Pierwsze wspólne Święta – jak się przygotować?

Wspólne święta

Jesteście parą już jakiś czas, zbliża się Boże Narodzenie i jej/jego rodzina zaprasza Cię na wigilię. Przed Tobą pierwsze wspólne Święta. Jak się do nich przygotować? Jak uniknąć gaf?

Przede wszsytskim – koordynacja czasowa!

Ustalcie ze swoimi rodzinami, o której rozpoczyna się wigilia tak, aby uniknąć spóźnienia. Przecież nie chcecie, żeby ktoś musiał na was czekać, prawda? Jeśli z kolei spędzacie 24 grudnia z rodziną partnera/partnerki to kolejnego dnia koniecznie odwiedźcie jego/jej rodzinę!

Zrób research

W związku z tym, że to Wasze pierwsze wspólne Święta, nie wiesz jak wygląda wigilia w domu Twojej drugiej połówki. Dowiedz się, chociażby czy odbywa się modlitwa przed kolacją, czy dzielą się opłatkiem, jak wygląda kwestia alkoholu i jakie są potrawy. W ten sposób unikniesz nie tylko stresu, ale również nie popełnisz gafy pytając o barszczyk, kiedy jest tylko grzybowa. Dowiedz się także czy wszyscy robią sobie prezenty. Zapytaj także jak wygląda standardowo ubiór podczas wigilijnej kolacji – dzięki temu odpowiednio dopasujesz ubiór do reszty osób przy wigilijnym stole.

Nie przychodź z pustymi rękoma

Nawet jeśli nikt nie robi sobie prezentów to kup dobre wino (o ile jest spożywane do wigilii), zrób ciasto, które jest zawsze u Ciebie na wigilii, bądź przynieś świąteczny stroik. Skoro to pierwsze wspólne święta, to na pewno warto zrobić dobre pierwsze wrażenie! Jeśli na wigilii będą prezenty to nie muszą one być bardzo drogie, ale postaraj się, żeby nie były tandetne. Skorzystaj z naszych pomysłów na prezent last minute.

Korzystając z okazji życzę Ci zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt! Pysznego barszczyku i dużo prezentów od Mikołaja!
Ho Ho Ho! Wesołych Świąt!

Może ci się spodobać również

One Reply to “Pierwsze wspólne Święta – jak się przygotować?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *