Zdrowe ciało dobry seks?

sport, wysportowana para, trening, siłownia

Temat spalania tkanki tłuszczowej jest aktualny zawsze, odchudzamy się przed wakacjami, po świętach, po Tłustym Czwartku i na ślub przyjaciółki. Czy wysiłek fizyczny zagwarantuje nam dobry seks? Co sport ma wspólnego z seksem poza tym, że 6 minut intensywnego stosunku to 21 spalonych kalorii?

Otóż badania pokazują, że osoby uprawiające sport nie tylko są piękniejsze, czują się lepiej i zdrowiej ale także czerpią większą satysfakcję z seksu – twierdzi dr Lauren Streicher z Northwestern Medicine Center for Sexual Medicine. Ćwiczenia aerobowe mają zbawienny wpływ na kondycję serca i układu naczyniowego, a co za tym idzie poprawiają ukrwienie wszystkich narządów niezależnie od płci 😉

Jakie ćwiczenia pomogą na dobry seks?

Zaleca się 150 minut umiarkowanych ćwiczeń lub 75 tych intensywnych. Polecamy rower, pływanie, sporty walki, aerobik czy piłkę nożną – dla każdego coś dobrego. Pozytywnym efektem tych ćwiczeń nie będzie tylko poprawa wcześniej wspomnianego ukrwienia ale także kondycji. Także jeśli chcesz uniknąć zadyszki w trakcie zbliżenia to zalecamy jak najszybsze wyjęcie ciuchów na siłownię z szafy!

Interesującym faktem jest to, że wysiłek fizyczny w większym stopniu pozytywnie wpływa na kobiety. Już 4 godziny biegania w tygodniu zmniejszało prawdopodobieństwo prawdopodobieństwo zaburzeń seksualnych o 30%. Natomiast Panowie mieli o 23% mniejsze szanse na zaburzenia erekcji po 4,5 godziny biegania.

Niewątpliwie sport wpływa także pozytywnie na naszą psychikę – nie od dziś wiadomo, że podczas ćwiczeń wydziela się hormon szczęścia – endorfina. Jednocześnie autorzy badań podkreślają, że zostało przeprowadzone online i opierało się deklaracjach badanych i jest wstępem do dalszych badań nad powiązaniem sportu z seksem. Należy też pamiętać, że siłownia nie jest remedium na problemy w łóżku, tym zajmują się inne dziedziny medycyny. Zaciekawieni tematem? W tym artykule odpowiadamy co mają wspólnego seks i obowiązki domowe.

źródło: focus.pl

Może ci się spodobać również