RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 czerwca 2009 (pierwszy post)
Witam



FILMY
(polecane, szukane, opinie..itd.)

Widziałeś/aś ostatnio dobry film ?
Chcesz go polecić innym ?
Szukasz filmów ?
W tym temacie masz szanse zareklamować film innym
i znaleźć to co polecają inni




Chcesz wyrazić swoją opinie na temat któregoś filmu
w tym temacie masz okazje podzielenia sie swoimi spostrzeżeniami




Nie pamiętasz tytułu filmu którego szukasz ?
umieść krótki opis i czekaj... cierpliwości ktoś Go na pewno widział



ZASADY

- wstawiamy najwyżej dwa filmy z krótkim opisem o czym są
(można dodać własne spostrzeżenia )
- Proszę o nie wypisywaniu listy np. 50 filmów co są kÓl
- Proszę nie "nabijać" niepotrzebnych postów
( piszemy tylko o filmach i naszych opiniach na dany film )
- za zbędne posty nagrodą będzie :ban:
- Nie "obrażamy" innych forumowiczów
(każdy ma prawo lubić to co chcę, uszanujmy gust innych)
- Filmy proszę prezentować TU a nie odsyłać linkami do innych stron

Proszę stosować się do tych zasad lub :ban:

Pozdrawiam
...Ignorance is bliss...
odwieczna
odwieczna
  25 kwietnia 2010
Świadek oskarżenia

Konto usunięte
Konto usunięte: Słynny adwokat sir Wilfrid podejmuje się obrony Leonarda Vole, oskarżonego o zamordowanie wdowy, po której miał dziedziczyć. Żona oskarżonego, Christine, dostarcza mu alibi. Niespodziewanie w dniu rozprawy kobieta zmienia zeznania...


Według mnie najlepszy film z M. Dietrich.
Szkoda, że trochę niedoceniony.
M. Dietrich i jej autokreacja osiąga w nim mistrzostwo świata.
MaQ7
MaQ7
  26 kwietnia 2010

Mam nietypowe pytanie, nie wiedziałem zbytnio czy umiescic je tutaj czy w dziale myzka no ale po odnosi sie do filmy i tv jakby. Chodzi mi o elementy muzyczne w trailerze z Polsatu filmu Furia, dosc krotkie dzwieki slychac ale moze ktos kojarzy i wie co to moze byc za muza?

WueRZet
WueRZet
  30 kwietnia 2010

Coś z innej beczki.


Konto usunięte
Konto usunięte: Fantazja z 1940 roku to zbiór krótkich animowanych nowel, ilustrujących słynne utwory muzyki klasycznej. Obraz podzielony jest na 8 części i każda zilustrowana jest osobnym utworem w wykonaniu Orkiestry Filadelfijskiej pod batutą słynnego dyrygenta - Leopold Stokowskiego okraszona komentarzem Deemsa Taylora.


Znalazłem przypadkiem dziś na YT. Chyba najlepsza animacja Disneya w historii.
SladKrwi
SladKrwi
  3 maja 2010

nie pamietam tytułu filmu. Akcja mniej wiecej toczy sie tak : Koleś ma iść do więzienia, strasznie sie tego boi wiec szuka jakiegoś sposobu żeby przeżyć. Najpierw idzie do baru i sie pyta innego typa czy może mu pomóc. On mu gada że zostanie najprawdopodobniej wyruchany w dupe. Facet bierze kupuje wibrator i mówi do żony (dziewczyny) że chce żeby pierwszy raz był z kimś kogo kocha. Później na ulicy spotyka "mistrza" i ten go uczy być twardym. Udaje mu sie to wiec w więzieniu jest liderem i każdy sie go boi. Na tym etapie urwa mi sie ten film i nie mam dalszej części. Plis pomóżcie mi.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie pamietam tytułu filmu. Akcja mniej wiecej toczy sie tak : Koleś ma iść do więzienia, strasznie sie tego boi wiec szuka jakiegoś sposobu żeby przeżyć. Najpierw idzie do baru i sie pyta innego typa czy może mu pomóc. On mu gada że zostanie najprawdopodobniej wyruchany w dupe. Facet bierze kupuje wibrator i mówi do żony (dziewczyny) że chce żeby pierwszy raz był z kimś kogo kocha. Później na ulicy spotyka "mistrza" i ten go uczy być twardym. Udaje mu sie to wiec w więzieniu jest liderem i każdy sie go boi. Na tym etapie urwa mi sie ten film i nie mam dalszej części. Plis pomóżcie mi.

Wielki Stach
...Ignorance is bliss...
odwieczna
odwieczna
  6 maja 2010

czy zna ktoś 'dobre' filmów klasy z? :>
obejrzałam już kilka które polecał ktoś na forum, ale jakoś mi się nie spodobały.

poszukuje coś na wzór tego: http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DOqYFO467bK4&usg=AL29H23wGJqg6HgXKLdH1GYYP1o5-A6O2w

Alucard
Alucard
  7 maja 2010


Konto usunięte
Konto usunięte: Przed 10 lat teść Lincolna Hawka, milioner Jason Cutler doprowadził do rozpadu jego małżeństwo z Christiną. Od tej pory Lincoln nie widział swojej żony i syna Michaela. Kiedy Christina zapada na nieuleczalna chorobę były teść jest gotów na wszystko byle tylko uniemożliwić Lincolnowi kontakt z synem. Chłopiec uczy się w szkole wojskowej ale zgodnie z wolą żony Hawk zabiera go stamtąd, by go do niej przywieźć. Kobieta pragnie pożegnać się z chłopcem, ale jednocześnie chciałaby aby obaj wreszcie się poznali i zaprzyjaźnili.


http://www.filmweb.pl/f8783/Ponad+szczytem,1987

Moim zdaniem najlepszy film Stalona, zawsze na nim mi łzy lecą :ziober2:
Uwielbiam też ścieżkę dźwiękową, która jest rewelacyjna.
redeyess
redeyess
  8 maja 2010



Konto usunięte
Konto usunięte: Dwie amerykańskie dziewczyny podróżują po Europie. Będąc w Niemczech psuje im się w nocy samochód. Szukając pomocy trafiają na wolnostojący dom. Następnego ranka budzą się w piwnicy, w której znajduje się również pewien Japończyk. Okazuje się, że uwięził ich stary niemiecki chirurg, który specjalizował się kiedyś w rozdzielaniu bliźniąt syjamskich. Postanawia on, jako pierwszy na świecie, połączyć ze sobą troje ludzi tak, aby stworzyli jeden układ pokarmowy.


reasumując, nie polecam. najgorszy horror jaki kiedykolwiek widziałam. beznadziejna, poroniona fabuła. nie dotrwałam do końca, bo bym chyba zwymiotowała :and:
HideInTheShadow
HideInTheShadow
  9 maja 2010


Ostatnio obejrzałem " Wożąc Panią Daisy " i polecam bo naprawdę fajny film
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.filmweb.pl/f8783/Ponad+szczytem,1987 Moim zdaniem najlepszy film Stalona, zawsze na nim mi łzy lecą Uwielbiam też ścieżkę dźwiękową, która jest rewelacyjna.

klasyk VHS :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: czy zna ktoś 'dobre' filmów klasy z? :> obejrzałam już kilka które polecał ktoś na forum, ale jakoś mi się nie spodobały.

filmy klasy "z" raczej trudno by sie podobały :D

"Nocy krwiożerczych chomików"
"Striptizerki zombie"
"Lesbians Vampires Killers"
"Samochody, które zjadły Paryż"
"Mordercze klowny z kosmosu"
"Plan 9 From Outer Space"
...Ignorance is bliss...
DarkMeeby
Posty: 89 (po ~90 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
DarkMeeby
  18 maja 2010
Uwaga!
Ostatnio nie mogę przestać myśleć o pewnym filmie...
Oglądałam go dość dawno, może jakieś 4 lata temu w TV.
Coś, co mogę o nim napisać...
Był czarno-biały, wczesne lata (30-40 może), był lektor.
Opowiadał o mężczyźnie, który z niewyjaśnionych przyczyn malał.
Kurczył się i po prostu był coraz mniejszy.
Pamiętam, że poszedł z żoną do lekarza i on go mierzył... :D
Pod wpływem czasu tak malał i malał...
Aż w końcu miał dosłownie kilka milimetrów.
Mieszkał w domku dla lalek, potem gonił go jego własny kot...
Okruszek chleba w porównaniu do niego był ogromny.
Pomóżcie! Co to za film?
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  18 maja 2010
DarkMeeby
DarkMeeby: Pomóżcie! Co to za film?

Człowiek, który się nieprawdopodobnie zmniejsza :woot:
...Ignorance is bliss...
DarkMeeby
Posty: 89 (po ~90 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
DarkMeeby
  18 maja 2010
RexMundi
RexMundi: Człowiek, który się nieprawdopodobnie zmniejsza

Na początku myślałam, że sobie żartujesz.
Taki oczywisty tytuł...
Sprawdziłam, to jest to :)
Dziękuję :piwo: Miłego wieczoru.
Straaanger
Posty: 1 (po ~108 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
wpis jest ukryty
Gutek909
Gutek909
  24 maja 2010

" Dwunastu gniewnych ludzi "

"Scenariusz oparty jest na bardzo prostym pomyśle – 12 ławników ma za zadanie wydać jednogłośny wyrok w sprawie młodego chłopaka oskarżonego o zamordowanie własnego ojca. Dowody świadczące przeciwko podejrzanemu wydają się oczywiste, a przysięgli zgodni co do jego winy. Wszyscy, poza tym jednym. Prosi o godzinę na przedstawienie swojej argumentacji. Reszta, co prawda niechętnie (bo przecież wszystko mogłoby potoczyć się tak gładko) zgadza się na taki układ. Od tego momentu, grany przez Henry'go Fondę, Davis (Przysięgły 8), sukcesywnie przekonuje pozostałych mężczyzn do swojej racji, za pomocą wnikliwej analizy sytuacji oraz logicznych wywodów."

film stary, ale jak dla mnie genialny.. Obejrzałem go dopiero parę miesięcy temu :P

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.