WueRZet
WueRZet
  22 listopada 2009 (pierwszy post)

Mimo, że w kalendarzu jeszcze jesień to sezon zimowych sportów ruszył już na dobre. Sezon szczególny gdyż przypada on w czasie rozgrywania Zimowych Igrzysk Olimpijskich w kanadyjskim mieście Vancouver. Temat założony w celu dyskusji na temat wszelkich sportów zimowych (skoki narciarskie, biathlon, biegi narciarskie etc.)

WueRZet
WueRZet
  6 stycznia 2010

Kofler zwycięzcą. Mało kto zapewne brał go przed turniejem pod uwagę, że będzie choćby w "3". To sprawka tych niecnych kombinezonów :crylol:

egze
egze
  6 stycznia 2010

Jeżeli kogoś oprócz Schlierenzauera i Ammanna można było typować na zwycięzcę T4S to właśnie Koflera, który od początku sezonu prezentuje niezwykle równą formę.

Martwi nieco postawa POLAKÓW :C, którzy wyraźnie obniżyli (i skrócili) loty.

Za to Justyna nadal w świetnej formie :)

Największa zagadka jutrzejszego dnia... Czy Polacy bez Tomasza Sikory w składzie są w stanie w sztafecie biathlonowej wywalczyć choćby przedostatnie miejsce :rotfl:

krzychu7818
krzychu7818
  7 stycznia 2010
egze
egze: Największa zagadka jutrzejszego dnia... Czy Polacy bez Tomasza Sikory w składzie są w stanie w sztafecie biathlonowej wywalczyć choćby przedostatnie miejsce


ja tam nie wiem w jakim celu oni jeżdzą w ogóle na ten Puchar Świata i zajmują ostatnie miejsca , mam nadzieję , że z biathlonistów na igrzyska pojedzie jedynie Sikora bo szkoda kasy na wycieczkowiczów

thomas893
thomas893
  7 stycznia 2010

Justyna dzisiaj wygrywa i zostaje liderką TdS :)

Swoją drogą nie macie wrażenia, że J. Kowalczyk w biegach może być czymś w stylu A. Małysza w skokach? :mrgreen:

krzychu7818
krzychu7818
  7 stycznia 2010

ciekawe czemu tvp nie transmituje tego tour de ski nawet w tym tvp sport :zonk:

sztafeta biathlonistów 16 miejsce na 19 startujacych ekip

egze
egze
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tam nie wiem w jakim celu oni jeżdzą w ogóle na ten Puchar Świata i zajmują ostatnie miejsca , mam nadzieję , że z biathlonistów na igrzyska pojedzie jedynie Sikora bo szkoda kasy na wycieczkowiczów


no raczej nie pojadą, chyba, że w ostatnich zawodach sztafetowych przed IO sprawią sensację jakąś.

Konto usunięte
Konto usunięte: Swoją drogą nie macie wrażenia, że J. Kowalczyk w biegach może być czymś w stylu A. Małysza w skokach?


mam wrażenie, że już od dłuższego czasu jest :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawe czemu tvp nie transmituje tego tour de ski nawet w tym tvp sport


pewnie szkoda im było kasy :)

Konto usunięte
Konto usunięte: sztafeta biathlonistów 16 miejsce na 19 startujacych ekip


ciekawe co by było gdyby trochę gorzej strzelali :rotfl:
thomas893
thomas893
  7 stycznia 2010
egze
egze: mam wrażenie, że już od dłuższego czasu jest

do osiągnięć Małysza jeszcze jej brakuje ;D
egze
egze
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: do osiągnięć Małysza jeszcze jej brakuje ;D


zdobędzie ze 3 medale olimpijskie, wygra Puchar Świata i Małysz będzie mógł jej buty pucować :)
thomas893
thomas893
  7 stycznia 2010
egze
egze: zdobędzie ze 3 medale olimpijskie, wygra Puchar Świata i Małysz będzie mógł jej buty pucować :)

Adaś zdobędzie złoto :rock:
WueRZet
WueRZet
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tam nie wiem w jakim celu oni jeżdzą w ogóle na ten Puchar Świata i zajmują ostatnie miejsca , mam nadzieję , że z biathlonistów na igrzyska pojedzie jedynie Sikora bo szkoda kasy na wycieczkowiczów

Zapewne wszyscy liczą, że Łukasz Szczurek pokaże w końcu, że to nie przypadek iż jest złotym i srebrnym medalistą MŚJ. Choć ja sam szczerze wątpię czy jego talent eksploduje :and:
Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  7 stycznia 2010
egze
egze: zdobędzie ze 3 medale olimpijskie, wygra Puchar Świata i Małysz będzie mógł jej buty pucować :)

Tylko, że takiej sławy jak Adam nigdy nie zdobedzie.Jego znają nawet małe dzieci. Tak jak już bylo powiedziane. Na swiecie znaja trzech Polakoow. Jana Pawła II, Wałęse i Małysza i to się bardzo długo nie zmieni.

A jezeli chodzi o osiągnięcia. W skokach jest ciężej wygrac tyle zawodów oraz medali co w biegach bądź biathlonie. Po prostu mniej konkurencji. Zobacz ile konkurencji oraz w ogóle zawodów ma Kowalczyk a ile ma i miał Małysz. Na MŚ Małysz mogl zdobyć tylko 2 medale na IO tak samo. Gdyby w Sapporo,Lahti czy Predazzo były jeszcze skoki np. na dwóch innych skoczniach to Małysz miałby nie 4 złota a z 8-10, natomiast zwycięstw w pucharach z 50. W skokach 75% sukcesu to psychika i ciężej jest tam dojśc na szczyt a jeszcze gorzej się utrzymać, jedynie Ahonen oraz na razie Schlierenzauer są fenomenami, że potrafią stale w kazdych zawodach przez X lat być w ścisłej czołówce stale walcząc o wygrane. Małysz jest w szerokiej czołóce długoo ale na totalnym topie mógł byc jedynie w 2001, trochę w 2002, przez 2 miesiace 2003 oraz miesiac 2007.

Także choćbyś nie wiem jak się głowił chocby Justna wygrywała co drugie zawody i zdobyła złoto na IO to i tak nie dorówna Małyszowi w sławie.

Donald WHO YOU?

WueRZet
WueRZet
  7 stycznia 2010
Predator007TSW
Predator007TSW: Na swiecie znaja trzech Polakoow. Jana Pawła II, Wałęse i Małysza i to się bardzo długo nie zmieni.

Mit o rozpoznawalności Małysza łatwo obalić. Znają go tam, gdzie skoki narciarskie są popularne.

Choć fakt faktem Kowalczykomani nie ma i chyba niestety nie będzie :and:
No chyba, że Justyna serio w Kanadzie zdobędzie 3 złote medale :)
krzychu7818
krzychu7818
  7 stycznia 2010

no bez przesady z tym , że Małysza znają na całym świecie , skoki narciarskie to nie ma co ukrywać dyscyplina popularna jedynie w kilkunastu państwach

krzychu7818
krzychu7818
  8 stycznia 2010

a co z tym Stochem się dzieje , 140 m na skoczni k185 to gorzej niż źle :/

egze
egze
  8 stycznia 2010
Predator007TSW
Predator007TSW: Tylko, że takiej sławy jak Adam nigdy nie zdobedzie.Jego znają nawet małe dzieci. Tak jak już bylo powiedziane. Na swiecie znaja trzech Polakoow. Jana Pawła II, Wałęse i Małysza i to się bardzo długo nie zmieni.


Nie zgodzę się z tą tezą, to że Małysz dzięki transmisjom telewizyjnym w ciągu ostatnich 10 lat był najbardziej rozpoznawanym polskim sportowcem w naszym kraju, nie oznacza, że tak jest również poza jego granicami. Skoki narciarskie to sport niszowy, którym interesuje się naprawdę mały procent populacji.
Taki Gortat jest przeciętnym koszykarzem NBA a jak przyjdzie co do czego to znać go może więcej osób od Małysza, już nie mówiąc o Kubicy czy Radwańskiej.

Predator007TSW
Predator007TSW: A jezeli chodzi o osiągnięcia. W skokach jest ciężej wygrac tyle zawodów oraz medali co w biegach bądź biathlonie. Po prostu mniej konkurencji. Zobacz ile konkurencji oraz w ogóle zawodów ma Kowalczyk a ile ma i miał Małysz. Na MŚ Małysz mogl zdobyć tylko 2 medale na IO tak samo. Gdyby w Sapporo,Lahti czy Predazzo były jeszcze skoki np. na dwóch innych skoczniach to Małysz miałby nie 4 złota a z 8-10, natomiast zwycięstw w pucharach z 50. W skokach 75% sukcesu to psychika i ciężej jest tam dojśc na szczyt a jeszcze gorzej się utrzymać, jedynie Ahonen oraz na razie Schlierenzauer są fenomenami, że potrafią stale w kazdych zawodach przez X lat być w ścisłej czołówce stale walcząc o wygrane. Małysz jest w szerokiej czołóce długoo ale na totalnym topie mógł byc jedynie w 2001, trochę w 2002, przez 2 miesiace 2003 oraz miesiac 2007.


oczywiście, ale spójrz na to z innej strony, Małysz zdobywając Puchar Świata z miejsca stał się niezwykle popularny, Kowalczyk drugi sezon z rzędu wydaje się nieosiągalna dla rywalek, a i tak TVP nie pokazuje, np. Tour de Ski.

Konto usunięte
Konto usunięte: a co z tym Stochem się dzieje , 140 m na skoczni k185 to gorzej niż źle :/


wszystko przez te austriackie kombinezony :rotfl:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.