Sebuch
Sebuch
  18 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Kurczak w galarecie - składniki

50 dag piersi kurczaka
1 i 1/2 litra bulionu drobiowego (może być z kostki)
włoszczyzna (1 marchewka )
1 pietruszka
1 por
kawałek selera
1 cebula
1 listek laurowy
sól
ostra papryka
ziarenka pieprzu czarnego
2-3 białka
6-8 łyżeczek żelatyny
1-2 jajka na twardo i zielony groszek

sposób przygotowania :

Zalej mięso bulionem i ugotuj razem z obraną włoszczyzną, cebulą, listkiem laurowym i kilkoma ziarenkami pieprzu. Pod koniec gotowania dodaj szczyptę ostrej papryki do smaku. Możesz także przyprawić wywar jarzynką albo przyprawą do zup w płynie. Przecedź przez sitko wyłożone gazą do podstawionego naczynia. Mięso pokrój na kawałki, warzywa w plasterki. Wywar odtłuść, mocno podgrzej i sklaruj: dodaj lekko ubite białka, zagotuj, mieszając. Potem przecedź jeszcze raz i odmierz litr. Namocz żelatynę, a gdy napęcznieje, rozpuść ją w gorącym wywarze i odstaw, aż zacznie gęstnieć. W kokilkach ułóż kawałki mięsa i pokrojone warzywa, zalej częścią galarety. Wstaw do lodówki, a gdy ta warstwa stężeje, udekoruj ją plasterkami jajka na twardo oraz groszkiem. Zalej resztą galarety, ponownie wstaw do lodówki (najlepiej na noc). Wyjmuj z kokilek, gdy galareta całkowicie zastygnie. Możesz podawać z majonezem, sosem tatarskim albo chrzanem. Jeśli lubisz nowe smaki, udekoruj każdą porcję galaretki odrobiną zielonego chrzanu wasabi (możesz kupić w tubie w supermarkecie).

Lubicie taka galarete ?
Z octem czy raczej bez ?

marta0859
marta0859
  21 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: szpinak zjem ale karpia juz nie rusze :)

Ja ani tego ani tego... znalazłoby się jeszcze kilka innych rzeczy.
Szpinak skutecznie obrzydziła mi mama, a karp... jakoś tak, moje widzimisię, a raczej nie nie-widzi-mi-się :ziober2:
Sebuch
Sebuch
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: znalazłoby się jeszcze kilka innych rzeczy.

tak samo jak i u mnie ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: Szpinak skutecznie obrzydziła mi mama, a karp... jakoś tak, moje widzimisię, a raczej nie nie-widzi-mi-się

szpinak jest bardzo zdrowy , dlatego go jem :> a co do karpia to ja ogolnie za rybami nie przepadam :>
marta0859
marta0859
  21 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: szpinak jest bardzo zdrowy , dlatego go jem :> a co do karpia to ja ogolnie za rybami nie przepadam :>

Ja właściwie też nie przepadam za rybami :) Nawet mogę powiedzieć, że większości bym nie tknęła, jedyne jakie lubię to paluszki rybne (świństwo, wiem) i takie filety z serem, nawet nie wiem jakie to są konkretnie ryby, kupuję u mnie w sklepie osiedlowym :D
Szpinak zdrowy, nie śmiem wątpić, ale i tak nie tknę, wolę zastąpić czym innym.
Sebuch
Sebuch
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: paluszki rybne (świństwo, wiem) i takie filety z serem

paluszki rybne niby swinstwo ale ja je lubie , a filety to te zwykle z serem jeszcze nie jadlem ;>
marta0859
marta0859
  21 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: paluszki rybne niby swinstwo ale ja je lubie , a filety to te zwykle z serem jeszcze nie jadlem ;>

Ja też lubię, lubię z surówką moją ulubioną :zakochany:
ale też nie jem zbyt często właśnie z uwagi na to, że to świństwo. :ninja:
a te filety to jakieś dziwne, ryba w panierce i masa serowo-ziołowa w środku, kupuję gotowe jak wspominałam, ale pewnie samemu też by się dało zrobić
Sebuch
Sebuch
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale też nie jem zbyt często właśnie z uwagi na to, że to świństwo.

raz w miesiac zdarzy mi sie je zjesc :D

Konto usunięte
Konto usunięte: te filety to jakieś dziwne, ryba w panierce i masa serowo-ziołowa w środku

to juz wiem jakie to te serowo ziolowe , myslalem ze z samym serem :D
juz je kiedys jadlem :łoś:
marta0859
marta0859
  21 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: raz w miesiac zdarzy mi sie je zjesc :D

mi teraz to już nawet rzadziej ;d

Sebuch
Sebuch: to juz wiem jakie to te serowo ziolowe , myslalem ze z samym serem :D juz je kiedys jadlem :łoś:

no, niby ser, ale z takimi "drobinkami" czegoś zielonego, zioła to są jak mniemam :D
Sebuch
Sebuch
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi teraz to już nawet rzadziej ;d

podobno ryby trzeba jesc bardzo czesto :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: no, niby ser, ale z takimi "drobinkami" czegoś zielonego, zioła to są jak mniemam :D

to z pewnoscia byly te same :tak:
marta0859
marta0859
  21 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: podobno ryby trzeba jesc bardzo czesto

ryby tak, ale nie te paluszki :) bo to są najgorsze "ściepy" podobno
wole nie wiedzieć nawet :ninja:

Sebuch
Sebuch: to z pewnoscia byly te same

możliwe
Sebuch
Sebuch
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ryby tak, ale nie te paluszki :) bo to są najgorsze "ściepy" podobno wole nie wiedzieć nawet

to ja tez wole nie wiedziec !! :ninja:
tak bedzie najlepiej :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: możliwe

przeczucie mi mowi ze tak :>
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.