styka51
styka51
  15 sierpnia 2012 (pierwszy post)

..jadłam/jadłem:

Witam!

W tym temacie prezentujemy/przedstawiamy/opisujemy to co dziś zjedliśmy na obiad.Możemy wrzucać zdjęcia i przepisy. Na pewno będzie do swoistego rodzaju baza pomysłów na dobry smaczny i zdarzy się, że tani obiad.
Więc zaczynamy:

Mój dzisiejszy obiad to:



Kotlet schabowy z ziemniakami + ogórki kiszone(zdjęcie z neta)


Pozdrawiam i życze smacznego ;)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  9 maja 2013
Psyche30
Psyche30: U mnie

tak u Ciebie :ziober2:
Psyche30
Psyche30: ale musi być smaczne

i na takie wlasnie wyglada :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  9 maja 2013


Zupa zgodna z programem żywienia partii rządzącej - "szczaw i mirabelki"

To pływające po górze, to roztopione kosteczki masła wrzucone na talerz.

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

Earth
Earth
  9 maja 2013

Robiłam wczoraj brokuły z panierką. Chciałam poeksperymentować co zaowocowało skarmelizowanym gorzkim miodem. fu. :(

pijana
pijana
  9 maja 2013

Pierwszy raz widzę masło w zupie :D

Przedwczoraj mój ulubiony filecik ze szparagiem itp., wczoraj pizza, a dzisiaj sałatka grillowany kurczak/sałata lodowa/pomarańcze/ananasy/brzoskwinie/sos jogurtowo-miodowy i pół pity.

TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  9 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Pierwszy raz widzę masło w zupie :D


W Formule1 nie macie żadnej kierowcy, w setce najlepszych szachistów znalazła się przypadkiem jedna kobieta, w dodatku nie znacie się na gotowaniu :-)

Tak robiły nasze babcie (lub prababcie zależy jak jesteśmy wiekowi), kiedy mięsko było raz na tydzień, czy nawet raz na miesiąc. Masła nigdy nie podgrzewamy powyżej iluś tam stopni. Zwyczajnie traci swoje właściwości zdrowotne (mówimy oczywiście o dobrym maśle).

Earth
Earth: Robiłam wczoraj brokuły z panierką. Chciałam poeksperymentować co zaowocowało skarmelizowanym gorzkim miodem. fu. :(

Zapostuj foto, chociaż będzie ciężko poczuć gorycz. Ja w temacie wrzuciłem fotkę najgorszego sosu na świecie. d83dde03

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

styka51
styka51
  11 maja 2013

We wtorek i środę jarzynówka, choć najwięcej było fasolki szparagowej.
W czwartek był grill - kiełbasa z grilla, surówka z pekińskiej kapusty, koperku, zielonego ogórka i fety, oraz zwykła sałatka z pomidora i ogórka kiszonego z cebulą.
Wczoraj naleśniki z serem.

Wybaczcie, nie mam fot ;/

agoosiaaa
agoosiaaa
  11 maja 2013

Przedwczoraj zupa brokulowa
Wczoraj nugetsy z kurczaka domowej roboty
Dziś cienko pokrojony stejk wołowy pieczony w piekarniku

styka51
styka51
  11 maja 2013

Jajecznica ze szczypiorkiem.

Earth
Earth
  11 maja 2013

Ziemniaczky z koperkiem i śmietaną. :)

pijana
pijana
  11 maja 2013
TylkoUmysl
TylkoUmysl: W Formule1 nie macie żadnej kierowcy, w setce najlepszych szachistów znalazła się przypadkiem jedna kobieta, w dodatku nie znacie się na gotowaniu :-)

Nie uważam, że fakt, iż pierwszy raz widzę masło w zupie (pomijając kulinarne programy, w których Brytyjczycy walą tonę masła do wszystkiego) oznacza, że nie znam się na gotowaniu ;-)
TylkoUmysl
TylkoUmysl: Tak robiły nasze babcie (lub prababcie zależy jak jesteśmy wiekowi), kiedy mięsko było raz na tydzień, czy nawet raz na miesiąc. Masła nigdy nie podgrzewamy powyżej iluś tam stopni. Zwyczajnie traci swoje właściwości zdrowotne (mówimy oczywiście o dobrym maśle).

I żaden to dla mnie argument "tak robiły babcie". Każdy ma indywidualny styl gotowania, jest XXI wiek, dobrobyt i można pozwolić sobie na wiele, nie musimy mięsa zastępować masłem. Moja babcia chciała mi kiedyś usmażyć naleśniki na słodko na smalcu - mam się na niej wzorować ? Dla mnie to ohydne. A tego, że masła nie podgrzewamy powyżej xx stopni nie musisz mnie uczyć, naprawdę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dziś na obiad ...

Ciastka francuskie z serem, szynką i keczupem
Wczoraj owoce morza w pomidorach.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  11 maja 2013

Tak z ciekawości kt

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  11 maja 2013

Tak z ciekawości, którzy Brytyjczycy i w jakich programach wrzucają tonę masła do wszystkiego?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  11 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie uważam, że fakt, iż pierwszy raz widzę masło w zupie (pomijając kulinarne programy, w których Brytyjczycy walą tonę masła do wszystkiego) oznacza, że nie znam się na gotowaniu ;-)

To też taki mój eksperyment kulinarny, bo pierwszy raz spróbowałem masła w zupie, zazwyczaj kładę na ciepłe warzywa. Tak ogólnie wspomniałem o tym, że kobiety jednak są rzadkością szefami kuchni, ale rzadko się zdarza, by facetowi nie smakowała kuchnia swojej kobiety.

Konto usunięte
Konto usunięte: I żaden to dla mnie argument "tak robiły babcie". Każdy ma indywidualny styl gotowania, jest XXI wiek, dobrobyt i można pozwolić sobie na wiele, nie musimy mięsa zastępować masłem. Moja babcia chciała mi kiedyś usmażyć naleśniki na słodko na smalcu - mam się na niej wzorować ? Dla mnie to ohydne. A tego, że masła nie podgrzewamy powyżej xx stopni nie musisz mnie uczyć, naprawdę.

Oczywiście zgadzam się, że nie zawsze babcie wiedzą co jest dobre, jak nawet sami naŁÓkowcy zmieniają zdanie co do zdrowotności tłuszczy, sposobie przygotowania potrawy. Za chwilę wiatr pieniędzy na badania zawieje z drugiej strony i okaże się, że oliwa z oliwek jednak nie działa dobroczynnie na serce.

Dzisiaj z braku czasu śniadanie było obiadem. Zielony szejk: 2x banan, 2x garść 7min. szpinaku, 2x jabłko, 1szk. wody

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

agoosiaaa
agoosiaaa
  12 maja 2013
massacre
massacre: Tak z ciekawości, którzy Brytyjczycy i w jakich programach wrzucają tonę masła do wszystkiego?
ze sie tak wtrace - widzialam kiedys odcinek tej calej barefoot contessa i sobie tluszczu nie zalowala, ale podkreslam - odcinek - wiec nie wiem jak z reszta.

Dziś - łosoś w sweet chilli sauce + frytki z pietruszki + szparagi
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 maja 2013

@Agoosia, tak sie zapytałam, bo nie oglądam zbyt często tv i mnie to zaciekawiło. Pare odcinków Dine with me, tylko dlatego że koleżanka sie tam dostała :-)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail