Co ma wspólnego ochota na seks ze zmywaniem naczyń?

dziewczyna dobrze się bawi podczas sprzątania

Z badań naukowych wynika, że im lepszy podział obowiązków w związku, tym lepsze relacje intymne. Z czego wynika taka zależność? Najprościej ujmując – z potrzeby dostosowania się do warunków, w których żyjemy. W związkach, w których obie osoby są aktywne zawodowo dzielenie obowiązków domowych wydaje się logiczne. Niestety nie zawsze tak jest. Część mężczyzn traktuje obowiązki domowe jako coś niemęskiego, jako obowiązek kobiety. Niestety takie podejście niejednokrotnie doprowadza do frustracji, a co za tym idzie – rzadko pojawia się ochota na seks. Są oczywiście takie związki, w których obowiązki domowe przejmuje jedna ze stron, jednak taki układ musi pasować wszystkim.

Każdy z nas lubi wracać do czystego mieszkania i obiadu na stole, dlatego zachęcamy do wzajemnego wspierania się w obowiązkach domowych i ich sprawiedliwym podziale. Mamy dla Was kilka rad jak sprawić, aby codzienne obowiązki były mniej uciążliwe:

  1. Duże porządki róbcie wspólnie – nic tak nie irytuje podczas sprzątania jak widok drugiej osoby chillującej na kanapie. Podzielcie się zadaniami a robota pójdzie Wam dwa razy szybciej.
  2. Poprawcie sobie nastroje podczas sprzątania puszczając energetyczną muzykę w tle. Otwórzcie też butelkę wina, jesteście dorośli – kto wam zabroni?
  3. Wprowadźcie żelazne reguły pt. ‘jedno gotuje, drugie zmywa’ i oboje ich przestrzegajcie
  4. Jeśli w jednym dniu robicie większe porządki to wtedy nie gotujcie. Przecież należy Wam się nagroda w postaci pizzy i dobrego filmu.
  5. Porzućcie podział obowiązków na typowo męskie i żeńskie – postarajcie podzielić je według swoich upodobań.

Postaraj się także nie utożsamiać pojęć czyste mieszkanie = ochota na seks. Pamiętajcie też, że nie samymi obowiązkami człowiek żyje a dom jest do mieszkania, a nie do sprzątania. Jeśli nie aspirujesz do tytułu Perfekcyjnej Pani Domu / Perfekcyjnego Pana Domu to pamiętaj: “kurz leży to Ty też się połóż” ;). Możesz też iść poćwiczyć, ponieważ regularne ćwiczenia mogą poprawić jakość życia łóżkowego.

Może ci się spodobać również