Dlaczego kobiety udają orgazm?

kobiety udają orgazm

Powodów, dla których kobiety udają orgazm jest kilka – wynikają one z różnych intencji. Zarówno tych dobrych, jak i złych. Podobnie jest z przyczynami braku orgazmu – problem może występować na różnych podłożach, a dotarcie do sedna problemu nie jest łatwe.

Przyczyny udawania orgazmu

 1. Obawa przed sprawieniem przykrości partnerowi
  Wiele kobiet, zamiast szczerze porozmawiać o swoich potrzebach i braku orgazmu woli milczeć, ponieważ boją się, że urażą uczucia partnera. To z kolei jest drogą do nikąd – rosnąca frustracja może tylko pogorszyć relacje.
 2. Kiedy jest po prostu zmęczona
  Zdarza się, że kobieta tak naprawdę wcale nie miała ochoty na zbliżenie i udaje orgazm, aby jeszcze mocniej podniecić partnera, aby on doszedł szybciej. To jest niestety jedna z form oszustw w związku, którą zdecydowanie potępiamy.
 3. Kiedy sama nie wie co sprawia jej przyjemność
  Czasem kobiety udają orgazm podczas stosunku, ponieważ same nie wiedzą co sprawa im rozkosz i (co gorsza) boi się eksperymentować w łóżku. A bez ciekawości i odwagi, by przełamać rutynę, nic się nie zmieni. Dlatego zachęcamy do eksperymentów w łóżku i poznawaniu swojej własnej seksualności!

Przyczyny braku orgazmu

Kobiety udają orgazm nie tylko z przyczyn opisanych powyżej. Bywa tak, że pomimo starań nie udaje im się osiągnąć orgazmu. Problemy z osiągnięciem orgazmu mogą mieć podłoże psychiczne, bądź fizyczne.

 1. Problemy natury psychicznej
  Czynniki takie jak stres, przemęczenie, brak odpowiedniej więzi z partnerem czy zaburzenia psychiczne mogą uniemożliwić kobiecie osiągnięcie orgazmu. W takim przypadku jeśli nie pomoże odpoczynek i romantyczny urlop we dwoje, konieczna jest pomoc specjalisty. Pamiętaj – chodzenie do psychologa czy terapeuty to nie wstyd, a oznaka dbania o siebie.
 2. Problemy natury fizycznej
  Przebyte choroby, poród bądź uwarunkowania fizjologiczne również mogą utrudnić, a nawet uniemożliwić osiągnięcie rozkoszy. W takim wypadku należy udać się do specjalisty – ginekologa, urologa bądź fizjoterapeuty o odpowiedniej specjalizacji.

Bez znaczenia czy osiągnięcie orgazmu jest dla Ciebie trudne, czy nie, pamiętaj – ważne są także bliskość i więź z Twoją drugą połówką. Więcej na temat seksu przeczytasz tutaj.

Może ci się spodobać również

4 Replies to “Dlaczego kobiety udają orgazm?”

 1. Udawanie przez kobiety orgazmu to tak jak jedzenie obiadu ,która ona zrobiła ,niedobry, ale jem by zrobić jej przyjemność.Albo obie strony są zadowolone albo nie „jemy” Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *