 1,5 miesiąca większy niż 40 lat temu rósł w 3 miesiące i na tym się jego wzrost kończył. masakra, a ludzie jedzą i podają dzieciom.

jeśli chodzi o kurczaki z marketów to się zgadzam - są napakowane hormonami :( i jeśli dobrze pamiętam to chyba podają im hormon wzrostu ;(

na szczęście moja mamusia co roku hoduje brojlery i przez cała zimę mogę zajadać zdrowe mięsko, bez żadnych wspomagaczy :):ziober2:
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Babsy
Babsy
  19 stycznia 2012
massacre
massacre: Natura tak wybrala czy ludzie? O to mi chodzilo

przejscie od zbieractwa i lowiectwa do rolnictwa, co za tym idzie osiadlego trybu zycia przyczynily sie rozwoju cywilizacji:) czlowiek zauwazywszy ze moze pozyskac mleko od krow, koz, owiec i innych zwierzat mogl zaoszczedzic na wodzie, a mleko poza zaspokojeniem pragnienia bylo takze sycacym posilkiem. no, moze pelnym posilkiem nie, ale zaspokajalo troche glod:)

massacre
massacre: Wiejskie mleczko to zupelnie inna sprawa. Nie znam sie na skladach, ale kieruje sie smakiem. Kiedy moj swietej pamieci pradziadek mial sad i kurnik to i jablka inaczej smakowaly niz te ze sklepu i jajka od jego kurek byly zupelnie inne niz te kupowane w sklepie.

pewnie, ze to zupelnie co innego;) mieszkam na obrzezach miasta, mam kawalek pola i kiedy bylam mala, babcia obrabiala ten kawalek pola i mielismy dwie krowy^^ jak nie lubie mleka, kasza manna sie zajdalam co dzien, po sprzedniu krow nie moglam sie przestawic na kasze na mleku kupnym. a zsiadle mleko do ziemniakow latem? ojj:zakochany: a te wlasne pomidorki, ogoreczki, ziemniaki...:)

massacre
massacre: Z reszta nie od dzisiaj czlowiek wymysla sobie przywileje roznego rodzaju nie kierujac sie natura

wiec udomowienie zwierzat bylo zle;)?

Konto usunięte
Konto usunięte: a co do tej krowy i ilości mleka daje - to się tyczy też kurczaków którymi wszyscy się tak zajadają. jak to jest możliwe,że kurczak rośnie w 1,5 miesiąca większy niż 40 lat temu rósł w 3 miesiące i na tym się jego wzrost kończył. masakra, a ludzie jedzą i podają dzieciom.

no, kurczaki to juz koszmar- slyszalo sie przeciez o tym, ze juz kilkuletnie dziewczynki dostawaly przez te hormony okresu:wtf: a o gorszym skutku spozycia mleka poza sraczka jeszcze nie slyszalam:woot:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 stycznia 2012
Babsy
Babsy: wiec udomowienie zwierzat bylo zle;)?

tego nigdzie nie napisalam. Wczesniej tez zaznaczylam, ze pije mleko ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.