Kingusia
Posty: 1465 (po ~73 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 10
Kingusia
  5 maja 2010 (pierwszy post)

No i jak tam? Bo ja jestem bardzo zadowolona zadania proste:) no pomijajac tam 2 otwarte;):) Ale spodziewalam sie zupelnie czegos trudniejszego:)

PaulinkaGisz
PaulinkaGisz
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: julCiak69: moja mama jest po srudium ekonomicznym. broniła licencjat w 2004 (zdążyła urodzić 8 miesięcy wcześniej moją siostrę, a potem na kolejny, na magisterskim drugi raz rodziła w 2006. też jakoś krótko po porodzie szła obronić magisterium. a ma mature ?

ale na takie studium 1-roczne nie musisz mieć matury ;)
styka51
styka51
  5 maja 2010
julCiak69
julCiak69: mi by się nie zmieściły. też teraz żałuję, ale co pamietam to sobie odznaczam.

Kurde mi wydaje sie, ze nie były pomieszane..Jest tylko jeden arkusz na interii a poza tym nauczyciele byle jak je rozdawali...
Moze tylko tak straszą :woot:
Bo spisałam same literki i niby z zamknietych mam 17 pkt ale o..;c
julCiak69
julCiak69
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tego żeśmy w szkole jeszcze nie mieli nawet Jesteśmy opóźnieni Znając mnie, to przy otwartych jak będzie coś z geometrii to się nawet nie tknę tego. No chyba że będzie podstawienie do wzoru to pół biedy, ale nam nauczycielka każe się wszystkiego uczyć na pamięć, bo "po co tracić czas na maturze na szukanie wzorów"...?

kurde wzory są potrzebne, jeżeli wiesz, gdzie szukać w tablicach wzorów to licząc, że do każdego zadania szukasz wzoru to Ci, a zadań masz, np. 36 to niech będzie, że 30minut szukania. czyli około 1minuty na szukanie wzoru do każdego zadania.
julCiak69
julCiak69
  5 maja 2010
styka51
styka51: Kurde mi wydaje sie, ze nie były pomieszane..Jest tylko jeden arkusz na interii a poza tym nauczyciele byle jak je rozdawali... Moze tylko tak straszą Bo spisałam same literki i niby z zamknietych mam 17 pkt ale o..;c

ja wiem, co zaznaczałam, więc zaraz policzę. taka tępa to ja nie jestem. wiem co zaznaczałam do jasnej anielki. :ninja:
styka51
styka51
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale nam nauczycielka każe się wszystkiego uczyć na pamięć, bo "po co tracić czas na maturze na szukanie wzorów"...?

To jest moim zdaniem błąd nauczycieli.
Wiadomo, ze w stresie mozemy wszystko zapomniec a potem dostajemy te karty z wzorami i siedzimy jak barany, bo szukac trzeba długo.
Brak obycia i tyle.
EnemyOfGod
EnemyOfGod
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: julCiak69: przećwiczyć Planimetrię i objętości w graniastosłupach. logarytmy też, ale wzór masz w tablicach (:tego żeśmy w szkole jeszcze nie mieli nawet Jesteśmy opóźnieni Znając mnie, to przy otwartych jak będzie coś z geometrii to się nawet nie tknę tego. No chyba że będzie podstawienie do wzoru to pół biedy, ale nam nauczycielka każe się wszystkiego uczyć na pamięć, bo "po co tracić czas na maturze na szukanie wzorów"...?


To będziesz miała w trzeciej to dopiero :)

Uczenie się na pamięć to bzdura. Lepiej nauczyć się dobrze szukać, gdzie co jest w tablicach.
pijana
pijana
  5 maja 2010

Ja na szczęście mam tę samą kolejność odpowiedzi co na Interii, ale i tak pamiętam je. Najlepszy mam fail z krawędziami ostrosłupa, narysowałam go sobie, elegancko. I nie policzyłam krawędzi podstawy :crylol: Coś mi nie pasowało, ale zaznaczyłam źle :rotfl:

PaulinkaGisz
PaulinkaGisz
  5 maja 2010
julCiak69
julCiak69: kurde wzory są potrzebne, jeżeli wiesz, gdzie szukać w tablicach wzorów to licząc, że do każdego zadania szukasz wzoru to Ci, a zadań masz, np. 36 to niech będzie, że 30minut szukania. czyli około 1minuty na szukanie wzoru do każdego zadania.

ale wolę już spisać z tej tabelki którą oni dadzą, bo tak to nigdy nie wiem czy mi się coś nie pomyli :ninja: a tak masz pewność że dobrze, poza tym ja to nie mam pamięci do wzorów :nie:
styka51
styka51
  5 maja 2010
julCiak69
julCiak69: wiem co zaznaczałam do jasnej anielki.

No ja tez mniej wiecej wiem... Ale w tym durnym stresie to o. Człowiek głupoty wymysla.
pijana
pijana
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Lepiej nauczyć się dobrze szukać, gdzie co jest w tablicach.

Dokładnie, wydrukować z neta na własną rękę czy też skombinować skąd się da i się przyzwyczaić do tej kolejności.

My całą grupą w klasie przypomnieliśmy sobie wzór na ilość przekątnych, jego nie ma we wzorach, no i okazał się przydatny :D Zaoszczędziliśmy czasu na rysowanie i liczenie.
styka51
styka51
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepszy mam fail z krawędziami ostrosłupa, narysowałam go sobie, elegancko. I nie policzyłam krawędzi podstawy Coś mi nie pasowało, ale zaznaczyłam źle

Dobra jestes.
Mi wyszło, ze jak ma 18 wierchołków to odjęłam ten jeden "czubek" i chciałam narysować te 15 wierzchołków w podstawie i za uja nie umiałąm narysować....
angelaaxxx
angelaaxxx
  5 maja 2010

a ja sobie naliczyłam 33 pkt.:)

julCiak69
julCiak69
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Uczenie się na pamięć to bzdura. Lepiej nauczyć się dobrze szukać, gdzie co jest w tablicach.

by to testowaliśmy podczas klasówek na matematyce. świetnie nam szło. :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: ale wolę już spisać z tej tabelki którą oni dadzą, bo tak to nigdy nie wiem czy mi się coś nie pomyli a tak masz pewność że dobrze, poza tym ja to nie mam pamięci do wzorów

może i masz rację :) każdy inaczej podchodzi.

styka51
styka51: No ja tez mniej wiecej wiem... Ale w tym durnym stresie to o. Człowiek głupoty wymysla.

zdecydowanie. :ninja:
PaulinkaGisz
PaulinkaGisz
  5 maja 2010
styka51
styka51: To jest moim zdaniem błąd nauczycieli. Wiadomo, ze w stresie mozemy wszystko zapomniec a potem dostajemy te karty z wzorami i siedzimy jak barany, bo szukac trzeba długo. Brak obycia i tyle.

Zależy dla kogo... dla mnie też lepiej byłoby podstawiać do wzorów z kartki niż się na pamięć uczyć. Ale z drugiej strony jak ktoś ma dobrą pamięć to może mu się przydać to. Wiadomo, że ona na to tak patrzy, że najwyżej zapomnimy, ale a nuż coś komuś w głowie zostanie i nie będzie musiał tracić czasu na szukanie

Konto usunięte
Konto usunięte: Uczenie się na pamięć to bzdura. Lepiej nauczyć się dobrze szukać, gdzie co jest w tablicach.

też tak uważam, ale co zrobić....
styka51
styka51
  5 maja 2010
angelaaxxx
angelaaxxx: a ja sobie naliczyłam 33 pkt.:)

No to gratki :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.