Pierwsza randka nie taka straszna

kolacja, romantyczna randka, płatki róż

Wymieniliście kilka, kilkanaście lub kilkaset wiadomości i doszliście do wniosku, że czas się spotkać – przed Wami pierwsza randka. Mamy dla Ciebie kilka rad, dzięki którym oboje na długo zapamiętacie tą randkę.

O tym, gdzie pójść na pierwszą randkę dowiecie się z tego wpisu. Czas poruszyć inne kwestie – jak się ubrać, o czym rozmawiać a które tematy lepiej unikać a także czy wypada przynieść kwiaty i kto powinien zapłacić za rachunek.

Pierwsza randka – co ubrać?

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, więc zadbaj o to by wyglądać schludnie i odpowiednio do okoliczności (nie pójdziesz przecież do restauracji w sportowych szortach, prawda?). Radzimy też nie próbować wyjść bardziej elegancko niż zazwyczaj. Uwierzcie nam – nie warto udawać kogoś kim się nie jest. Nie zapomnij także o ładnym zapachu i świeżym oddechu. Dobra, podstawy za nami – co dalej?

Pierwsza randka – o czym porozmawiać?

Spróbuj opowiedzieć trochę o sobie i swoich pasjach, może okaże się, że macie wspólne zainteresowania, a to całkiem solidny fundament relacji. Pamiętaj, żeby nie zapędzać się i pytać o pasje czy zainteresowania drugiej osoby. Przecież nie chcesz aby Cię postrzegano jako osobę snobistyczną. A co jeśli złapie Was trema i zapanuje nagle niezręczna cisza? To dobry moment na dowiedzenie się więcej o drugiej osobie! Zapytaj ją/jego czy ma zwierzaka, jakie miejsce na świecie marzy aby zobaczyć, możesz też zadać pytanie na które sam/a możesz udzielić ciekawej odpowiedzi.

Jakich tematów lepiej unikać?

Bez wątpienia największym tematem tabu są poprzednie związki, bez względu na to jak bardzo udane czy nieudane one były. Radzimy w każdą nową relację wnosić czystą kartę i jak najmniejszy bagaż emocjonalny – wyjdzie Wam to na dobre!

Generalnie radzimy unikać smutnych tematów, jeśli jednak jakiś już się pojawi postaraj się nie rozwijać go zbyt mocno. Nie chcesz przecież ponuro wspominać tego spotkania.

Inne tematy których warto unikać na pierwszej randce to religia, polityka a także kwestie takie jak ślub, dzieci czy upodobania łóżkowe. Nie są to łatwe tematy, a lepiej dyskutuje się jeśli trochę lepiej znamy swojego rozmówcę. I pamiętaj – pierwsza randka to nie przesłuchanie! Nie musisz się dowiedzieć wszystkiego o o sobie, z którą się spotkasz.

Czy przynieść jakiś upominek?

Jeśli jesteś mężczyzną – kwiatek jest jak najbardziej mile widziany. 🙂 A co w przypadku Pań? Jeśli w Waszych internetowych rozmowach chwaliłaś się, że pieczesz pyszne ciastka to będzie fantastyczny pomysł na upominek!

Pierwsza randka – kto płaci?

Utarło się, że mężczyzna powinien płacić ale nie jesteśmy do końca zwolennikami tej “tradycji”. Zrobiliśmy małe rozeznanie w naszej redakcji i nasze koleżanki mówią, że wolą zaproponować podzielenie się rachunkiem. Jednakże jeśli druga strona upiera się, żeby zapłacić – nie powinniśmy się sprzeciwiać.

Rada na koniec

Bądź sobą! Przecież nie będziesz udawać do końca życia kogoś kim nie jesteś!

Może ci się spodobać również