Różnica wieku w związku

różnica wieku

Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku? Czy osoby w różnym wieku mogą stworzyć udany związek? Jakie mogą pojawić się wtedy konflikty? O tym wszystkim w dzisiejszym wpisie.

W tym artykule będę pisać jedynie o związkach, kiedy obie osoby są pełnoletnie. Są oczywiście przypadki kiedy szesnastolatka spotyka się z osiemnastolatkiem, ale nie w tym wpisie chciałabym skupić się na aspekcie wspólnego życia, a nie tylko spotykania się.

Czy różnica wieku może być za duża?

Teoretycznie nie – jeśli dwie dorosłe osoby postanowią stworzyć poważny związek to różnica wieku nie powinna mieć żadnego znaczenia. Jednakże jeśli jest ona znaczna (ponad kilkanaście lat) to mogą pojawić się różnice światopoglądowe, inne wychowanie, a przede wszystkim – bycie na różnych etapach życia. Przykład – kobieta w okolicach 30 roku życia, która spotyka się z 20 latkiem. Ona najprawdopodobniej myśli o założeniu rodziny, a on uważa, że ma na to jeszcze czas. Przykład oczywiście bardzo generalizuje, jednak dobrze pokazuje on, z czym może wiązać się duża różnica wieku. Takie różnice mogą prowadzić do konfliktów i w ostateczności, do zakończenia relacji.

Duża różnica lat między Wami może też wyjść również kiedy będziecie starsi – będzie to widać po kondycji fizycznej i stanie zdrowia. Z drugiej strony – wtedy ta starsza osoba ma dodatkową motywację, aby nadążać za młodszym partnerem i w ostateczności cieszy się lepszym zdrowiem, niż rówieśnicy z partnerami w podobnym wieku.

Czy różnica wieku może być czymś dobrym?

Oczywiście! Wiele kobiet wręcz woli, jeśli ich partner jest o kilka lat starszy i jednocześnie, mężczyźni zazwyczaj szukają młodszych partnerek. Może wiązać się to z tym, że utarło się, że kobiety szybciej dojrzewają.

Bycie na różnych etapach życia w związku z różnicą lat może być także plusem. Na przykład jeśli ktoś nie chce mieć dzieci może zacząć się spotykać z kimś starszym, kto ma już dzieci.

Najważniejsze jest to, aby obie osoby czuły się dobrze w związku i były w nim po prostu szczęśliwe. Bez względu na różnicę lat, narodowość, kulturę czy kolor skóry.

Więcej na temat tego, jak stworzyć udany związek przeczytasz tutaj.

Może ci się spodobać również

6 Replies to “Różnica wieku w związku”

  1. Można pisać różne rzeczy na ten temat, ale starszy facet zawsze będzie spoglądał na młodszą kobietę ze ślinką w ustach. Tak to już jest, że młodość posiada więcej atutów…

  2. Niestety nie rozwiązuje to sprawy szukania dziewczyny młodszej o te 25-30 lat ☹️ i tego że dziewczyny nie są zainteresowane poznaniem o tyle lat starszego chłopaka 😭

  3. Polecam poczytać „Charlie Chaplin i Oona O’Neill”. Charlie miał 3 żony. Po tym jak poznał czwartą w końcu odnalazł szczęście i był z nią już do końca życia. Ona umarła z tęsknoty parę lat po tym jak on zmarł. Gdy brali ślub – on miał 54 lata, ona – 18.

  4. Po 1 i naj ważniejsze wiek nie gra roli bo jak sie kocha to na zabuj albo wcale .
    Szkoda ze teraz kazdy w zapartte idzie nbd tłumaczyć co to znaczy . Po 2 szczerość , wierność to istota utrzymania związku. Niestety teraz na 1 miejscu jest wygląd i pieniądze .
    Są większe bogactwa niż pieniadze .

  5. Moja byla zona byla 11 lat mlodsza jak zamnie wychodzila miala 20 ja 31 w 88 roku Warszawie Widzialem malzenstwo 30 40 lat starsi od siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *