PrzypadkowyJa
PrzypadkowyJa
  24 kwietnia 2019 (pierwszy post)

Czy znajdują się na tym portalu osoby którym zależy na normalnej znajomości/relacji?. Smutne to

bozaowieczka
bozaowieczka
  5 maja 2019

Jest chyba tzw. budownictwo pasywne, zajmuje się tym działem. Wiesz co mnie ciekawi, jak to jest kiedyś nie było tych katalizatorów, eko różnych instalacji, segregacji śmieci i było czyściej, powietrze świeższe.

piekloWgDantego
piekloWgDantego: Dom już mam

Możesz go okopać, latem będzie chłodno, a zimą cieplej. d83dde09 Zasadzić drzewa na dachu i posadzić roślinki, jak hobbit. d83dde09 Już takie rozwiązania widziałem.
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  5 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz co mnie ciekawi, jak to jest kiedyś nie było tych katalizatorów, eko różnych instalacji, segregacji śmieci i było czyściej, powietrze świeższe.

Nad tym też rozmyślałem ,śmieci,za młodu nie istniało takie pojęcie jak śmieci. Butelki skupowali praktycznie od wszystkiego ,plastiki praktycznie nie istniały (a teraz plasterek sera raz zapakowany w folię i to wszystko spakowane w jeszcze większą folię) odpadki z jedzenia lądowały w kompostowniku lub chlewiku. Byle czym w piecu nie palono bo tego byle czego nie było. Wszystko wykorzystane do granic możliwości.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

bozaowieczka
bozaowieczka
  5 maja 2019

Odpadki z jedzenia dawano zwierzętom np. jako dodatek do ciepłej kaszy. Słoiki używano jako weka do przetworów z warzyw i owoców. Co do plastiku, tu akurat sam się dziwię, że nie można tego zmielić na proszek i ponownie wykorzystać do odlewów opakowań. Kevlar to też jakiś wzmocniony plastik? Plastikowe hełmy. d83dde09
Bardziej myślałem o spalinach, dlaczego tak nowoczesne samochody, fabryki wydzielają tyle szkodliwych toksyn do środowiska? Tego kiedyś nie odczuwałem w miejscu zamieszkania.
Głośno też jakoś, chociaż mogło być gorzej. d83dde09

piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  5 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Bardziej myślałem o spalinach, dlaczego tak nowoczesne samochody, fabryki wydzielają tyle szkodliwych toksyn do środowiska? Tego kiedyś nie odczuwałem w miejscu zamieszkania. .

Moja mamuśka jak robiła prawko to jedyne na co musiała uważać ,to žeby nie spłoszyć konia którego wyprzedza.😀. Na przejeździe kolejowym jak się nie zatrzymała to egzaminatorowi odpowiedziała ,że o tej godzinie wąskotorówka nie jedzie.😂 po prostu mniej było aut ,ale spokojnie ,ropa się kończy ,wungiel również,także jak nie wymyślą nic innego czym można palić ,to powinno być czyściej. Tylko czy środowisko wytrzyma do tego czasu?

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  5 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz go okopać, latem będzie chłodno, a zimą cieplej. Zasadzić drzewa na dachu i posadzić roślinki, jak hobbit. Już takie rozwiązania widziałem.

Widziałeś to u nas w Polsce?

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

PrzypadkowyJa
PrzypadkowyJa
  5 maja 2019

Hejka

piekloWgDantego
piekloWgDantego: bozaowieczka: Możesz go okopać, latem będzie chłodno, a zimą cieplej. Zasadzić drzewa na dachu i posadzić roślinki, jak hobbit. Już takie rozwiązania widziałem. Widziałeś to u nas w Polsce?

Hejka :D Co tutaj się dzieje ?:D
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  5 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Hejka :D Co tutaj się dzieje ?:D

Dyskutujemy sobie z Józkiem ,może podsunie mi jakiś pomysł na obniżenie rachunków ,czy to za prąd czy opał.😀

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

bozaowieczka
bozaowieczka
  9 maja 2019
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Widziałeś to u nas w Polsce?

Tak pod postacią ziemianek. I w szkole przetrwania.... i podczas pierwszej wojny światowej..d83dde09
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  9 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: piekloWgDantego: Widziałeś to u nas w Polsce? Tak pod postacią ziemianek. I w szkole przetrwania.... i podczas pierwszej wojny światowej..

Jak dla mnie nie ma lepszej przechowalni na owoce i warzywa ,jak ziemianka. Szkołe przetrwania mam ,trzy dni po wypłacie😂. A na bunkrach się nie znam.😀

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

bozaowieczka
bozaowieczka
  9 maja 2019
piekloWgDantego
piekloWgDantego: przechowalni na owoce i warzywa ,jak ziemianka.

Albo na takim nasypie prowadzić ogródek, a zbiory przechowywać w środku. Coś jak ryżowe tarasy....
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Szkołe przetrwania mam ,trzy dni po wypłacie

Dlaczego?
piekloWgDantego
piekloWgDantego: . A na bunkrach się nie znam.😀

No to proste, wykop prowadź zygzakiem i wzmocnij jego ściany za pomocą desek.
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  9 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: No to proste, wykop prowadź zygzakiem i wzmocnij jego ściany za pomocą desek.

U Wołoszańskiego bunkier to pięciometrowej grubości ściany z żelbetu.😀 A te deski i zygzaki to raczej okop będzie .😀
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego?

Ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia i ile by nie było ,to zawsze starcza na trzy dni.😀

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

bozaowieczka
bozaowieczka
  10 maja 2019
piekloWgDantego
piekloWgDantego: U Wołoszańskiego bunkier to pięciometrowej grubości ściany z żelbetu.😀 A te deski i zygzaki to raczej okop będzie .😀

Pierwsze takie konstrukcje powstały jako budowle ziemne z wykorzystaniem tego co występuje w danym terenie, czyli pewnie i drewna i innego rodzaju budulcu.
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia i ile by nie było ,to zawsze starcza na trzy dni.

Myślałem, że z lęków gromadzisz bo czujesz się zagrożony. d83ddc38
bozaowieczka
bozaowieczka
  10 maja 2019
piekloWgDantego
piekloWgDantego: zygzaki to raczej okop będzie

Tak, to okop. Masz racje.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.