styka51
styka51
  15 sierpnia 2012 (pierwszy post)

..jadłam/jadłem:

Witam!

W tym temacie prezentujemy/przedstawiamy/opisujemy to co dziś zjedliśmy na obiad.Możemy wrzucać zdjęcia i przepisy. Na pewno będzie do swoistego rodzaju baza pomysłów na dobry smaczny i zdarzy się, że tani obiad.
Więc zaczynamy:

Mój dzisiejszy obiad to:



Kotlet schabowy z ziemniakami + ogórki kiszone(zdjęcie z neta)


Pozdrawiam i życze smacznego ;)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 maja 2013
Makrela z pomidorami i Quinoa (serwowane z dipem z jogurtu naturalnego i chrzanu). Kcal 431, Fat 11.7g, Sugar 13.7g, Sat Fat 1.8g.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  12 maja 2013
massacre
massacre: tak sie zapytałam, bo nie oglądam zbyt często tv i mnie to zaciekawiło. Pare odcinków Dine with me, tylko dlatego że koleżanka sie tam dostała :-)


tez zadko ogladam tv, ale kiedys kumpel mojego faceta wspominal o tym calym man vs food (btw. - straszna durnota) i jakos po tym ona leciala :woot: czy moze przed :woot: nie pamietam za bardzo :nie:

btw. robisz mi smaka na makrele :ninja:
Earth
Earth
  12 maja 2013

Hot dog ze statoila, którego pożarłam na przystanku, bo byłam cholernie głodna i nie wytrzymałam w drodze do domu. ;D

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 maja 2013

Man vs. Food - no to jeśli to był program występujący obok tego, to ja sie nie dziwie :crylol: Btw. Kiedyś sie zastanawiałam jaki rodzaj ludzi ogląda takie rzeczy :woot:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  12 maja 2013

Quiche ze szpinakiem, oliwkami i fetą

Zdjęcie z neta. Ale to zawsze tak samo wygląda :-)

pijana
pijana
  12 maja 2013
massacre
massacre: Tak z ciekawości, którzy Brytyjczycy i w jakich programach wrzucają tonę masła do wszystkiego?

Nigella, Gordon też daje sporo - mówią, że dodadzą TROCHĘ lub ODROBINĘ masła, a walą naprawdę sporo wg mnie. Czasem oglądam też przypadkowe programy prowadzone przez inne osoby i sytuacja się powtarza.
TylkoUmysl
TylkoUmysl: Oczywiście zgadzam się, że nie zawsze babcie wiedzą co jest dobre, jak nawet sami naŁÓkowcy zmieniają zdanie co do zdrowotności tłuszczy, sposobie przygotowania potrawy. Za chwilę wiatr pieniędzy na badania zawieje z drugiej strony i okaże się, że oliwa z oliwek jednak nie działa dobroczynnie na serce.

Też prawda, jak choćby z rybami. "Jedzcie często, bo zdrowe" i "nie jedzcie, bo pełne metali ciężkich i innego gówna".
TylkoUmysl
TylkoUmysl: To też taki mój eksperyment kulinarny, bo pierwszy raz spróbowałem masła w zupie, zazwyczaj kładę na ciepłe warzywa. Tak ogólnie wspomniałem o tym, że kobiety jednak są rzadkością szefami kuchni, ale rzadko się zdarza, by facetowi nie smakowała kuchnia swojej kobiety.

Czułeś to masło w niej w ogóle ? Ja daję odrobinę na pieczone ziemniaki lub pod koniec smażenia piersi z kurczaka, nadaje fajny posmak. Ale ogólnie raczej unikam masła. A smalcu na przykład nie jadłam nigdy (chyba, że coś smażonego na nim - nieświadomie), a po aferze z psim smalcem w mojej okolicy już na pewno nie tknę d83dde33

A na obiad był schab w sosie morelowo-śliwkowym, modra kapusta, placuszki rosti
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 maja 2013

@pijana, dzięki za info. Ani Nigela, ani Gordon nie należą do moich autorytetów kulinarnych. Nigela jedzie na węglowodanach, a Gordon... no cóż, nie trafił do mnie :D. Kwestia więc chyba jakie programy kulinarne się ogląda ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  13 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Czułeś to masło w niej w ogóle ? Ja daję odrobinę na pieczone ziemniaki lub pod koniec smażenia piersi z kurczaka, nadaje fajny posmak. Ale ogólnie raczej unikam masła.

Słabo. Raczej to taki dodatek, by zupa wyglądała jak na kości :)
Do ziemniaczków lubię masełko i dziś wrzuciłem kilka jak piekłem chleb, ale ostatecznie jako omasta padło na olej lniany. A przy okazji najlepsze ziemniaczki jakie jadłem, to wykonane jak te z tej fajnej serii "fork to fork" (połączenie informacji o organicznym uprawianiu warzyw z 2-3 smacznymi i prostymi potrawami) http://www.youtube.com/watch?v=JvZyMnlh6Hs O ziemniakach pierwsze ok. 10min.



Dzisiaj biedaczkowy obiad d83dde03 i chyba sól była najdroższa z tego wszystkiego. hehe
Surówka to również pieczony burak, młode listki; 8 mniszek lekarski, 4 pokrzywy, szczypiorek, 3 ogórki korniszony, jogurt i jeszcze ekstra na trawienie tymianek.

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

Earth
Earth
  13 maja 2013

Ja dziś też ziemniaczki, ale kefirem. Ostatnio zasmakowałam w ziemniakach, mimo, że mam mięso ;D

Dariuszu, czym robisz te zdjęcia, że są takie mdłe? Bo Twoje jedzenie na pewno wygląda znacznie ładniej :D

TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  13 maja 2013
Earth
Earth: Dariuszu, czym robisz te zdjęcia, że są takie mdłe? Bo Twoje jedzenie na pewno wygląda znacznie ładniej :D


Telefonem. Myślałem, że to ziemniaki mi zaparowały obiektyw, :) ale widzę że ostatnie zdjęcia rzeczywiście jakieś niewyraźne w porównaniu do tych z albumu kotletowo-kolorowo

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

Earth
Earth
  13 maja 2013
TylkoUmysl
TylkoUmysl: Telefonem. Myślałem, że to ziemniaki mi zaparowały obiektyw, :) ale widzę że ostatnie zdjęcia rzeczywiście jakieś niewyraźne w porównaniu do tych z albumu kotletowo-kolorowo

Nie no, właśnie zawsze Twoje zdjęcia są takie bardzo szare i słabo nasycone, nie licząc tych swoich co miałeś w jakiejś żółtej koszulce - te były ładne, ale jedzenie nawet ładne bardzo traci poprzez to. Tak jak nieumiejętne zdjęcia Gada niegdyś. :D
TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  13 maja 2013

Może za ciemno w pokoju, albo rzeczywiście coś z telefonem. Kiedyś czytałem że softy do omnia wykonują mniej niż 5mpx a niektóre wersje oprogramowania całkowicie kiepsko robią zdjęcia. To roczna fotka http://cdn2.asteroid.pl/a.fotka.pl/082/699/82699385_800_s.jpg i ja widzę, że brakuje ostrości tylko na bokach?

Earth
Earth: Tak jak nieumiejętne zdjęcia Gada niegdyś. :D

Czy Gad to mistrz szpagetii? Dobrze kojarzę? :D

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

Earth
Earth
  13 maja 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
TylkoUmysl
TylkoUmysl: Może za ciemno w pokoju, albo rzeczywiście coś z telefonem. Kiedyś czytałem że softy do omnia wykonują mniej niż 5mpx a niektóre wersje oprogramowania całkowicie kiepsko robią zdjęcia. To roczna fotka http://cdn2.asteroid.pl/a.fotka.pl/082/699/82699385_800_s.jpg i ja widzę, że brakuje ostrości tylko na bokach?

Wydaje mi się, że pierwszy plan jest okej, tylko światło pada z lewej strony i jest prześwietlona ta strona - prawa natomiast wygląda spoko. :D
TylkoUmysl
TylkoUmysl: Czy Gad to mistrz szpagetii? Dobrze kojarzę? :D

Dokładnie ten. :D
TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  13 maja 2013
Earth
Earth: Wydaje mi się, że pierwszy plan jest okej, tylko światło pada z lewej strony i jest prześwietlona ta strona - prawa natomiast wygląda spoko. :D

Oj nie znam się. Nigdy nie przykładałem wagi do zdjęć. Zresztą kończymy offtop a ja znikam, bo zaraz styka nas przegoni d83dde03

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

Earth
Earth
  13 maja 2013
TylkoUmysl
TylkoUmysl: Oj nie znam się. Nigdy nie przykładałem wagi do zdjęć. Zresztą kończymy offtop a ja znikam, bo zaraz styka nas przegoni

Spoko, kontroluje sytuację, mały offtop nikomu jeszcze nie zaszkodził. :D

Drugi obiad - pierogi ruskie, czyli diety ziemniaczanej ciąg dalszy :D