styka51
styka51
  15 sierpnia 2012 (pierwszy post)

..jadłam/jadłem:

Witam!

W tym temacie prezentujemy/przedstawiamy/opisujemy to co dziś zjedliśmy na obiad.Możemy wrzucać zdjęcia i przepisy. Na pewno będzie do swoistego rodzaju baza pomysłów na dobry smaczny i zdarzy się, że tani obiad.
Więc zaczynamy:

Mój dzisiejszy obiad to:



Kotlet schabowy z ziemniakami + ogórki kiszone(zdjęcie z neta)


Pozdrawiam i życze smacznego ;)
pijana
pijana
  14 maja 2013
massacre
massacre: @pijana, dzięki za info. Ani Nigela, ani Gordon nie należą do moich autorytetów kulinarnych. Nigela jedzie na węglowodanach, a Gordon... no cóż, nie trafił do mnie :D. Kwestia więc chyba jakie programy kulinarne się ogląda ;)

Ja oglądam wiele, ale nie robię potraw, które przygotowują :rotfl: To raczej forma zabicia czasu.
TylkoUmysl
TylkoUmysl: Słabo. Raczej to taki dodatek, by zupa wyglądała jak na kości :) Do ziemniaczków lubię masełko i dziś wrzuciłem kilka jak piekłem chleb, ale ostatecznie jako omasta padło na olej lniany. A przy okazji najlepsze ziemniaczki jakie jadłem, to wykonane jak te z tej fajnej serii "fork to fork" (połączenie informacji o organicznym uprawianiu warzyw z 2-3 smacznymi i prostymi potrawami) http://www.youtube.com/watch?v=JvZyMnlh6Hs O ziemniakach pierwsze ok. 10min.

Zaraz obczaję :-)
TylkoUmysl
TylkoUmysl: omnia

Że się wtrącę - wg mnie Samsungi w ogóle robią słabe zdjęcia. A nawet jak na fonie wygląda ok, to po zrzuceniu na kompa jedno wielkie rozczarowanie. Miałam Omnię, mam Note'a i wciąż nie jestem zadowolona ze zdjęć.

A dziś na obiad zapiekanka z piersi kurczaka, cukinii, pieczarek, pomidorów z puszki, czosnku, czerwonej cebuli. Przyprawy: świeży tymianek, świeży rozmaryn, chili w proszku, odrobina soli, oregano.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 maja 2013

A moje zdjęcia potraw dobrze wyglądają? :ziober2: Nie ma Gada, to nikt ich nie komentuje :and:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  14 maja 2013

razowe pierogi z jagodami, niestety mrożonymi jeszcze. właśnie mam przerwę w lepieniu.

a w ogóle, poszukuję eksperta od pierogów albo przynajmniej jakiejś strony internetowej/bloga na którym pierogi to temat numer jeden, głównie mi chodzi o ciasto. ktoś coś?

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 maja 2013
Leszcz i sea bass (nie mogłam znaleźć przetlumaczenia nazwy tej ryby na polski), małże i krewetki pieczone, do tego oliwki z suszonymi pomidorami na ciepło i couscous. Kcal 458, Fat 11.6g, Sugar 5.3g, Sat Fat 1.3g

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

styka51
styka51
  14 maja 2013

Grochówka ;)

massacre
massacre: Leszcz i sea bass (nie mogłam znaleźć przetlumaczenia nazwy tej ryby na polski), małże i krewetki pieczone, do tego oliwki z suszonymi pomidorami na ciepło i couscous. Kcal 458, Fat 11.6g, Sugar 5.3g, Sat Fat 1.3g

Wciągnęłabym :d tylko za dużo cebuli;p
Earth
Earth
  14 maja 2013

Też grochówka ;D

TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  14 maja 2013
massacre
massacre: A moje zdjęcia potraw dobrze wyglądają?

Ładnie, wspaniałe kolorki, ale tych krewetek bym nawet nie ruszył. Przypominają mi maciupkie krety, które niedawno wykopałem z gniazda.

Co dziś tak wzięło wszystkich na strączkowe. Ja dziś potrawa w stylu meksykańskim. Czerwona fasola, czerwona cebula, kukurydza, czerwona papryka, dużo ostrych przypraw, ryż

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 maja 2013

@Styka, cebuli dałam tylko połowę na wierzch, bardziej dla koloru. W całym tym naczyniu zginęła :) @TylkoUmysł, krewetki dzisiaj dałam. Wcześniej wrzucałam zdjęcia bez 'robali' ;-)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

styka51
styka51
  15 maja 2013
massacre
massacre: @Styka, cebuli dałam tylko połowę na wierzch, bardziej dla koloru.


Ja tam cebuli nie lubię w ogóle, paskudna jest dla mnie i przez to taka wyczulona jestem;p
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  15 maja 2013

Jak można cebuli nie lubić? :O A ciosnek lubisz?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

pijana
pijana
  15 maja 2013

Też nie lubię cebuli :haft: Ale dodaję dla ostrości, a później wybieram z talerza xD I tak, Twoje dania Asiu wyglądają ładnie, nawet mamie pokazywałam niektóre :ziober2:

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  15 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: nawet mamie pokazywałam niektóre


ktore? :ziober2:
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale dodaję dla ostrości


Ja generalnie ograniczam doprawianie sola i pieprzem i uzywam wobec czego wlasnie cebule, czosnek, swieze chilli, soje

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Earth
Earth
  15 maja 2013

Dziś okazało się, że nie mam zajęć a wczoraj kupiłam ciasto francuskie, więc postanowiłam wykorzystać zyskany czas. Parówki krojone na trzy części a potem każda przekrajana wzdłuż; z serem żółtym, mozzarellą i oregano. Ubolewam, że jak to zlepiam to mi wychodzą takie ładne koperty-podusie a podczas pieczenia się tak rozwlekają (przez bulgoczący ser- podejrzałam dziś) :(

Porcja na małym talerzyku:

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  15 maja 2013

Dlatego składając koperty dobrze sobie zostawić trochę miejsca w środku :-) ja tak robię z krokietami z kraba w filo pastry, kciukiem wciskam farsz. Działa i koperty się nie rozkładają ;-)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

pijana
pijana
  15 maja 2013
massacre
massacre: ktore?

Te z fejsbuka :D
massacre
massacre: Ja generalnie ograniczam doprawianie sola i pieprzem i uzywam wobec czego wlasnie cebule, czosnek, swieze chilli, soje

Ja również, w sumie pieprzu nie używam w ogóle, bo nie lubię. A soli czasem maleńką szczyptę, a czasem wcale.

Dziś: pierś i plaster karkówki z grilla.