Friends with benefits – czy to w ogóle możliwe?

Friends with benefits

Co w praktyce oznacza ten termin? Czy dwoje dorosłych ludzi może oprzeć swoją relację wyłącznie na seksie? Czy pod pojęciem 'friends with benefits’ kryje się coś więcej? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Friends with benefits – definicja

Według słownika slangu miejski.pl

FWB – Friends With Benefits (z ang. przyjaciele z korzyściami). Rodzaj relacji damsko-męskiej bez zobowiązań. Seks przyjaciele, seks bez związku.

Ze swojej strony dodałabym także, że jest to relacja, w której obie osoby są świadome charakteru relacji i są w niej za obopólną zgodą.

Znajomość oparta tylko na seksie to mit

Wyobrażasz sobie, że dwoje ludzi spotyka się, uprawiają seks a później rozchodzą się każdy w swoją stronę? Ja też nie. Aby iść z kimś do łóżka (i co więcej – robić to regularnie) trzeba czuć chemię. Z kolei nie ma najmniejszych szans na wytworzenie chemii, jeśli dwoje ludzi nie spędziło ze sobą trochę czasu. Nawet jeśli spotykają się tylko na seks to przed i po nim musi nastąpić, chociażby small talk. W ten sposób tworzy się relacja, czy są tego świadomi, czy nie. A jeśli po stosunku wyskoczą gdzieś na kolację albo drinka lub zamówią jedzenie do domu to (czy to im się podoba, czy nie) jest randka.

Taka relacja jest możliwa, jeśli dwoje ludzi dogaduje się ze sobą, są dopasowani w łóżku i nie chcą mieć wobec nikogo zobowiązań. Bardzo ważna jest tutaj szczerość w tym zakresie i nietrwanie w tym związku z nadzieją, że ta druga osoba zmieni zdanie.

Czy FWB może przerodzić się w poważny związek?

Może, ale nie musi. I to jest chyba najważniejsza kwestia, o której należy pamiętać będąc w takiej relacji. Jeśli faktycznie przyjaciele z korzyściami staną się parą, to na moje oko, może wyjść z tego bardzo udany związek. Powodów jest kilka. Po pierwsze: czujecie się swobodnie w swoim towarzystwie, po drugie: pasujecie do siebie w łóżku, po trzecie: znacie się dobrze i już między Wami wytworzyła się więź. Czego chcieć więcej?

Więcej wpisów związanych z tematyką seksu znajdziesz tutaj.

Może ci się spodobać również

3 Replies to “Friends with benefits – czy to w ogóle możliwe?”

  1. Zazwyczaj czytałem wiele może nie uważnie to jest naprawdę szeroki temat

  2. Jestem Mariusz co o sobie. Normalny pracowity chopak mam 39 zlm za soba. Jestem singlem. Pozdrawiam

  3. Oczywiście, że możliwe. Kiedyś byłem w takim związku, skończył się jak zaczęło iskrzyć bo taka była umowa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *