Krzysiu
Krzysiu
  8 maja 2014 (pierwszy post)

teraz nawet nie mając gwiazdy nie napiszesz wiadomości prywatnej do nikogo ! skandal w biały dzień ! http://scr.hu/28wn/udwy7

UPADLIŚCIE NA DNO

Gustlik
Gustlik
  13 maja 2014
pioterhiszpan
pioterhiszpan: Dlaczego porównujecie sie go gorszych? To,że inne portale tak robią to nie znaczy, że i Wy tak musicie. Macie szanse wyznaczać lepsze standardy i przebić sie jako faktycznie "darmowy" portal to wolicie zrażac uzytkowników kolejnymi ograniczeniami/zmianami etc.

Posłuchaj... Przecież każdy FT musi mieć z tego kasę... tzn. Pensję, przecież to tacy sami pracownicy jak inni, a sam portal to taka sama firma jak inne...
Porównuję do innych portali po to, abyś miał zarys tego jak sprawa się ma w praktyce, porównywanie do "gorszych"
Fotka to jedyny Polski serwis, który jest na tak wysokim poziomie, innego tak rozwiniętego serwisu NIE MA.

Tu nie chodzi o przełamywanie czy naśladowanie innych, to przecież naturalne, że ktoś zakłada taką firmę, po to, aby zarobić na tym jakiś hajs. Przecież zakładając konto masz regulamin przed oczyma, regulamin, który trzeba przeczytać i zaakceptować, wyraźnie w nim pisze co możesz z poziomu NON STAR, nikt nie ogranicza tutaj niczego, masz tylko możliwość wykupienia pakietu STAR, który daje Ci dodatkowe opcje, takie jak: podglądasz, zmiana wyglądu, itp, itd.
Z poziomu Użytkownika bez pakietu masz jedynie limit wpisów i rozpoczynania nowych rozmów, jak ktoś inny do Ciebie napisze, to gadasz no limit ;x
Poznasz kogoś na tv, forum, czacie albo przez magnes i piszesz do upadłego ^^
pioterhiszpan
pioterhiszpan: Z czatu ani kamerek nie korzystam podobnie jest z tym magnesem a na forum pisze tylko w tego typu sprawach. Jedyna opcja, która mnie tu interesowała to te privy.

To zacznij korzystać albo pozostań przy obecnym systemie.
-Przez sam magnes, klikając TAK lub NIE, masz wybór osoby, która pasuje Ci np. pod kontem "wizualnym"
-Zakładając, że tak samo przypasujesz 2 osobie, kliknie Ci tak i dostajecie komunikat na PW
-Automatycznie macie rozpoczetą rozmowę = możecie pisać no limit.
-Zapobiega to niechcianym PW i spamowi.
To tylko jedna z wielu opcji...
pioterhiszpan
pioterhiszpan: Kazdy myslący człowiek wie,że jak cos jest ciekawą opcją to nie trzeba go do tego zachęcac a Wy chceci na siłe wymusic uzywanie danych opcji, które nie są popularne bo jakby były to ta cała wasza akcja "popychania" byłaby zbędna.

Nikt na nikim niczego nie wymusza, masz tylko taką możliwość, w kazdym momencie możesz napisać danej osobie komentarz i jeżeli będzie chciała, to sama się odezwie.. możesz też wykupić pakiet "jeżeli tak bardzo Ci zależy na rozpoczynaniu nowych rozmów" i rozpoczynać więcej rozmów dziennie albo zostać przy profilu bez pakietu i rozpoczynać jedną nową konwersację przez samo PW dziennie. [limit pewno zostanie zwiększony, ale na rewelacje nie licz]

P.S. Nie jestem Fotka przyjacielem, moderatorem, ani pracownikiem Fotki.pl, dlatego wyprowadzam Cię z błędu, nie pisz do mnie jak do przedstawiciela tej Firmy. Znam mechanikę portalu, bo jestem tutaj po prostu xx lat, to wszystko ;]

Pozdrawiam :ziober2:
Gustlik
Gustlik
  13 maja 2014

Na samym końcu mogę Ci tylko dopisać, że nie mam na celu "obrony" serwisu, chce Ci tylko wyjaśnić kilka spraw, które sprawiają Ci tu problem, sam jestem zdania, że ten limit nie jest zbyt trafionym pomysłem [powinien zostać nieco zwiększony], ale nie dane nam tu decydować.
Możemy jedynie zgodzić się na nowe warunki, ewentualnie próbować negocjować albo po prostu zmienić portal na inny ^^

pioterhiszpan
Posty: 160 (po ~113 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 0
pioterhiszpan
  13 maja 2014
Gustlik
Gustlik:

Wg mnie zmiany powinny byc konsultowane z uzytkownikami bo tak naparwde to oni tworzą ten portal. Fotka.pl nie wyciaga wniosków z poprzednich radykalnych zmian. Doskonale to widac bo spadku wyświetleń serwisu...



Widocznie wiekszość ludzi pracujacych w serwisie w ramach pensji dostaje "gwiazde" wiec nawet nie chce im się przeanalizowac statystyk :) Te dwa widoczne spadki były w momencie wprowadzania zmian wygladu profilu. Teraz szykuej sie trzeci i kto wie czy nie najwiekszy.

Zycie zaczyna sie powyżej 4500 obrotów...

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  13 maja 2014
pioterhiszpan
pioterhiszpan: Wg mnie zmiany powinny byc konsultowane z uzytkownikami bo tak naparwde to oni tworzą ten portal
Mylisz konsultacje z feedbackiem. Bardzo rzadko który portal konsultuje zmiany z użytkownikami. Co innego słuchanie opinii, sugestii i informacji zwrotnych (feedback), to robić powinien, bo 100000 kiepskich testerów zawsze złapie coś więcej niż 5 zawodowych. Ale konsultowanie zmian przed ich wprowadzeniem jest na prawdę bardzo rzadko spotykaną praktyką i stosuje się ją raczej w małych, hermetycznych kręgach.

Absolutnie nie bronię Fotki, co sama Fotka pewnie mogłaby potwierdzić ;) Piszę to, bo tworzenie portali internetowych to mój zawód od ponad dekady i pracowałem zarówno przy małych jak i przy gigantach (90 milionów odsłon miesięcznie).

Po prostu jeśli weźmiesz ogół userów, to jest jak z demokracją. Po prostu ogół ma zbyt niski poziom by wnieść coś konstruktywnego, a wyławianie perełek z zalewu shitstormu nikogo nie rajcuje.

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Gustlik
Gustlik
  13 maja 2014
pioterhiszpan
pioterhiszpan: Wg mnie zmiany powinny byc konsultowane z uzytkownikami bo tak naparwde to oni tworzą ten portal. Fotka.pl nie wyciaga wniosków z poprzednich radykalnych zmian. Doskonale to widac bo spadku wyświetleń serwisu...

Nic nowego, ale przetłumacz to Im ^^
Panują tutaj od zawsze takie same zasady "rządy", niestety nigdy nie widziałem, żeby było inaczej, ale co do konsultacji to jest dokładnie tak jak pisze mój przedmówca.

Najważniejsze sprawy for now wg. mnie:
>Powinno być miejsce, w którym widoczne byłyby wszystkie wprowadzone zmiany[nawet ten najmniejsze]
Zwyczajna grupa jak Klub gwiazd czy inne tego typu grupy, byłoby tam widoczne dosłownie wszystko i byłoby ok. Użytkownik dołączałby do tej grupy "jak do tej Blog fotka.pl", automatycznie po rejestracji i problem z głowy.
> Użytkownicy nie zostali poinformowani o zmianie [limicie]. o podniesieniu cen gwiazdy też nie [powinno być przynajmniej PW], to niedopuszczalne i za to powinni ponieść karę finansową [o ile już jej nie ponieśli]
>Sugestie Użytkowników... [powinien być NORMALNY bugtracker]
Zazwyczaj dostaje się odpowiedź z automatu i człowiek jest zwyczajnie olany, to samo tyczy się skarg na Moderatorów itd, prawo dżungli.. Poziom jaki jest obecnie [chodzi o obsługę] jest co najmniej bardzo niski. Wolałbym średniej jakości odpowiedź Pracownika od pięknej odpowiedzi z automatu i wrzucenia wiadomości do kosza.
Jest tego spoooro, ale szkoda mi czasu na dalsze wyliczanie.
pioterhiszpan
pioterhiszpan: Widocznie wiekszość ludzi pracujacych w serwisie w ramach pensji dostaje "gwiazde" wiec nawet nie chce im się przeanalizowac statystyk :) Te dwa widoczne spadki były w momencie wprowadzania zmian wygladu profilu. Teraz szykuej sie trzeci i kto wie czy nie najwiekszy.

Oni dobrze wiedzą co robią, na siłę starają się teraz podnosić poziom, od dawna walczą o Usera jak mogą, świadczy o tym choćby "przymykanie oka" na trolli i całą resztę, nie wzięli tylko pod uwagę tego, że jak takiemu się popuści, to będzie trollował dalej, a przez choćby jednego takiego agenta, odchodzi 100 normalnych Userów... ale to już inna bajka ^^
Beholder
Beholder: Po prostu jeśli weźmiesz ogół userów, to jest jak z demokracją. Po prostu ogół ma zbyt niski poziom by wnieść coś konstruktywnego, a wyławianie perełek z zalewu shitstormu nikogo nie rajcuje.Gustlik

d83ddc4d
Dee
Dee
  13 maja 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
pioterhiszpan
pioterhiszpan: Widocznie wiekszość ludzi pracujacych w serwisie w ramach pensji dostaje "gwiazde" wiec nawet nie chce im się przeanalizowac statystyk :) Te dwa widoczne spadki były w momencie wprowadzania zmian wygladu profilu. Teraz szykuje sie trzeci i kto wie czy nie najwiekszy.

gwiazdy w ramach pracy dostaje jakies 120 osob ( o ile nie mniej bo wszedzie zmienia sie liczba hmmm nazwijmy to wolontariuszy i tych osob ktore sa na etacie) serio uwazasz ze za gwiazde ktora teraz kosztuje 60 zl na rok ktos olewa statystyki ?:)

poza tym wg mnie liczba kont znow wzrosla po ostatnim czyszczeniu baz danych ( notabene jak sobie przypomne placze i poruszenie wtedy - to byly porownywalne z tymi teraz)

porownywanie serwisu do jakiegokolwiek innego polskiego portalu jest dosc zabawne... bo tak rozbudowanego jak do tej pory fotka - nie ma ( czat, forum, kamerki, smeet, dosc fajnie zorganizowane profile i opcja pro ktora znosi dosc wiele niedogodnosci)

kreatywny czlowiek znajdzie sposob na skontaktowanie sie nawet po tym jesli wykorzysta limit ;) ktory pewnie wzrosnie ;)

po kazdej zmianie.... KAZDEJ jest jek, placz i zgrzytanie zebow. I teksty typu "fotka.pl sie konczy!" "teraz wszyscy odejda" naiwni ludzie zrzeszaja sie myslac ze jak zaloza grupe pod tyt. "chcemy powrotu starego profilu" to cos zdzialaja ;)

zmiany byly i beda. z jednym z wlascicieli dosc dobrze sie rozmawia odnosnie zastrzezen, tudziesz zglaszania problemow. ale nie dziwcie sie ze prowadza swoja wlasna firme tak jak oni chca...;)

i nie bronie, bo tak mam nakazane z gory, wiele zmian mi sie nie podoba (nadal ubolewam nad systemem prezentow... ja je lubilam kumulowac ;p)
profil zaczyna mi sie dopiero teraz podobac ( chociaz wydaje mi sie ze to po prostu kwestia przyzwyczajenia) wiec zamiast prowadzic polityke czarnowidztwa, bawcie sie, po to przeciez jest Fotka :)
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 704
esquilo
  13 maja 2014
Gustlik
Gustlik: >Powinno być miejsce, w którym widoczne byłyby wszystkie wprowadzone zmiany[nawet ten najmniejsze] Zwyczajna grupa jak Klub gwiazd czy inne tego typu grupy, byłoby tam widoczne dosłownie wszystko i byłoby ok. Użytkownik dołączałby do tej grupy "jak do tej Blog fotka.pl", automatycznie po rejestracji i problem z głowy.

Na pewno kojarzysz ten link, ale:
http://www.fotka.pl/lista_zmian

Mało widoczne/nieznane ogółowi userów i nie wszystko jest tu uwzględniane (na bieżąco - szkoda, bo moznaby tu odsyłać). Przejrzyj listę. Wcześniej była szczegółowa, z upływem czasu zaczęto pomijać adnotacje o niektórych/ poprawkach (przykładowo: notka z 9 lipca 2013, a ostatnia z 24 kwietnia).
Stricte - pomysł z grypą automatyczną na :tak:.

Lub też inaczej: ta "Lista zmian" jako temat podpięty i aktualizowany właśnie na forum, w dziale "Fotka", w końcu technicznym d83dde0f.
Gustlik
Gustlik
  13 maja 2014
esquilo
esquilo: Na pewno kojarzysz ten link, ale:

Tak
esquilo
esquilo: Mało widoczne/nieznane ogółowi userów i nie wszystko jest tu uwzględniane (na bieżąco - szkoda, bo moznaby tu odsyłać). Przejrzyj listę.

Prowizorka, na "odczep się"
Powinno być tak jak z wprowadzaniem zmian na + w np. klubie gwiazd.
esquilo
esquilo: Lub też inaczej: ta "Lista zmian" jako temat podpięty i aktualizowany właśnie na forum, w dziale "Fotka", w końcu technicznym .

To akurat takie średnie, grupa znacznie lepsza, bo każdy user miałby tam wgląd i w razie czego nikt nie powiedziałby, że czegoś nie wie, bo grupa byłaby "przypięta" zaraz po rejestracji, ale do tego trzeba ludzi, chodzi o obsługę. Myślę, że może być z tym problem "znając życie :D"
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 704
esquilo
  13 maja 2014
Gustlik
Gustlik: To akurat takie średnie, grupa znacznie lepsza, bo każdy user miałby tam wgląd i w razie czego nikt nie powiedziałby, że czegoś nie wie, bo grupa byłaby "przypięta" zaraz po rejestracji, ale do tego trzeba ludzi, chodzi o obsługę. Myślę, że może być z tym problem "znając życie :D"

Zdaję sobie z tego sprawę.
Bardziej miałam na myśli opcję tymczasową, zanim zostanie utworzona grupa (z uwagi na czas,potrzebny do zebrania ludzi, wyznaczenia osób odpowiedzialnych).
Chodziło mi o uwidocznienie tego linku.
________
Cóż, popostujemy, zobaczymy d83dde0f.
Gustlik
Gustlik
  13 maja 2014
esquilo
esquilo: Bardziej miałam na myśli opcję tymczasową, zanim zostanie utworzona grupa (z uwagi na czas,potrzebny do zebrania ludzi, wyznaczenia osób odpowiedzialnych).

Na fotce jest za dużo rzeczy "nieskończonych, tymczasowych itd."
Myślę, że lepiej poczekać na konkretnie zrobioną NOWOŚĆ.
Co prawda i tak nie powstanie taka grupa, ale hm... tjaaa, ale xDD

To by było na tyle w temacie grupy :jezyk2:
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 704
esquilo
  13 maja 2014
Gustlik
Gustlik: Na fotce jest za dużo rzeczy "nieskończonych, tymczasowych itd." Myślę, że lepiej poczekać na konkretnie zrobioną NOWOŚĆ.

Temat podpięty nie jest konkretem?
Może i slaby pomysł, ale lepsze to niż odsyłanie userów do linku ;P.

Gustlik
Gustlik: To by było na tyle w temacie grupy

"Protipy" - zawsze warto co jakiś czas się z nimi przypomnieć d83dde0f.
Avatar użytkownika testtest
Posty: 3132 (po ~127 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 2
test
  13 maja 2014
pioterhiszpan
pioterhiszpan: nie chce im się przeanalizowac statystyk :)

Liczba wyświetleń, czyli PV nie jest miarodajna. Np. strona główna nie jest liczona, bo dane dogrywane są AJAXem. Podobnie Prywatne WIadomości. Lepiej patrzeć na czas na stronie ;)
Gustlik
Gustlik
  13 maja 2014
esquilo
esquilo: Temat podpięty nie jest konkretem? Może i slaby pomysł, ale lepsze to niż odsyłanie userów do linku ;P.

Wylezie z tego i tak jeden ...... d83dde0a
esquilo
esquilo: "Protipy" - zawsze warto co jakiś czas się z nimi przypomnieć

Bleh, ale może i masz rację Madź.
Szczerze powiedziawszy, to już dawno nadzieje straciłem na "lepsze jutro" dla fotki i od dłuższego czasu szukam sobie innego [miejsca w sieci], ale, fotkowego klimatu nie zastąpi mi nic :rotfl: dlatego zostanę tutaj do końca :D
test
test: Lepiej patrzeć na czas na stronie ;)

p.s. to prawda d83dde1c
CiukuLwo
CiukuLwo
  13 maja 2014

bozeee:ooo ten portal naprawdę sobie z nas kpi... juz czegos takiego nie ma na 'badoo' ... porazka!

Mistrz
Posty: 13 (po ~155 znaków)
Reputacja: -31 | BluzgometrTM: 422
Mistrz
  14 maja 2014

jakim prawem blokujecie mi prawo pisania wiadomosci prywatnych ok rozumiem że łamie zasade ale tej zasady nie było na dzien kiedy wykupiłem konto premium dopiero od dziś weszła jakaś bzdurna zasada a z tego co wiem prawo nie działa wstecz

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.