styka51
styka51
  15 sierpnia 2012 (pierwszy post)

..jadłam/jadłem:

Witam!

W tym temacie prezentujemy/przedstawiamy/opisujemy to co dziś zjedliśmy na obiad.Możemy wrzucać zdjęcia i przepisy. Na pewno będzie do swoistego rodzaju baza pomysłów na dobry smaczny i zdarzy się, że tani obiad.
Więc zaczynamy:

Mój dzisiejszy obiad to:



Kotlet schabowy z ziemniakami + ogórki kiszone(zdjęcie z neta)


Pozdrawiam i życze smacznego ;)
TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  12 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: znaki

To po prawej ze zdjęcia wygląda jak negatyw gołąbka d83dde03 Jak to się zwie, albo jak to wykonałaś, że ten ryż tak fajnie się trzyma "kapusty" ;) ? Aha i co to za zielony sześcian z plasteliny?

Dziś przechadzając się po łące zebrałem dużo kopru i zrobiłem koperkową z jajeczkiem przecieranym przez widelec. Pycha.

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

pijana
pijana
  12 czerwca 2013
TylkoUmysl
TylkoUmysl: To po prawej ze zdjęcia wygląda jak negatyw gołąbka Jak to się zwie, albo jak to wykonałaś, że ten ryż tak fajnie się trzyma "kapusty" ;) ? Aha i co to za zielony sześcian z plasteliny?

:rotfl:
Ryż do sushi jest mocno kleisty więc wszystko się trzyma, ale jak to się wykonuje to trzeba już zapytać sushi mastera :D Te z glonem na wierzchu to hosomaki, a z ryżem na wierzchu to Philadelphia rolls. A zielony sześcian to chrzan wasabi :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  13 czerwca 2013

Wczoraj noodle z miesem wolowym, dzis lazania.

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 342
Kiniowska
  15 czerwca 2013

Kanapki ze srem żółtym i rzodkiewką. d83ddc4d

TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  15 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: a z ryżem na wierzchu to Philadelphia rolls


Pewnie śmiejesz się z odwróconych gołąbków, ale to nie jest głupi pomysł. Podduszona przyprawiona kapustka z mięskiem czy grzybkami owinięta w ryż, do tego jakiś sosik. Jak znajdę w okolicy ryż do sushi to będę eksperymentował. Na yt już widziałem przygotowanie ryżu i zawijanie go, nawet mam taką matę do zawijania... z podkładki pod talerz heheh.

Konto usunięte
Konto usunięte: A zielony sześcian to chrzan wasabi

O proszę jakie to warzywo ma fajne właściwości zapobiegające niszczeniu szkliwa, zawiera dużo siarki.

Dziś prawdopodobnie zupa krem z kalafiora

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

pijana
pijana
  15 czerwca 2013
TylkoUmysl
TylkoUmysl: Pewnie śmiejesz się z odwróconych gołąbków,

Bardziej z samego porównania sushi do nich:-D
TylkoUmysl
TylkoUmysl: ale to nie jest głupi pomysł. Podduszona przyprawiona kapustka z mięskiem czy grzybkami owinięta w ryż, do tego jakiś sosik. Jak znajdę w okolicy ryż do sushi to będę eksperymentował. Na yt już widziałem przygotowanie ryżu i zawijanie go, nawet mam taką matę do zawijania... z podkładki pod talerz heheh.

Nie jadłam gołąbków od lat, bo przestałam jeść mięso mielone (nawet zmielone samodzielnie, po prostu mi jakoś obrzydło), ale pomysł wydaje się całkiem ciekawy !

Wczoraj była pizza, a dziś sałatka, miso, sushi znów.
styka51
styka51
  16 czerwca 2013

Kiełbasa i skrzydełka z grilla, sałatka z pomidora i ogórka :D

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 342
Kiniowska
  16 czerwca 2013

Ryż + kurczak w sosie śmietanowo-ziołowym będzie. Jak mi się zechce zrobić... :D

sandefjord
sandefjord
  16 czerwca 2013

Karkówa z grila ha ha.

pijana
pijana
  20 czerwca 2013

Wczoraj sałatka z KFC z grillowanym kurczakiem, dzisiaj chyba curry z piersią z indyka.

Earth
Earth
  22 czerwca 2013

Bardzo boję się gotowania zup po mojej ostatniej, która niesie złe wspomnienia, ale dzisiaj odważyłam się na grochówkę, która o dziwo mi wyszła. :3
Lubię studia, jestem zmuszona sama sobie gotować dzięki czemu mój przyszły mąż, jeśli sam nie będzie JESZCZE umiał gotować to będzie jadł coś poza jajecznicą. :d

styka51
styka51
  22 czerwca 2013

Shoarma złocista + soczek pomarańczowy.

pijana
pijana
  22 czerwca 2013

Sushi ;d A wczoraj schab w pomidorach świeżych i z puszki, z mozzarellą i cukinią.

pijana
pijana
  23 czerwca 2013

Penne z pieczarkami, groszkiem, piersią z kurczaka i parmezanem

Piixiie
Posty: 3283 (po ~73 znaków)
Reputacja: -78 | BluzgometrTM: 56
Piixiie
  24 czerwca 2013

pierogi ruskie :) :) :)


fotka niestety z netka :(

Yes,we can!