Afera74
Posty: 558 (po ~238 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
Afera74
  6 lipca 2011 (pierwszy post)

REKRUTACJA
Wyniki ostatniej rekrutacji http://www.fotka.pl/forum/miasto_fotki/11960,Nasi_Plotkarze_i_Plo/2#post12278
ZADANIA PLOTKARZY
- pomagać w konkursach , gdzie wymagana jest ocena kierująca się gustem publiczności,
- reklamować w sposób użyteczny nowości ze sklepiku,
- obserwować i ustosunkowywać się do różnych zmian na MF-ie,
- aktywnie uczestniczyć w Imprezach, przygarniać zagubione duszyczki,
- prezentacja gwiazdy światowe, znać subkultury i specjalizować się w nich,
- wspierać Dziennikarzy.
PLAN REKRUTACJI:
1. Rozwiązanie testu http://www.fotka.pl/testy/1309359392/Masz_Styl prawidłowa odp. Zmyślny,
2. Rozwiązanie testu http://www.fotka.pl/testy/1308487396/Twoj_awatar_jest prawidłowa odp. Widowiskowy
3. Rozwiązanie testu http://www.fotka.pl/testy/1308241571/Zwierzatko_ktore_do_Ciebie_pasuje prawidłowa odp. Lew
4. NAJWAŻNIEJSZE pochwalić się poniżej wynikami testów (cechami swoimi; sprawdzone). Liczy się pierwszy wynik. Ja wyniki mam.
5. ZAPREZENTOWAĆ jedną z SUBKULTUR w formie reportażu. Wklejenie nie dużych form graficznych mile widziane będzie jako dowód umiejętności technicznych.

Oceniać będą obecni Plotkarze. W przygotowaniu seria testów z wiedzy MF.
Życzę miłej i ciekawej zabawy :mrgreen:

KoCham Was

CarmelChocolatte
CarmelChocolatte
  11 lipca 2011
Hipisi



Piewszy raz subkultura ujawniła sie w Stanach Zjednoczonych, dokładniej w połowie lat 60-tych. Do jej powstania przyczynił się kryzys kultury amerykańskiej. Pod koniec lat 60-tych hipisi pojawili się w Polsce głównie w większych miastach. W następnych latach moda ta rozeszła sie po mniejszych miastach. W naszym kraju subkultura ta miała mniejsze możliwosci rozwoju. Hipisi byli obrzucani negatywnymi opiniami. Policja traktowała hipisów i ich środowisko za krymogenne .

Hipisi nie przejmowali się tym co stanie sie w przyszłości, ważne było dla nich to co się dzieje teraz, nie dążyli do osiągniecia lepszego statusu społecznego unikali życia ustabilizowanego, nie mieli nic przeciwko związkom kobiet i mężczyzn.

Wyróżniali sie głównie strojem. Nosili długie włosy, kolorowe i kwieciste koszule, bluzki, podarte spodnie z szerokimi nogawkami, długie spódnice, drewniane i plastikowe ozdoby na szyji, opaski na głowach, apaszki oraz pacyfki.

Muzyka hipisów powstała juz z intniejących materiałow m.in muzyka ludowa, rock and roll, blues. Do powstania ich muzyki po raz pierwszy zostały użyte instrumenty elektryczne. Organiozwane były zloty muzyczne, które zacieśnialy więzi między słuchaczami tego rodzaju muzyki. Festiwal, który został zapamiętany to Woodstock w roku 1969.

[center]
[/center]
CarmelChocolatte
CarmelChocolatte
  11 lipca 2011
Zmyślny
Widowiskowy
Lew
;)
PrincessLover16
PrincessLover16
  11 lipca 2011

moje wyniki : Widowiskowy, Lew

PrincessLover16
PrincessLover16
  11 lipca 2011

moje wyniki : Widowiskowy, Lew
Teddy boys
Subkultura młodzieżowa, która pojawiła się na początku lat 50. w Wielkiej Brytanii.
Członkowie tej subkultury wywodzili się z niższych klas społecznych, mimo to przeznaczali dużo środków na zakup długich do kolan, aksamitnych płaszczy, wzorzystych kamizelek i koszul z dużymi kołnierzami. Chłopcy w specyficzny sposób pomadowali półdługie włosy, zaś dziewczęta (Teds) nosiły kucyki w amerykańskim stylu.W 1958 roku, Teddy boys wzięli udział w rasistowskim ataku na czarnoskórych mieszkańców Londynu.

http://w.fotka.pl/01df1365bb.jpg

http://w.fotka.pl/37f4614382.jpg

W Polsce subkultura ta nosiła nazwę Bikiniarze funkcjonująca w Polsce do końca lat 50. XX w. W Wielkiej Brytanii ruch ten nosił nazwę teddy boys, we Francji i Belgii - zazous, w Rumunii - malagambiści, w ZSRR - styladzy, Czechosłowacji - Potapka. W różnych częściach Polski również bikiniarzy nazywano wieloma określeniami na przykład w Poznaniu - eki, w Krakowie - dżollerzy.
Cechą odróżniającą ich od reszty społeczeństwa było ekstatyczne umiłowanie muzyki jazzowej i kultury amerykańskiej. Przejawiało się w to w charakterystycznym ubiorze: szerokiej marynarce (tzw. "na kilowatach"), wąskich spodniach, butach "na słoninie" - gumowej grubej podeszwie, fryzurze (tzw. "plerezie"), piratkach - jaskrawokolorowych skarpetkach i kolorowym krawacie, na którym najczęściej widniały gołe girlsy (według propagandy - uosobienie zbrodniczego ustroju kapitalistycznego, w którym to nie panowały żadne zasady). Szczególnie upodobaną barwą był kolor czerwony.

DLA ZAINTERESOWANYCH TĄ SUBKULTURĄ POLECAM FILM Bikiniarze/Stilyagi (2008)

Afera74
Posty: 558 (po ~238 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
Afera74
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: uosobienie zbrodniczego ustroju kapitalistycznego, w którym to nie p
i plus "..będę brał cie w aucie.." i elegancka nazwa na rasistów :). Generalnie zakompleksieni. Tyle idei, a wygląd al'a lata 60-te, "czarne włosy na żelu" :).

Bardzo pouczające forum. To miłe.

KoCham Was

PrincessLover16
PrincessLover16
  12 lipca 2011

hmmm czyli nie spełniam kryteriów żeby dostać się do grona Plotkarzy MF ?? :ppp



A CO DO FILMU Bikiniarze/Stilyagi (2008) DLA ZAINTERESOWANYCH PODAJE PLAKAT :D

oxXMalaXxo
oxXMalaXxo
  12 lipca 2011
Rastamanie/ Rastafarianie

Cala historia rasta rozpoczyna sie na Jamajce w latach trzydziestych. Tworca tej subkultury byl ksiaze Ras Tafari MakkonenaPrawdziwy rastafarianin to czlowiek wyzbyty wszelkich przejawow agresji, prowadzacy spokojny, bezstresowy styl zycia zgodny z natura. Propaguje wolnosc i rownosc dla wszystkich ludzi.Pierwotnie glosili oni wyzszosc skory czarnej nad biala i probowali podkreslic to w kazdy mozliwy sposob.Charakteryzowali sie specificzna paleta barw w ubiorze. Byly to glownie kolory z flagi etipoi czylizoltyzielonymczerwonym..Musialy byc one wygodne, luzne, ekologiczne i nie mogly w zaden sposob krepowac ruchow. Mieli takze charakterystyczne fryzury, ktore oznaczaly powrot do natury.Czyli dredy.A na nich kolorowe welniane czapki.



Muzyka zainspirowana tym ruchem to reegae, a najwiekszym tworca wszechczasow uwazanego do dzis za krola muzyki reegae jest Bob Marley.Dzieki niemu ideologia rasta rozpowrzechnila sie na caly swiat.

Kamaa0696
Kamaa0696
  13 lipca 2011

Wynik: Lew
Wynik: Widowiskowy
Wynik: Elastyczny :]

Kamaa0696
Kamaa0696
  13 lipca 2011

Skate
Subkultura młodzieżowa. Składa się ona z grupy ludzi, którzy zainteresowani są sportami ekstremalnymi. Jeżdżą na rolkach, hulajnogach, rowerach, deskorolkach i snowboardzie. Możemy ich spotkać m.in. na skateparkach, parkingach sklepów (tj. Biedronka, Lidl). Mimo tego, że uprawiają sport uwielbiają firmowe fast-foody i napoje gazowane takie jak Red Bull, Powerade, Mountain Dew - sponsora zawodów snowboardowych. Jeżeli chodzi muzykę to słuchają gangsterskiego rapu, rocku i panku. Zdarza się też pop i hip-hop.
Skejci charakteryzują się:
* czapką: odwrócona o 90 stopni w lewo lub w prawo, niż czapkę, którą się nosi normalnie. Musi mieć płaski daszek. Zdarza się, że niektórzy noszą czapki zimowe, nawet w lato;

*bluza - obowiązkowo z kapturem, w ciemnych kolorach ( czarny, granatowy, siwy, bordowy);

*spodnie - luźne i szerokie z głębokimi kieszeniami, różnymi bajerami i naszywkami;

*buty - z grubą podeszwą i wywalonym na wierch, grubym językiem, pod który wciskają spodnie;

*t-shirt - luźny, z różnymi nadrukami lub obrazkami, obowiązkowo z super lansiarskich sklepów (np. Cropp);

* biżuteria - łańcuchy i wisiorki, im więcej tym lepiej;

*deskorolka - jest ona ubóstwiana przez skejtów, najlepiej żeby była dobrej i znanej firmy (np. Plan B, Element)


http://i56.tinypic.com/2mmiwso.jpg

Pozdro ;)

Gh0st
Gh0st
  13 lipca 2011

Ganguro naprawdę niezłe ;]

Gh0st
Gh0st
  13 lipca 2011

nooo ja piszę śmiało :D :zonk: Ale chyba nie kontrowersyjnie prawda?

LadyHardElectro
LadyHardElectro
  14 lipca 2011

nie no skądże : ]

Afera74
Posty: 558 (po ~238 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
Afera74
  14 lipca 2011

Spoko Gh0st :lol:

Mi wypada uzasadnić swoje poczynania.
Napisałam, że potrzeba 6-ciu Plotkarzy. Podtrzymuję to.
Poważnie !!! To nie żarty, są potrzebne osoby :crylol: [patrz zadania Plotkar]
Wybrałam na Plotkarzy: Gh0st, Redzia i xxx91Gocha91xxx.
Dlaczego? Bo wczoraj nie miałam kogo z Plotkarzy polecić do pewnego konkursu :smutny:
Poza tym: dariawr, oxXMalaXxo, DuExAsperis; tu się wstrzymuję.
Ustaliłam, że mają to być:
-zupełnie nowe osoby, to oznacza również, że osoby, które już miały odznakę odpadają,
- miele widziane osoby, które bezinteresownie już wcześniej się udzielały,
- im starsze tym lepiej,
- miele widziani faceci [z wyj. przede wszystkim zainteresowanych moją miniaturką foto],
- chętnie osoby kontrowersyjne i odważne,
-osoby pełnoletnie tzn. że 17latki odpadają, a to dla tego, że niesamowita masa jest chętnych nastolatków [napalonych 14-letnich dziewczyn] do funkcji/odznak i jest ich dość !!!!
- lizusy odpadają.
W moim zachowaniu nie ma nic wbrew woli Xeen’a, czy stvn’a.
Dziękuję powyższym za zwracanie uwagi na plagiaty.
Kochanej Pani Toksycznej za efekty specjalne i tu podobnie Gh0st'owi.
Proszę nie uciekać, bo ktoś „krzywo spojrzał”.
Ja bardziej patrzę na dyskusję jaką wywołał reportaż, niż na sam reportaż.
Na blogu patrzę na komentarze i w podglądacz.
Reportaże w swojej treści mogą się trochę mijać z prawdą, ale ważne, aby piszący „był w temacie”, tzn. zainteresowany tym, co robi, a nie przede wszystkim odznaką
REKRUTACJA OTWARTA JEST I BĘDZIE :crylol:
Dziękuję za uwagę.
Trzymka.

KoCham Was

Afera74
Posty: 558 (po ~238 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
Afera74
  14 lipca 2011

Skomentuję sobie Konkurs Przeciwieństwa.
Rewelacyjny prosty i bardzo ciekawy pomysł. Rewalka.
A na koniec: brak nagłośnienia i kumoterstwo.

KoCham Was

ToxicSoul
ToxicSoul
  14 lipca 2011
Afera74
Afera74: Dlaczego? Bo wczoraj nie miałam kogo z Plotkarzy polecić do pewnego konkursu

bo się fochne zaraz xDe

Afera74
Afera74: Kochanej Pani Toksycznej za efekty specjalne i tu podobnie Gh0st'owi.
nmzc :D
zaraz zrobie science fiction ! ! ! ;D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.