Ile czasu para powinna spędzać ze sobą?

ile czasu para powinna spędzać wspólnie

Ostatnio wśród znajomych pojawił się temat – ile czasu para powinna spędzać wspólnie. Dyskusja była na tyle ciekawa, że wnioski z niej postanowiłam opisać w artykule.

Czy można spędzać za dużo czasu razem?

Można, ale nie zawsze bywa to złe. Czytając ten artykuł pamiętaj, że termin „udany związek” dla każdej pary będzie kwestią bardzo indywidualną. Jednakże bez wątpienia jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę. Ile czasu para musi spędzać ze sobą, żeby powiedzieć, że to za dużo?

Początek związku – na początku zawsze jest faza motyli w brzuchu i oboje czujecie, że nie możecie się sobą nacieszyć. Najczęściej wtedy pary zapominają o całym świecie i każdą wolną chwilę poświęcają sobie. Ma to swoje plusy – dzięki temu możecie się jeszcze lepiej poznać. Jednak ma to także swoje negatywne strony – kiedy patrzysz na swoją nową miłość przez różowe okulary możesz totalnie zignorować znaki ostrzegawcze, które Twoim przyjaciele mogą być w stanie dostrzec. Dlatego zachęcamy, aby czasem wyjść na miasto lub umówić się z waszymi znajomymi.

Późniejsze etapy związku to zazwyczaj etap częstszego wychodzenia ze znajomymi. Jeśli dalej oboje się od nich odcinacie to Wasi znajomi mogą mieć do Was żal i to słuszny. Czasem bywa też tak, że jedna osoba w związku jest zaborcza i robi wyrzuty gdy partner/partnerka wychodzi bez niej/niego. To powinno zapalić wielką, czerwoną lampkę ostrzegawczą. Nikt nie ma prawa ograniczać Ci czasu z bliskimi.

Bycie samemu ze sobą to ważna część dbania o swój dobrostan psychiczny. Jeśli w swoim związku nie masz kiedy pobyć sam/sama, a tego potrzebujesz to radzimy wprowadzić zmiany. Czasem warto po prostu odpocząć od siebie i trochę zatęsknić.

Czy można spędzać za mało czasu razem?

Ile czasu para musi spędzać ze sobą, żeby powiedzieć, że to za mało? Odpowiedź na to pytanie jest prosta i skomplikowana zarazem. Jeśli jedna ze stron w związku uważa, że poświęca się jej za mało czasu, to znak, że trzeba sprawę przegadać i wyciągnąć wnioski.

Takie sytuacje mają miejsce, gdy jedna z osób związku prowadzi bardziej rozrywkowy tryb życia, ma więcej swoich znajomych lub całkiem inny grafik w pracy. Wtedy bardzo dobrą opcją jest wyznaczenie czasu, który poświęcacie sobie. Róbcie wtedy to, co Wam obojgu sprawia przyjemność – nawet jeśli jest to po prostu leżenie na kanapie.

Więcej na temat udanego związku przeczytasz tutaj.

Może ci się spodobać również

2 Replies to “Ile czasu para powinna spędzać ze sobą?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *