Avatar użytkownika KarolaJotKarolaJot
Posty: 13 (po ~319 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
KarolaJot
  28 kwietnia 2020 (pierwszy post)

Cześć,
W lewym górnym rogu pojawiła się informacja o nowym wyglądzie Fotki. Jak najmocniej zachęcam Was do przejścia na nowy widok i napisania informacji zwrotnej, jak Wam się podoba nowa wersja Serwisu :)

Nowy wygląd znajdziecie pod tym linkiem -> www.nowa.fotka.com

BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  25 maja 2020
Kocurrro
Kocurrro: Zobacz np u góry jakie kwiatki mają inni użytkownicy nawet z wyświetlaniem fotki (posty nadchodzące na siebie czy inne atrakcje). Dlaczego więc u jednego wyświetla się dobrze a u drugiego nie? Wina leży w używanym oprogramowaniu i/lub jego konfiguracji.

To, ze na jednej przeglądarce strona wyswietla się prawidłowo, a na innej nie uwazasz za dowód na to, ze uzytkownicy korzystają z kiepskich przeglądarek? To raczej dowód na to, ze strona jest kiepsko zoptymalizowana pod kątem kompatybilności z rożnymi prezeglądarkami. Już to pisałem ale napiszę raz jeszcze - nie każdy aktualizuje przeglądarkę co kilka dni i nie kazdy ma taką potrzebę, skoro 99% stron działa prawidłowo... Wspominałem już, ze testowałem fotkę na kilku urządzeniach, na kazdym z nich na conajmniej 2 przeglądarkach (na komputerze 3 przeglądarki) i w kazdym przypadku cos działa nieprawidłowo. Nie uzywam zadnych wtyczek, dodatkow o których tak chętnie piszesz - gołe przeglądarki. Po prostu nie lubię nowości, skoro stare wersje działają - jedynie fotka w nowej wersji ma problemy.
Avatar użytkownika Arkadio40Arkadio40
Posty: 1002 (po ~83 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 157
Arkadio40
  25 maja 2020
BartekI987
BartekI987: Wspominałem już, ze testowałem fotkę na kilku urządzeniach, na kazdym z nich na conajmniej 2 przeglądarkach (na komputerze 3 przeglądarki) i w kazdym przypadku cos działa nieprawidłowo


Więc czemu tego nie zgłosisz do FT
BartekI987
BartekI987: Nie uzywam zadnych wtyczek, dodatkow o których tak chętnie piszesz - gołe przeglądarki. Po prostu nie lubię nowości, skoro stare wersje działają


Kiedy i te stare wersje przestaną Ci działać bo niektóre Wtyczki są wymagane do prawidłowego działania przeglądarki
Kocurrro
Kocurrro
  25 maja 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: BartekI987: Wspominałem już, ze testowałem fotkę na kilku urządzeniach, na kazdym z nich na conajmniej 2 przeglądarkach (na komputerze 3 przeglądarki) i w kazdym przypadku cos działa nieprawidłowo Więc czemu tego nie zgłosisz do FT BartekI987: Nie uzywam zadnych wtyczek, dodatkow o których tak chętnie piszesz - gołe przeglądarki. Po prostu nie lubię nowości, skoro stare wersje działają Kiedy i te stare wersje przestaną Ci działać bo niektóre Wtyczki są wymagane do prawidłowego działania przeglądarki

Na jednym ze screenów tego użytkownika widać wyraźnie monit, że 'Twoja przeglądarka nie jest już wspierana" więc nie ma co się dziwić, że mu nic nie działa. Poza tym warto też zwrócić uwagę na stary system patrząc po screenach, zapewne jeszcze vista lub 7 który ten użytkownik używa, śmiem nawet stwierdzić że piracki i dlatego nie aktualizowany do nowszej wersji która jest bardziej dopracowana.
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  26 maja 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc czemu tego nie zgłosisz do FT

A skąd pomysł, ze tego nie zgłosiłem? Pisałem, przesłałem nawet zrzuty ekranu z dokładnym wyjasnieniem - zero odpowiedzi. Przy okazji, to ten temat załozony jest przez osobę z FT... Do załozycielki tematu także pisałem i nie tylko do niej..
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy i te stare wersje przestaną Ci działać bo niektóre Wtyczki są wymagane do prawidłowego działania przeglądarki

Jak na razie wszystko działa, problem jedynie z fotką.. Akurat juz poprosiłem o wyłączenie Gwiazdy, bo stąd wybywam. Nie będe płacić za coś, co nie działa - czekam na zwrot pieniędzy, co juz mam rzekomo załatwione z FT.
Kocurrro
Kocurrro: Na jednym ze screenów tego użytkownika widać wyraźnie monit, że 'Twoja przeglądarka nie jest już wspierana" więc nie ma co się dziwić, że mu nic nie działa.

Jakbyś wyraźniej przeczytała moje posty to byś zauważyła, że monit o niewspieranej przeglądarce pojawił się dopiero po 2 dniach, kiedy juz był poruszony ten temat. Możliwe nawet, ze po moich zrzutach wysłanych do FT. Po prostu zamiast naprawić błędy - dołozyli komunikat, ze "przeglądarka niewspierana", czyli poszli na łatwizne.
Kocurrro
Kocurrro: Poza tym warto też zwrócić uwagę na stary system patrząc po screenach, zapewne jeszcze vista lub 7 który ten użytkownik używa,

I znowu to ma być argument? Windows 7 to dobry system i mi wystarcza do wszystkich zastosowań, więc nie czuję potrzeby zmiany na 10, tym bardziej jeśli ta zmiana miałaby być spowodowana niedziałającą fotką, az takim fanem fotki to ja nie jestem...
Na telefonie, tablecie tez mam aktualizować wszystko tylko dla fotki? A może mam zmienić urządzenia? Aktualizujesz wszystko co kilka dni - Twoja sprawa ale nie myśl, że kazdy będzie. Jestem przekonany, ze jest wielu uzytkowników komputerów uzywa Win7 i pewnie jeszcze przez kilka lat tak będzie.
Kocurrro
Kocurrro: śmiem nawet stwierdzić że piracki i dlatego nie aktualizowany do nowszej wersji która jest bardziej dopracowana.

Piracki czy legalny to moja sprawa, czy nowszy system = lepszy to juz kwestia dyskusyjna co widać nawet w tym temacie...
Kocurrro
Kocurrro
  26 maja 2020
BartekI987
BartekI987: Piracki czy legalny to moja sprawa, czy nowszy system = lepszy to juz kwestia dyskusyjna co widać nawet w tym temacie...

Czyli oficjalnie się przyznałeś, że korzystasz z kradzionego oprogramowania.
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  26 maja 2020
Kocurrro
Kocurrro: zapewne jeszcze vista lub 7 który ten użytkownik używa, śmiem nawet stwierdzić że piracki i dlatego nie aktualizowany do nowszej wersji która jest bardziej dopracowana.

no akurat wspieranie visty czy windows 7 to zakończył sam microsoft

Kocurrro
Kocurrro: Dlaczego więc u jednego wyświetla się dobrze a u drugiego nie? Wina leży w używanym oprogramowaniu i/lub jego konfiguracji.

niekoniecznie, wina może leżeć też po stronie fotki. brak optymalizacji, odpowiedniego skalowania albo nawet dostawcy serwerów, na których jest zainstalowana, gdzie ustawienia mogą powodować, że pewne skrypty nie zadziałają.

wg mnie skoro stara wersja działała bez zastrzeżeń, a nowa nie, to nie jest wina przeglądarek, a fotki.
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  26 maja 2020
Kocurrro
Kocurrro: Czyli oficjalnie się przyznałeś, że korzystasz z kradzionego oprogramowania.

Nie wiem, gdzie ty widzisz, ze się do czegoś przyznałem - napisałem jedynie ze to moja sprawa, a ty juz sobie dopowiedziałaś resztę co jakoś specjalnie mnie nie dziwi..
leon28
leon28: no akurat wspieranie visty czy windows 7 to zakończył sam microsoft

Jakie to ma znaczenie, ze microsoft zakonczył wsparcie dla tego systemu? Po prostu nie wychodzą już aktualizacje, poprawki itp ale nie znaczy to od razu że system jest bezuzyteczny. Napisałem przecież, ze nie działa mi także na innych urządzeniach, a nie wyobrazam sobie zmieniac oprogramowania w telefonie czy tablecie za każdym razem jak wejdzie jakaś aktualizacja, bo często aktualizacje zamiast pomagać - szkodzą i po miesiącu okazuje się ze to co działało - już nie działa albo działa wolniej. Jest to celowe postarzanie produktów, wlasnie po to, zeby ciągle wymieniac zabawki na nowe..

Słusznie zauważyłeś, że:
leon28
leon28: skoro stara wersja działała bez zastrzeżeń, a nowa nie, to nie jest wina przeglądarek, a fotki.
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  26 maja 2020
BartekI987
BartekI987: Jakie to ma znaczenie, ze microsoft zakonczył wsparcie dla tego systemu? Po prostu nie wychodzą już aktualizacje, poprawki itp ale nie znaczy to od razu że system jest bezuzyteczny. Napisałem przecież, ze nie działa mi także na innych urządzeniach, a nie wyobrazam sobie zmieniac oprogramowania w telefonie czy tablecie za każdym razem jak wejdzie jakaś aktualizacja, bo często aktualizacje zamiast pomagać - szkodzą i po miesiącu okazuje się ze to co działało - już nie działa albo działa wolniej. Jest to celowe postarzanie produktów, wlasnie po to, zeby ciągle wymieniac zabawki na nowe..


ale mam całkowicie takie samo zdanie. a w moim przypadku od oprogramowania ms staram się być jak najdalej.
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  26 maja 2020
leon28
leon28: ale mam całkowicie takie samo zdanie. a w moim przypadku od oprogramowania ms staram się być jak najdalej.

W porządku. Tylko widzisz, ze w tym wątku z osób, którym fotka nie działa prawidłowo lub w ogóle prubuje się zrobić szmanów co to jeszcze mają Windowsa 95. Nie każdy ma parcie na nowości ale bez przesady - Win7 nie jest jeszcze takim starym systemem. To ze wyłączyli wsparcie jest podyktowane tym, żeby wciskać ludziom nowsze produkty. Jest masa komputerów np w firmach, które pracują pod kontrolą starszych systemów operacyjnych, bo np uruchomione na nich programy nie mają swoich odpowiedników na nowsze systemy (dedykowane programy sterujące maszynami, obrabiarkami itp).
Kocurrro
Kocurrro
  26 maja 2020
leon28
leon28: niekoniecznie, wina może leżeć też po stronie fotki. brak optymalizacji, odpowiedniego skalowania albo nawet dostawcy serwerów, na których jest zainstalowana, gdzie ustawienia mogą powodować, że pewne skrypty nie zadziałają.

No to swoją drogą, w pełni się z tym zgadzam.

leon28
leon28: leon28: no akurat wspieranie visty czy windows 7 to zakończył sam microsoft


BartekI987
BartekI987: Win7 nie jest jeszcze takim starym systemem. To ze wyłączyli wsparcie jest podyktowane tym, żeby wciskać ludziom nowsze produkty. Jest masa komputerów np w firmach, które pracują pod kontrolą starszych systemów operacyjnych, bo np uruchomione na nich programy nie mają swoich odpowiedników na nowsze systemy (dedykowane programy sterujące maszynami, obrabiarkami itp).

Microsoft zakończył wspieranie starego systemu bo był konstrukcyjnie przestarzały i nie nadawał się do wdrożenia technologii które wchodziły na rynek. Od premiery Windowsa 7 mineła już dekada a w świecie technologii są to 'całe wieki'. Wypuszczenie W10 pozwoliło nie tylko na ujednolicenie systemu na wszystkich patformach (PC, tablety czy konsola Xbox) ale też przystosowanie go do obecnych standardów czyli np pełne wykorzystanie x64 czy coraz nowszych bibliotek (DX11 czy już DX12) nie mówiąc już o innych technologicznych rozwiązaniach. Owszem W7 też był 64 bitowy ale nowy system został całkowicie przebudowany i lepiej zoptymalizowany (co widać choćby po grach komputerowych porównując ich działanie na obu systemach, na W10 po prostu działają płynniej i mają więcej fpsów) dzięki czemu działa zdecydowanie lepiej. A nikt dzisiaj do nowoczesnych urządzeń nie będzie pakował przestarzałego systemu który ma problemy z nowymi technologiami lub po prostu ich nie wspiera ze względu na swoją konstrukcję np biblioteki DX12 na których działa konsola Xbox czy najnowsze silniki np Unity czy Unreale Engine. Microsoftowi łatwiej było skonstruować nowy system od podstaw niż kombinować przy starym systemie. Świat i technologia idą do przodu i warto za nimi nadążać a nie mówić, że wszystko co nowe jest be bo idąc tym tokiem myślenia siedzielibyśmy jeszcze w epoce kamienia łupanego. Wiadomo, korporacja musi zarabiać ale takie mówienie, że nowe technologie są wciskane ludziom na siłę tylko po to żeby wyciągać kasę jest trochę niepoważnym myśleniem.

Co do przytoczonego argumentu, że wiele firm, fabryk czy urządzeń przemysłowych korzysta ze starszych wersji systemu jest raczej logicznym posunięciem z ich strony ze względu na koszty i obsługę. Starszy system jest po prostu tańszy i ma mniejsze zapotrzebowania hardwerowe niż nowszy system. Poza tym zmiania całej infrastruktury na nowszą jest dla wielu firm po prostu nieopłacalna nie mówiąc już właśnie o jakiś starszych programach które nie są napisane pod nowsze systemy.
Avatar użytkownika Arkadio40Arkadio40
Posty: 1002 (po ~83 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 157
Arkadio40
  26 maja 2020

Na temat WIN 7 lub 10 rozmawiajcie tutaj
https://fotka.com/forum/nauka_i_technika/106484,Win7__czy_Win10 dla was go specjalnie otworzę inaczej niepotrzebne konwersje bedą ukrywane

ChlopakNatalii
ChlopakNatalii
  26 maja 2020

brawo dla geniusza,który nie dał odnośnika do forum

BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  27 maja 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Na temat WIN 7 lub 10 rozmawiajcie tutaj https://fotka.com/forum/nauka_i_technika/106484,Win7__czy_Win10 dla was go specjalnie otworzę inaczej niepotrzebne konwersje bedą ukrywane

Dzięki. BTW nie konwersje, a konwersacje - niby szczegół, a jednak znaczenie zupełnie inne ;)
Kocurrro
Kocurrro
  27 maja 2020

Zmiana kolejności w znajomych w ogóle nie działa. Po zmianie i tak wraca do poprzedniego stanu. Odświeżenie, wylogowanie i zalogowanie nic nie zmienia.

Avatar użytkownika Arkadio40Arkadio40
Posty: 1002 (po ~83 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 157
Arkadio40
  27 maja 2020
Kocurrro
Kocurrro: Zmiana kolejności w znajomych w ogóle nie działa. Po zmianie i tak wraca do poprzedniego stanu. Odświeżenie, wylogowanie i zalogowanie nic nie zmienia.

Przekazałem info do FT
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.