Jak rozpoznać czy pasujecie do siebie?

pasujecie do siebie

Są takie sygnały, które już na początkowym etapie związku mówią, czy pasujecie do siebie, czy też nie. Pamiętaj! To są tylko wskazówki i nawet jeśli na początku będą zgrzyty to dzięki uczuciu i pracy nad związkiem może być z tego wspaniała relacja!

Nie lubicie swoich przyjaciół

Przyjaciele to bardzo ważna część życia każdego człowieka. To osoby na dobre i na złe. Związek może mieć bardzo pod górkę jeśli Twój partner/ka nie akceptuje ważnych dla Ciebie osób. Masz wrażenie, że on/ona zachowuje się całkiem inaczej przy swoich znajomych niż przy Tobie? To prawdopodobnie oznacza, że przy kimś udaje inną osobę… Więcej na temat spędzania czasu wspólnie i ze znajomymi przeczytasz w tym wpisie.

Macie całkowicie inne poczucie humoru

To oczywiste, że nie musicie śmiać się ze wszystkich swoich żartów. Ale czy możesz powiedzieć, że pasujecie do siebie skoro pod względem poczucia humoru nie łączy Was nic? Wbrew pozorom to ważna kwestia w życiu. Śmiech i żarty nie tylko sprawiają, że jest weselej, ale dzięki nim łatwiej rozładowywać napięcie i rozwiązywać konflikty.

Nie pasujecie do siebie w łóżku

Nie mam tu na myśli wyłącznie seksu (chociaż tu brak dopasowania też wymaga sporo pracy). Jeśli kładąc się do łóżka rano zawsze wstajecie wykończeni to musicie koniecznie znaleźć przyczynę tego problemu! Sen to 1/3 Waszego życia więc warto poświęcić temu nieco uwagi. Ważna tutaj też będzie szczerość – jeśli któreś z Was chrapie albo się rozpycha, to musicie o tym sobie szczerze powiedzieć.

Inny styl życia

Jedno z Was jest domatorem i potrzebuje zaplanować każde wyjście, a drugie woli spędzać każdą wolną chwilę poza domem? To się ewidentnie nie zgrywa. Tak samo w przypadku aktywności fizycznej – osobie bardzo aktywnej fizycznie może się ciężko żyć z leniem kanapowym i odwrotnie. Jeśli naprawdę chcecie być razem to będziecie musieli wypracować pewne kompromisy i starać się dopasować do siebie nawzajem.

Inne plany na przyszłość

Wielokrotnie powtarzałam, że kwestie takie jak ślub, dzieci i plany na przyszłość powinno się ustalać na bardzo wczesnym etapie związku. Czyli kiedy? Jak tylko zacznie robić się poważnie. Dowiedz się skąd wiadomo, że to poważny związek. Jeśli nie przeprowadzicie tej rozmowy, może się okazać, że poświęciliście kilka lat na związek, który z Twojego punktu widzenia prowadzi do nikąd.

Tekst powstał we współpracy z Owcowo

Może ci się spodobać również

3 Replies to “Jak rozpoznać czy pasujecie do siebie?”

  1. Ciężko stwierdzić tak do końca nigdy nie wiadomo co z człowieka wyjdzie z czasem🤫🤫🤫

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *