styka51
styka51
  15 sierpnia 2012 (pierwszy post)

..jadłam/jadłem:

Witam!

W tym temacie prezentujemy/przedstawiamy/opisujemy to co dziś zjedliśmy na obiad.Możemy wrzucać zdjęcia i przepisy. Na pewno będzie do swoistego rodzaju baza pomysłów na dobry smaczny i zdarzy się, że tani obiad.
Więc zaczynamy:

Mój dzisiejszy obiad to:



Kotlet schabowy z ziemniakami + ogórki kiszone(zdjęcie z neta)


Pozdrawiam i życze smacznego ;)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  24 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: samą miso


:Szok:
Konto usunięte
Konto usunięte: Szczerze mówiąc wczoraj jadłam pierwszy raz


jasna? ciemna? paste? rozrobiona z proszku?
Ja miso stosuje jako przyprawe generalnie, dla dodania smaku. Nie jest to produkt ktory sam w sobie jest genialny, jego geniusz objawia sie dopiero w potrawie :D
a napisalam, ze rzadzi, bo mialysmy obie tego samego dnia xD
Generalnie kolezanka mi polecila, bym do mojego przepisu dala zamiast miso wasabi :rotfl: moj facet lubi na ostro, ale nie wiem czy az tak xD

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

pijana
pijana
  24 maja 2013
massacre
massacre:

Japońskie jedzenie jest drogie ;-) Więc rzadko sobie pozwalam na takie rzeczy. A wtedy dostałam do zestawu lunchowego, chcąc nie chcąc xd
massacre
massacre: jasna? ciemna? paste? rozrobiona z proszku?

Nie wiem, to była zupa i tyle... xD
massacre
massacre: Ja miso stosuje jako przyprawe generalnie, dla dodania smaku. Nie jest to produkt ktory sam w sobie jest genialny, jego geniusz objawia sie dopiero w potrawie :D

Może kiedyś kupię do jakichś eksperymentów :D Póki co sama chciałabym zrobić sushi, ale to kosztowne rzeczy są.
massacre
massacre: Generalnie kolezanka mi polecila, bym do mojego przepisu dala zamiast miso wasabi moj facet lubi na ostro, ale nie wiem czy az tak xD

Wasabi :zakochany: Pokochałam :D Tak jak tempurę. Sos sojowy też polubiłam, po pewnym falstarcie - kiedyś kupiłam jakiś i był okropny, całe mięso w nim zamarynowane poszło do kosza. A wystarczyło spróbować sosu innej firmy i już jest git :D
Gad
Gad
  24 maja 2013
massacre
massacre: Gad, czyżbyś zapomniał, że jesteś mężczyzną? ;)


100 kg here.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  24 maja 2013

@Pijana, ja właśnie wykorzystuje japońskie metody doprawiania. Są o wiele zdrowsze niż te stosowane na naszym kontynencie. Tu japońskie składniki i ogólnie japońska kuchnia też jest droga, ale wychodzę z założenia, że to lepsze i z dłuższej perspektywy nie wychodzi tak drogo patrząc na to w jakich ilościach niektórzy ludzie wspomagają się suplementami... a te przecież też kosztują.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  24 maja 2013

@Gad, przy jakim wzroście i procentowej ilości tłuszczu?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Gad
Gad
  24 maja 2013

Czytaj profil maszkaro. Nie mam fałdomierza, nie wiem.

pijana
pijana
  28 maja 2013

Wczoraj mrożonki Hortex ryż, kurczak i warzywa - pomieszałam tajską i meksykańską. A dzisiaj sushi.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  28 maja 2013

Mój wyglada dupnie z wczoraj. Zrobiłam zdjęcie porcji mojego partnera, który spieprzył wszystko ziemniakami xD Kurczak z sałatką San Fran Quinoa z avocado i mango

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Earth
Earth
  28 maja 2013

Mam za dużo kotletów mielonych a że się wkrótce wyprowadzam to muszę je jakoś wykorzystać, stąd pomysł na:



Wystąpili:
- Pokrojony na kosteczkę kotlet mielony
- zielona cebulka
- oliwki
- pomidor
- ryż

W pozostałych rolach: oregano, pieprz, czosnek, patelnia, filiżanka, rondelek, drewniana szpachelka, talerz, widelec.

Scenariusz: Earth, Reżyseria: Earth: Zdjęcia: Earth, Muzyka: Earth, Scenografia: Earth, Montaż: Earth.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  29 maja 2013
Earth
Earth: Scenariusz: Earth, Reżyseria: Earth: Zdjęcia: Earth, Muzyka: Earth, Scenografia: Earth, Montaż: Earth

za duzo filmow ogladasz :rotfl:
zjadlabyn :tak:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

FabrykaUranu
Posty: 3089 (po ~102 znaków)
Reputacja: -121 | BluzgometrTM: 31
FabrykaUranu
  30 maja 2013

Mój dzisiejszy obiad to:

Barszcz Sosnowskiegod83cdf72

"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani"

pijana
pijana
  30 maja 2013

Pizza ze szpinakiem, ricottą i szynką.

agoosiaaa
agoosiaaa
  31 maja 2013

Łosoś + frytki

pijana
pijana
  2 czerwca 2013

"Gulasz" z pomidorów z puszki, marchewki, pieczarek, czerwonej cebuli, czosnku z dodatkiem mozzarelli i smażonej piersi indyka. Przyprawiony imbirem, papryką, czosnkiem granulowanym, majerankiem, oregano, świeżym tymiankiem i świeżym rozmarynem. Bez soli, oczywko.

Earth
Earth
  2 czerwca 2013


To co mi wyszło z Hot Pot w Warszawie (restauracja gdzie dostajesz bulion i dobierasz sobie składniki jakie chcesz z menu) ja miałam bulion tajski + makaron pho brązowe, wołowinę, kurczaka, krewetki, trawę cytrynową, szpinak wodny, lotos, brokuły, grzyby shitake i chyba yu choy. No i jeszcze coś białego co potem przypominało lateksową rękawicę, ale nie wiem co to było.