Dlaczego kobiety udają orgazm?

kobiety udają orgazm

Powodów, dla których kobiety udają orgazm jest kilka – wynikają one z różnych intencji. Zarówno tych dobrych, jak i złych. Podobnie jest z przyczynami braku orgazmu – problem może występować na różnych podłożach, a dotarcie do sedna problemu nie jest łatwe.

Przyczyny udawania orgazmu

 1. Obawa przed sprawieniem przykrości partnerowi
  Wiele kobiet, zamiast szczerze porozmawiać o swoich potrzebach i braku orgazmu woli milczeć, ponieważ boją się, że urażą uczucia partnera. To z kolei jest drogą do nikąd – rosnąca frustracja może tylko pogorszyć relacje.
 2. Kiedy jest po prostu zmęczona
  Zdarza się, że kobieta tak naprawdę wcale nie miała ochoty na zbliżenie i udaje orgazm, aby jeszcze mocniej podniecić partnera, aby on doszedł szybciej. To jest niestety jedna z form oszustw w związku, którą zdecydowanie potępiamy.
 3. Kiedy sama nie wie co sprawia jej przyjemność
  Czasem kobiety udają orgazm podczas stosunku, ponieważ same nie wiedzą co sprawa im rozkosz i (co gorsza) boi się eksperymentować w łóżku. A bez ciekawości i odwagi, by przełamać rutynę, nic się nie zmieni. Dlatego zachęcamy do eksperymentów w łóżku i poznawaniu swojej własnej seksualności!

Przyczyny braku orgazmu

Kobiety udają orgazm nie tylko z przyczyn opisanych powyżej. Bywa tak, że pomimo starań nie udaje im się osiągnąć orgazmu. Problemy z osiągnięciem orgazmu mogą mieć podłoże psychiczne, bądź fizyczne.

 1. Problemy natury psychicznej
  Czynniki takie jak stres, przemęczenie, brak odpowiedniej więzi z partnerem czy zaburzenia psychiczne mogą uniemożliwić kobiecie osiągnięcie orgazmu. W takim przypadku jeśli nie pomoże odpoczynek i romantyczny urlop we dwoje, konieczna jest pomoc specjalisty. Pamiętaj – chodzenie do psychologa czy terapeuty to nie wstyd, a oznaka dbania o siebie.
 2. Problemy natury fizycznej
  Przebyte choroby, poród bądź uwarunkowania fizjologiczne również mogą utrudnić, a nawet uniemożliwić osiągnięcie rozkoszy. W takim wypadku należy udać się do specjalisty – ginekologa, urologa bądź fizjoterapeuty o odpowiedniej specjalizacji.

Bez znaczenia czy osiągnięcie orgazmu jest dla Ciebie trudne, czy nie, pamiętaj – ważne są także bliskość i więź z Twoją drugą połówką. Więcej na temat seksu przeczytasz tutaj.

Może ci się spodobać również

3 Replies to “Dlaczego kobiety udają orgazm?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.