Śmiech zbliża do siebie ludzi?

zakochana para, szczęśliwy związek, róże

Jeśli zdarza Ci się nie tylko śmiać ze swoim partnerem ale również śmiać się z niego/ niej to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – Wasz związek jest silniejszy bo śmiech zbliża do siebie tak samo jak seks!
Jeffrey Hall z University of Kansas przez 30 lat badał co wpływa na relację między ludźmi w związku. I okazuje się, że humor odgrywa ważniejszą rolę niż mogłoby nam się wydawać. Nie od dziś wiadomo, że w drugiej osobie szukamy poczucia humoru dopasowanego do naszego. Nic dziwnego – życie jest ciekawsze z typem śmieszka niż z wiecznym ponurakiem. Hall dowodzi, że nie wystarczy wspólne śmianie się z jakiegoś tematu. Aby wzmocnić związek trzeba naśmiewać się… z partnera!
Oczywiście nie można zapomnieć, że te żarty muszą śmieszyć także jego/ją. Inaczej zostaniemy odebrani w niekorzystny sposób, bo przecież nie można budować relacji na ranieniu drugiej osoby.

Co jeszcze zbliża do siebie ludzi?

 1. Wspólne zainteresowania i pasje
  Dzięki temu wspólne wakacje czy wolne weekendy przebiegają znacznie przyjemniej a wolny czas jeszcze bardziej zbliża Was do siebie
 2. Rozmowa
  Wbrew pozorom opowiadanie sobie jak Wam minął dzień przybliża Was do siebie. Poruszajcie też takie tematy jak Wasze uczucia, obawy, pragnienia, marzenia czy plany na przyszłość.
 3. Czułość
  Bycie miłym, czułym i kochanym wobec swojej drugiej połówki bez wątpienia poprawia nastrój i buduje więź. Czasem złapanie za rękę, przytulenie czy buziak z zaskoczenia potrafi naprawdę wiele zdziałać!
 4. Seks
  Nie ma sensu mówić, że nie ma on znaczenia, ponieważ każdy wie, że to nie prawda. Prawdą natomiast jest, że zbliża on do siebie i poprawia nastrój a także przenosi relację na wyższy poziom.
 5. Szczerość, zaufanie, lojalność
  Są niewątpliwie fundamenty każdej relacji, w związku z czym należy je nieustannie umacniać. Nie dawaj swojemu partnerowi/partnerce powodów do zazdrości nawet jeśli myślisz, że to może ożywić Wasz związek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zbudować dobry związek, bądź poprawić funkcjonowanie tego, w którym jesteś – zajrzyj tutaj.

Może ci się spodobać również