#zostańwdomu – o czym warto pamiętać?

praca zdalna, homeoffice

Część z nas spędza w domu znacznie więcej czasu niż zazwyczaj, w związku z Tym mam dla Was kilka sprawdzonych rad jak nie zwariować. Pamiętajcie aby wyjścia z domu ograniczyć do absolutnego minimum (zakupy spożywcze, podróż do pracy czy wyjście z psem na spacer). Ale co robić przez pozostały czas?

  1. Zorganizuj sobie dzień – nawet jeśli nie pracujesz lub masz homeoffice pamiętaj aby mieć określony porządek dnia. W czasie pracy staraj się odseparować od pozostałych domowników tak, aby nic Cię nie rozpraszało. Poza tym, jeśli zajmiesz się pracą to czas zleci Ci znacznie szybciej. Jeśli masz wolne to na każdy dzień wyznacz sobie jakieś zadanie np. generalne porządki w szafie, uporządkowanie dokumentów lub gruntowne porządki kuchni. To też doskonały czas na nauczenie się nowego języka albo kurs jogi on-line.
  2. Po godzinach pracy daj sobie trochę czasu na to, co zawsze było odkładane na bok: ulubiony serial, sterta nieprzeczytanych książek albo magazynów. Jeśli po przejrzeniu szafy brakuje Ci wiosennych ubrań to pozostają Ci zakupy online. Na szczęście większość sklepów wysyła za free!
  3. Ruch jest ważny, szczególnie na świeżym powietrzu, jednak UWAGA! unikaj zatłoczonych miejsc. Na spacer wybierz raczej tereny położone trochę dalej od zgiełku miasta i trzymaj dystans między innymi osobami. W takich sytuacjach nie będzie Ci potrzebna maseczka, więc nie zużywaj ich bezsensownie.
  4. Jeśli tęsknisz za spotkaniami ze znajomymi to śmiało – urządźcie je online! Przecież każdy z Was ma telefon z kamerką. To samo dotyczy poznawania nowych osób – tu idealnie sprawdzi się nasza aplikacja Fotki. Dzięki niej możesz rozmawiać na kamerkach, czatować i flirtować z osobami nie tylko z Twojej okolicy ale i z całej Polski.

Razem, a jednak osobno

Cóż, nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej ilości kontaktu ze sobą. Dlatego bardzo ważne jest aby dać sobie przestrzeń, za wszelką cenę unikać kłótni i nie grać sobie na nerwach. Przy tym wszystkim nie zapominajcie o integracji! Miło będzie, jeśli posiłki będziecie przy jednym stole a wieczorami zamiast gapić się w smartfony obejrzeć coś wspólnie. Nie zapominajcie także o starych, poczciwych planszówkach i innych rodzinnych rozrywkach takich jak kalambury albo gra w państwa i miasta czy okręty.

Nie zapominaj o najbliższych

Jeśli masz starszych dziadków, ciocie albo wujków – nie zapominaj o nich! Staraj się być z nimi w kontakcie telefonicznym. Przypominaj im o #zostaniuwdomu i zaproponuj, wyprowadzenie psa albo zrobienie zakupów. UWAGA! unikaj kontaktu fizycznego – zakupy zostawiaj przed drzwiami i poproś aby pies czekał na Ciebie na klatce/przed domem. Nawet jeśli się dobrze czujesz, to możesz zarażać i narazić swoich bliskich. 

Jakie są Twoje metody na #zostańwdomu? Podziel się nimi w komentarzu!

Może ci się spodobać również