DziQ
DziQ
  15 grudnia 2009 (pierwszy post)

Od kilku lat trwa protest kibiców Legii skierowany przeciwko rządzącej klubem spółce ITI. Jest to walka o możliwość normalnego chodzenia na mecze piłkarskie i kibicowania swej drużynie tak, jak mogą to czynić kibice we wszystkich innych polskich miastach. Ale przede wszystkim nasz protest jest walką o elementarne prawa obywatelskie, wolność słowa, możliwość wyrażania swoich poglądów, swobodę podróżowania po Polsce na mecze ligowe, o uchronienie stadionu przed przeistoczeniem się w sterylne więzienie, gdzie możliwość kupna biletu przysługuje jedynie nielicznej grupie bardzo zamożnych i posłusznych ITI osób.

Nie przechodź obok tej sytuacji obojętnie!
Wesprzyj nas swoim podpisem!
Jutro ITI-landem może zostać Twój ukochany klub!





1.Wypowiedzcie się co ogólnie o tym sądzicie?
2.Odwiedźcie stronę i się podpiszcie !
3.Czy waszym zdaniem ten protest coś zdobędzie?

19MiSka08
19MiSka08
  18 grudnia 2009
DziQ
DziQ: karpik1916: nie ma to jak solidarnosc kibicowska...dobrze,ze to tylko fotka...bo normalnie kazdy nas wspiera.nie ma co się załamywać tutaj wszyscy tylko tabela i relacja live na livescore ;p

Na kibice.net nie ma co wchodzić. I się wyróżniać z takim tematem bo tam huulsy was zjadą :lol2:
thomas893
thomas893
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Rzadkość ? Racja...jedynie w tych klubikach wiejskich możesz się z nią spotkać...;x

wieś się bawi :lol2:
19MiSka08
19MiSka08
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wieś się bawi

No to baaaa :lol2:
19MiSka08
19MiSka08
  18 grudnia 2009

:mrgreen:
Carlsb
Carlsb
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie kibice znienawidzonych klubów też


też :)

Konto usunięte
Konto usunięte: ienkiej i bezbarwnej Legii od lat, która nie może stać się konkurencyjna dla Wisły


pod względem piłkarskim ? owszem...tylko co z tego ? w kibicowaniu wyniki sportowe są sprawą drugorzędną albo i trzeciorzędną ... człowiek się przestał interesować wynikami jak dorósł... skorumpowana liga i jak tu się cieszyć z wygranych meczów ..

zwycięstwo nad największym rywalem pozwala zagrać na nosie największym rywalom .. i tylko tyle ... no daje jeszcze punkty, dzieki którym można grać w europejskich pucharach .. a europejskie puchary to okazja do zwiedzania Europy ..fajna sprawa dla ... kibiców :)

ostatni akapit dotyczy nie tylko kibiców Legii, ale kibiców w całej Polsce..bez względu na to w której lidze gra ich zespół
tibauld
tibauld
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chcesz przykłady? Chociażby zdjęcie, które tu jest zamieszczone to transparent Zagłębia w Lubinie, Wisła, Lech, Zawisza, kibice na meczu reprezentacji...i praktycznie każda przyjezdna drużyna jak jeszcze mieliśmy sektor gości... Wyjątkiem może byc Polonia W. , ale to są "ludzie honoru"

cholera wywieszę transparent na swojej miejscowej trybunie i ubiorę się w barwy Wisły, moja Sparta stanie się ogólnopolska :ninja:

i pewnie wszyscy "wrogowie" z jednej druzyny, jednym transparentem was popierają :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dziwne.... Jestem kibicem Wisłoki. Lubię jeździć na Górnika. Po ostatniej akcji ... nienawidzą się dość porządnie, ale w takich chwilach wszyscy kibice powinni się jednoczyć a nie pier* dolenie o Marynie..., że ten tamto a tamten s ramto... ;/

jesteś babą, nie znasz się na wszystkim i nie wiesz co to jest honor :lol:

jednoczę się tylko z tym, co się utożsamiam lub widzę taką potrzebę ;P
jak zbierałem podpisy pod petycję w interesie miejscowego klubu to wiedziałem, po co i dlaczego to robię, tu nie widzę interesu swego i grupy z którą się utożsamiam ;p
tibauld
tibauld
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: też :)

Kibice Legii ludzie światowi, oblegli wszystkie stadiony :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: pod względem piłkarskim ? owszem...tylko co z tego ? w kibicowaniu wyniki sportowe są sprawą drugorzędną albo i trzeciorzędną ... człowiek się przestał interesować wynikami jak dorósł... skorumpowana liga i jak tu się cieszyć z wygranych meczów ..

ale jakby nie patrzeć wygrywa, Legia nawet tego nie potrafi :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: zwycięstwo nad największym rywalem pozwala zagrać na nosie największym rywalom .. i tylko tyle ... no daje jeszcze punkty, dzieki którym można grać w europejskich pucharach .. a europejskie puchary to okazja do zwiedzania Europy ..fajna sprawa dla ... kibiców :) ostatni akapit dotyczy nie tylko kibiców Legii, ale kibiców w całej Polsce..bez względu na to w której lidze gra ich zespół

jak mają grać takie zespoły jak nasze, grać tak jak Wisła z Levadią, to ja wcale nie chcę oglądać naszych w pucharach, nawet nie chcę aby jakichkolwiek punktów zdobywali...
DziQ
DziQ
  18 grudnia 2009

A ja sobie dodam pewien fragment

" Klub Piłkarski Legia nie tylko wydaje zakazy klubowe, które zgodnie z regulaminem mogą obowiązywać maksymalnie przez dwa lata, ale również anuluje Karty Kibica osobom, które na meczu z Ruchem skandowały hasło "jeszcze jeden". Tak początkowo postąpiono tylko z gniazdowym. Teraz na Łazienkowskiej meldują się kolejne osoby, które nie otrzymały pisemnego potwierdzenia zakazu.

Dyrektor ds. bezpieczeństwa na stadionie Legii, Bogusław Błędowski pozwala zapoznać się z materiałem video, po czym informuje kibiców, że dopóki właścicielem Legii będzie ITI, nie będą oni mogli wejść na stadion przy Łazienkowskiej. Osoby takie nie otrzymują żadnego pisemnego zakazu. Z naszych informacji wynika, że w taki sposób ukarani zostaną wszyscy, których klub zidentyfikuje na nagraniach z monitoringu skandujących "Jeszcze jeden".

Klub nakłada również zakazy (czasowe) na kibiców skandujących "ITI sp..." na meczu z Polonią Warszawa. Od tych ostatnich przysługuje odwołanie do Komisji Ligi. "

To nie jest zabawne ? ITI po prostu sobie pogrywa.....

gife
gife
  18 grudnia 2009

Rzeczpospolita Wybiórcza

Autor: Tai-Sho

Środowisko kibicowskie w Polsce jest środowiskiem wyjątkowo specyficznym jak na dzisiejsze czasy. Wszechobecna poprawność polityczna, ciągłe nadstawianie policzka lewackim organizacjom, strach przed powiedzeniem głośno tego co się myśli – oto IV Rzeczpospolita Wybiórcza. Szarzy ludzie są prowadzeni przez media niczym bydło na rzeź. Do tej pory szło im w miarę gładko. Jednak ostatnio zaczęli uderzać w sfery, w których napotkali barykady.

Najpierw zaczęła się nagonka na narodowych aktywistów, a doszło nawet do tego, że Prawo i Sprawiedliwość zostało nazwane skrajną prawicą (sic!). Naturalnym następstwem był atak na kibiców. Wprowadzanie drakońskich kar za nikomu nie przeszkadzające środki pirotechniczne (ba, wielu ludzi właśnie dla nich przychodzi na stadiony), masowe nakładanie zakazów stadionowych, projekty ustaw dające pełną bezkarność policji i ochronie przy PACYFIKACJI kibiców, no i wreszcie najważniejsze – medialna propaganda. To wszystko nie udałoby się, gdyby nie cała kampania medialna koncernu ITI oraz Gazety wybiórcz…. To znaczy Wyborczej oczywiście.

Pierwszy zabieg estetyczny to wprowadzenie określenia kibol. Teraz gdy człowiek usłyszy lub przeczyta słowo kibol to już wie - „no nie, znowu coś nawywijali”. I w ten oto sposób akcja pomocy dzieciom z Domów Dziecka organizowana przez kibiców Elany Toruń została nazwana próbą zamazania przez kiboli swoich złych uczynków (dodajmy, że poprzednie tego typu akcje były przyjmowane przez dyrektorów placówek z wielką radością). Tak więc dla uproszczenia tego tekstu przyjmijmy równanie - dziennikarz Gazety Wyborczej, bądź TVN = dziennikarzyna.

Niebezpiecznie duży stał się wpływ właścicieli Legii na to, co się dzieje w polskiej piłce. Jako właściciel ITI stara się (zresztą skutecznie) narzucić innym klubom swój tok myślenia. Połączenie sił Gazety Wyborczej, ITI oraz partii rządzącej, będącej w bardzo dobrych stosunkach z Mariuszem Walterem, tworzy prawdziwą krucjatę. Doszło do takiego absurdu, że pedofil dostaje mniejszy wyrok niż młody chłopak, który odpali racę na stadionie. Medialną gwiazdą stał się Grzegorz Schetyna, znany wśród swoich „biznesowych” przyjaciół jako Grześ. Sam siebie kreował na Margaret Thatcher polskiej polityki. Jednak jego plany stworzenia współczesnego apartheidu zostały zniweczone przez tajemniczego bandytę o jednej ręce.

Stadion warszawskiej Legii stał się już niejako symbolem nierównej walki kibiców z okupantem. Najpierw nasłanie policji na kibiców idących spokojnie na derby z Polonią. Zresztą dziwnym trafem stacja TVN wysłała tam wszystkie swoje dziennikarzyny uzbrojone w kamery z całego studia. I ogłoszono pierwszy sukces – kibole z widelcami i łyżkami, którzy ruszyli na Konwiktorską, a po drodze na pewno chcieli zaatakować żydów, zostali złapani! Nic to, że tłum 800 agresywnych kibiców nie mógłby zostać utrzymany przez tyle policji ile tam było. Nic to, że trzymano ich jak bydło bez picia, jedzenia, ani toalety. Nic to, że zostali potraktowani gazem. Grunt, że kibol załatwiony na rok cały. Gdzie tu równość wobec prawa? Czy każdy może być tak potraktowany? Czy kibice to podludzie, których trzeba wrzucić do obozu i zagazować? Tak to wygląda i ludzie za sprawą mediów dają na to przyzwolenie.

Walter z kliką raz po raz pokazuje, że nie ma szacunku dla ludzi, którzy są z tym klubem od wielu lat. Flagi, które dla kibica są świętością niczym niegdyś sztandar dla rycerza, zostały wyrzucone z magazynu jak śmieci. Ostatnio nawet zakazano wieszać ich na płocie. To przepychanie się kibiców z ludźmi, dla których klub jest tylko biznesem, trwa już kolejne sezony. Taką kulminacją było skandowanie przez kibiców Legii „jeszcze jeden” w kierunku Waltera (po śmierci jednego z dwóch właścicieli ITI). Może i było to niesmaczne, jednak nie łamało prawa, a mimo to ochrona postanowiła usunąć gniazdowego ze stadionu, Resztę kibiców zagazowano, a następnie wręczono im zakazy stadionowe za opuszczenie miejsca. Ciekawe tylko czy Szanowny Wszechmogący Pan Walter siedziałby na miejscu ze łzawiącymi oczami i odruchami wymiotnymi. To jednak jest nieważne, bo to była kolejna pożywka dla brukowców pokroju GW. I tu jest kolejny absurd, bo nie tak dawno ta gazeta wychwalała akcję z koszulkami typu - jestem gejem, mam aids czy nie płakałem po Papieżu. Podwójna moralność?

Kolejną niezrozumiałą dla mnie rzeczą jest przekonywanie każdego, że wpuszczanie kibiców Legii na swój stadion jest niedozwolone. Przepis jasno stanowi, że grupy kibiców przyjezdnych, poprzez klub muszą wysłać listę imienną. Jednak nie dotyczy to wejścia na sektor gospodarzy. Jeśli ktoś przyjedzie i kupi bilet na sektor gospodarzy to należy mu się takie samo traktowanie jak innych kibiców z tego miasta. Prawo takie jest zapisane w Konstytucji Rzeczypospolitej, nie Rzeczypospolitej Wybiórczej. Jeśli klub wymaga przy zakupie biletów danych takich jak Imię, Nazwisko czy PESEL to po podaniu tych danych wszystko jest formalnie zgodne z przepisami. A dziennikarzyny antykibicowskich mediów niech dalej zaklinają rzeczywistość i uważają, że to oni stanowią prawo.

Jednym z głównych mitów, dotyczących kibiców, jest walka siekierami, nożami itp. I pytanie do ludzi nie będących kibicami – czy widzieliście kiedyś kibiców idących na mecz z siekierami, tasakami, maczetami itp.? Nie! Jest to bzdura. Populizm w najczystszej postaci. Te czasy minęły już dawno i teraz na stadionach widać całe rodziny z malutkimi dziećmi, ubrane w barwy klubowe. Stadion co prawda to nie teatr i zdarzają się wulgaryzmy, lecz tak naprawdę gdzie ich nie ma? Dlaczego dziennikarzyny chcą rozliczać kibiców nie patrząc na swoje środowisko? Czy naprawdę przeciętny dziennikarzyna uderzając się młotkiem w palce mówi – „o niedobrze, sądzę, iż byłem nieostrożny, aczkolwiek następnym razem dołożę wszelakich starań, aby ta sytuacja nie miała ponownie miejsca”. HIPOKRYZJA.

Dziennikarzyny są to osoby publiczne. Ich twarz zna lub może poznać każdy kto chce. Dlaczego więc ci zgłosili na policję fakt umieszczenia ich zdjęć na stronie www.konieciti.pl? Czyżby uważali, że brzydko na nich wyszli? A może wolą obrzucać błotem anonimowo? Zresztą skoro jesteśmy przy tej stronie to ciekawostką jest fakt, iż transparent o treści www.konieciti.pl został uznany za uwaga, uwaga… obraźliwy. Chyba się starzeję i nie nadążam za nowymi słowami, w każdym bądź razie teraz, gdy ktoś was obrazi, to rzućcie mu prosto w twarz bez mrugnięcia okiem – Ty www.konieciti.pl! A co?! Niech mu pójdzie w pięty.

I tak podsumowując. Jeśli ktoś ma niskie ciśnienie i chce je sobie podnieść to polecam Gazetę Wyborczą oraz TVN. Jeśli natomiast ktoś ceni sobie nieco lepszych dziennikarzy to poziom wyżej jest Bravo Girl. I nie ważne co mówią o kibicach w mediach. Liczy się prawda!

Żródło : www.mks-korona-kielce.pl

Bardzo dobry art.

19MiSka08
19MiSka08
  19 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jesteś babą, nie znasz się na wszystkim i nie wiesz co to jest honor

Żebyś się kutfa nie zdziwił :lol2: Pozory mylą ;)
"Nie oceniaj książki po okładce" ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: jednoczę się tylko z tym, co się utożsamiam lub widzę taką potrzebę ;P jak zbierałem podpisy pod petycję w interesie miejscowego klubu to wiedziałem, po co i dlaczego to robię, tu nie widzę interesu swego i grupy z którą się utożsamiam ;p

Też musiałam swojego czasu zbierac podpisy...z moim byłym jeszcze...ale to inna troszku sprawa była chodziło o tych kibiców co zostali przez policję schwytani w Mydlnikach ....;x
Dalej nie będę wgłębiać :P :ninja:
tibauld
tibauld
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Żebyś się kutfa nie zdziwił Pozory mylą ;) "Nie oceniaj książki po okładce" ;)

mnie mało co już dziwi :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Też musiałam swojego czasu zbierac podpisy...z moim byłym jeszcze...ale to inna troszku sprawa była chodziło o tych kibiców co zostali przez policję schwytani w Mydlnikach ....;x Dalej nie będę wgłębiać :P

oczywiście, że nie
i to jest interes który dotyczy pewnej grupy, tak jak ten ;p
19MiSka08
19MiSka08
  21 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mnie mało co już dziwi

:mrgreen: Coś podobnego.

Konto usunięte
Konto usunięte: oczywiście, że nie i to jest interes który dotyczy pewnej grupy, tak jak ten ;p

No niech będzie xD
karpik1916
karpik1916
  21 grudnia 2009

:mrgreen:
19MiSka08
19MiSka08
  22 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Ta reklama by sie przydała dla ludzi z PZPN :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.