Jak dobrze wyjść na zdjęciu?

młoda dziewczyna uśmiecha się do obiektywu, selfie

W dobie randek internetowych dobre zdjęcie może okazać się połową sukcesu. Bo co z tego, że masz piękne wnętrze skoro aparat zdecydowanie za Tobą nie przepada? Nie martw się, w tym artykule podpowiemy Ci jak dobrze wyjść na zdjęciu.

Po pierwsze: Twarz

 1. Przede wszystkim zadbaj o to, by Twoja cera się nie błyszczała. Uwierz nam, tłusta cera nigdy nie jest sexy.
 2. Oczy, jak wszyscy wiemy, są zwierciadłem duszy. Jeśli chcesz, uzyskać efekt głębokiego spojrzenia przed wykonaniem zdjęcia zamknij powieki na kilka sekund, dzięki temu będą bardziej błyszczące. Pamiętaj też, aby nigdy nie mrużyć oczu do zdjęcia – wręcz przeciwnie – otwórz je trochę szerzej niż zazwyczaj.
 3. Wiele osób, nawet tych szczupłych, walczy na zdjęciu z tzw. podwójnym podbródkiem. Aby tego uniknąć wystarczy ściągnąć łopatki, wyciągnąć szyję, delikatnie unieść brodę i wysunąć ją do przodu. I problem z głowy!
 4. Uśmiech – jeśli zależy Ci na tym aby wyglądał naturalnie podczas uśmiechania się przyłóż język za górną linię zębów (schowaj go za górnymi jedynkami). Brzmi dziwnie ale działa!

Po drugie: Sylwetka

 1. Nigdy nie stawaj przodem do obiektywu, ustaw się lekko pod kątem, dzięki temu sylwetka się wyszczupli
 2. Panie dodatkowo powinny położyć jedną rękę na talii a także wysunąć jedną nogę delikatnie do przodu i przenieść na nią ciężar ciała
 3. Bardzo ważną kwestią są też ubrania. Do zdjęcia ubierz się w coś klasycznego – biały T-shirt i jeansy są zawsze dobrym rozwiązaniem
Jak dobrze wyjść na zdjęciu

Po trzecie: Tło

 1. Podczas robienia zdjęcia staraj się stać na jasnym tle na wprost źródła światła (słońce, okno).
 2. Pamiętaj aby to, co jest za Tobą nie odwracało uwagi. Bałagan, porozrzucane ubrania i mistrzowie drugiego planu nie będą dobrze o Tobie świadczyć.

Po czwarte: ustawienie aparatu

 1. Jeśli nie masz nieskazitelnej urody pamiętaj aby aparat nie był za blisko twarzy
 2. Jak ognia unikaj zdjęć z dołu. Obiektyw powinien być co najmniej na wysokości twojej twarzy (jeśli robisz zdjęcie portretowe) lub na wysokości klatki piersiowej (jeśli na zdjęciu widać całą sylwetkę)
 3. Zawsze zrób sobie kilka(naście) zdjęć i wybierz te najlepsze. Unikaj także retuszu w programach graficznych, jeśli nie jesteś profesjonalistą. I pamiętaj – praktyka czyni mistrza!

Skoro już wiesz jak dobrze wyjść na zdjęciu to nie ma na co czekać! Weź telefon w dłoń i dodaj nowe zdjęcie na swój profil.

Może ci się spodobać również