Instrukcja obsługi faceta

marionetka, kukiełka

Chcę przełamać stereotyp, który mówi, że aby się przekonać czy mężczyzna ma ochotę na seks wystarczy sprawdzić czy oddycha. Jestem przeciwniczką podwójnych standardów, więc czas stawić prawdzie czoła drogie panie: faceci wcale nie są tacy prości jak Wam się wydaje. Oto Instrukcja Obsługi Faceta w 5 punktach.

Poznaj go

Nie da się zbudować długotrwałej relacji na seksie, a nawet jeśli próbujesz to i tak się nie uda. Przecież jeżeli spotykacie się tylko po to, żeby iść do łóżka to przed lub po nie da się nie zamienić ani słowa. Jak już poznasz go bliżej, zaczniesz zauważać kiedy ma gorszy humor, po powrocie do domu widzisz czy miał dobry dzień w pracy, zauważasz też jak zaciska usta kiedy coś go trapi. Wykorzystaj to, że kobiety zazwyczaj lepiej odczytują emocje i dowiedz się, jaką naprawdę osobą jest ktoś, z kim chcesz iść do łóżka.

Daruj sobie cenne rady

Powiedzieć facetowi, że zabłądził to tak jak powiedzieć kobiecie, że źle dobrała buty do torebki. Użyłam stereotypów ale wiecie o co chodzi, prawda? Nie zawsze powiedzenie czegoś wprost przyniesie taki sam skutek jak sprytna aluzja. Niech on myśli, że sam znalazł drogę do celu 😉

Mowa ciała

Oczy są zwierciadłem duszy, prawda? Jeśli w jego spojrzeniu będą takie uczucia jak miłość, pożądanie czy zaciekawienie, to wierz mi – zorientujesz się. Tak samo łatwo powinnaś stwierdzić kiedy on kłamie. Świadczyć o tym będą pocieranie nosa lub oka a także nie do końca wyraźna mowa.

Czasem trzeba mówić wprost

Bywają sytuacje, w których owijanie w bawełnę przyniesie zerowy skutek. Dla kobiety zdanie “W śmietniku nie mieszczą się już śmieci” oznacza, że trzeba je wynieść, natomiast dla faceta oznacza, że albo trzeba je mocniej upchnąć albo, że w śmietniku nie mieszczą się już śmieci. O swoich emocjach też mów wprost, dzięki temu on nie będzie musiał się domyślać. Z drugiej strony to, co pada z jego ust nie zawsze odzwierciedla jego myśli. Poniższe przykłady pochodzą z książki „Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą”:

  • Ładna sukienka – Ładny biust
  • Kocham cię – Pokochajmy się teraz
  • To interesujące – Jeszcze o tym gadasz?
  • Słyszałem – Nie mam pojęcia, co mówiłaś
  • Świetnie w tym wyglądasz – Jeszcze jedna przymiarka czegokolwiek i umrę z głodu
  • Pomóc ci z obiadem? – Gdzie, do cholery, jest ten obiad?
  • Wezwij karetkę, chyba umieram! – Skaleczyłem się w palec.

Wszyscy lubią komplementy

Jeśli uważasz, że facet nie potrzebuje czułych słówek to jesteś w poważnym błędzie. Każdy człowiek odczuwa potrzebę bycia zauważonym i docenionym. Doceń go za wykonanie tego, o co poprosiłaś, to przecież nic Cię nie kosztuje, prawda?

Rady na koniec

Nie bądź nachalna, daj mu czasem za sobą zatęsknić. Postaraj się nie kręcić nosem kiedy idzie z kolegami na mecz, Ty chodzisz z koleżankami na zakupy. Nie krytykuj go przy innych osobach, tego przecież nikt nie lubi. A przede wszystkim bądź szczera, uczciwa i kochana, a on odwdzięczy się z nawiązką.

PS. Napisaliśmy też Instrukcję obsługi kobiety!

Może ci się spodobać również