Jak randkuje pokolenie Silver tsunami? [Randki po pięćdziesiątce]

Silver tsunami

W ostatnich latach widać dużą zmianę jeśli chodzi o wizerunek osób po 50 roku życia. 50-latek obecnie to całkiem inna osoba niż kilkanaście lat temu. Coraz częściej te osoby nie chcą być nazywane seniorami, bo tak się po prostu nie czują. Termin Silver Tsunami początkowo dotyczył rynku pracy, ale obecnie rozprzestrzenia się on na wszystkie dziedziny życia.

Pokolenie 50+ coraz chętniej sięga po nowe technologie i stara się je zrozumieć, lubi swoje miejsce pracy ze względu na zdobywane tam znajomości, a pracodawca docenia wieloletnie doświadczenie. Ten trend widać także w życiu miłosnym. Rosnąca popularność programów takich jak „Sanatorium Miłości” przyczyniła się do zwiększonej ilości osób po 50. na portalach randkowych.

Silver tsunami podbija portale randkowe

Obecnie na Fotce jest zarejestrowanych ponad 18 tysięcy osób, które ukończyły 50 lat. W tym 4489 kobiet oraz 13565 mężczyzn. Jeszcze kilka lat temu te liczby były zdecydowanie niższe. Z naszych rozmów wynika, że panie szukają kogoś, z kim mogłyby miło spędzić czas i dzielić życie. U panów jest podobnie, jednak tutaj czasami pojawia się raczej chęć przygody, niż długotrwałej relacji.

Jak trafili na Fotkę? Najczęściej z polecenia znajomej osoby, czasem kogoś z rodziny. Kilka osób zadeklarowało, że znalazło się tutaj 'przypadkiem’. Cóż, cieszymy się z takich przypadków. Co ciekawe – większosć osób uważa, że łatwiej poznać kogoś online, niż na żywo. Zastanawiamy się, czy to wynika z sytuacji epidemiologicznej, czy raczej ze zmiany przyzwyczajeń.

Przedstawiciele pokolenia Silver tsunami na Fotce

Udało nam się porozmawiać z kilkoma osobami na Fotce i są to bardzo energiczni i sympatyczni ludzie. Pani Mariola mieszka na dolnym śląsku i pracuje w urzędzie, a w wolny czas spędza aktywnie na świeżym powietrzu. Pan Janusz prowadzi własną firmę, a weekendy poświęca swoim wnukom. Z kolei największą pasją Pani Zofii jest moda, dlatego też postanowiła rozpocząć pracę w sklepie z odzieżą.
Jak widać – te osoby nie siedzą w fotelu w oczekiwaniu na emeryturę, tylko skupiają się na czerpaniu radości z życia. I tego życzymy Wam wszystkim!
Osoby po 50. na Fotce znajdziesz tutaj.

Może ci się spodobać również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *