agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010 (pierwszy post)

Czee ;)
Jak tam nastroje wśród maturzystów?

Macie może jakieś przeczucia, jakie lektury mogą się pojawić w tym roku?
Mój nauczyciel mówi, że może być "inny świat" albo dwie obowiązujące nas rozmowy z "Nad Niemnem" (btw ktoś wie, z których rozdziałów pochodzą te rozmowy?)
Ja boję się Potopu, ale z Lalki bym się ucieszyła ;)
Zapraszam do dyskusji:)

julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mi wstęp wychodzi 5 minut 37 sekund jutro napisze rozwinięcie, muszę się streszczać :D

ja na próbnej ustnej gnałam, jak głupia, bo czułam się nie słuchana. polonistka, która mnie uczy oglądała sobie paznokcie i gadała do reszty, no bo po środku, jako przewodnicząca siedziała. ja chciałam jak najszybciej skończyć i wyjść. więc gnałam, połowę olałam i nie powiedziałam. :nie:
Jozko10
Posty: 18 (po ~37 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Jozko10
  3 maja 2010
http://www.ultrasonline.com/ref/jozo/
pijana
pijana
  3 maja 2010
julCiak69
julCiak69: ale jak minutę lub dwie przekroczę to chyba nie jest jakaś wielka tragedia? mi wychodzi cały czas 16minut i 30sekund.

W sumie zależy od komisji, ale oni tam siedzą cały dzień więc nie zdziwię się kiedy przerwą dłuższą prezentację. Może skróć w miarę możliwości ? :>
malinek998
malinek998
  3 maja 2010

Ja w prezentacji mam Pana Tadka.. strony 5-15. A moja kochana Pani od polskiego powiedziała mi, że muszę czytać całość... :ble: I teraz nie wiem.. jedni mówią co innego i drudzy co innego.. w końcu wyjdzie, że nie zdam :D Zresztą to jest pewne że nie zdam ;)

dorota051991
dorota051991
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

nawet jak masz fragment lektury obowiązkowej,to musisz znać całość...moja kumpela też ma podobny problem
xXssweeteyessXx
xXssweeteyessXx
  3 maja 2010
julCiak69
julCiak69: ale jak minutę lub dwie przekroczę to chyba nie jest jakaś wielka tragedia? mi wychodzi cały czas 16minut i 30sekund.

jak egzaminatorzy zobaczą, że zmierzasz ku końcowi to zazwyczaj nie przerywają po przekroczeniu 15 min. A jak Ci przerwą to pewnie pytania dotyczące końca dostaniesz.
91kasia
91kasia
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Macie może jakieś przeczucia, jakie lektury mogą się pojawić w tym roku?

Mi się wydaje, że będzie "wesele"(tak twierdzi polonistka) lub (niestety) "potop"(który mi się przyśnił ^^ btw przed próbną maturą śniło mi się,. że będzie "Lalka" wiec może i to sie sprawdzi, chociaż wolałabym aby nie :P)...
"Lalka" była zbyt często, żeby znów ją dali... tym bardziej że byla już na próbnej.
No ale wszystko się okaże jutro
Powodzenia!
Eemotion
Posty: 17 (po ~303 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Eemotion
  3 maja 2010

dokładnie, Potopu jeszcze nie było ani razu, lalka pare razy się zdarzyła. ja bym obstawiała również Dziady, ponieważ jest to ważna lektura i dawno chyba nie było.

kuba92762
kuba92762
  3 maja 2010
julCiak69
julCiak69: julCiak69

Po cos Ty sobie nabrala tyle tych przedmiotow?:D
Ja wzialem rozszerzony WOS i pods geografie i zaluje, ze tak duzo;p
Poza tym ani z tego ani z tego sie nie ucze wiec obawiam sie, ze moze byc kaplica:D
kuba92762
Kingusia
Posty: 1465 (po ~73 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 10
Kingusia
  3 maja 2010

Ja bym bardzo sie ucieszyla jakby Bylo przedwiosnie:) Ahh te szklane domy :) inny swiat nie pogardze

Ale jak bedzie quo vadis:( badz Chlopi to chyba wyjde;D Pan Tadeusz podziekuje pamietam ze przespalam te lektury

pijana
pijana
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zresztą to jest pewne że nie zdam ;)

Z takim podejściem na pewno nie zdasz.
Kingusia
Posty: 1465 (po ~73 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 10
Kingusia
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: le jak minutę lub dwie przekroczę to chyba nie jest jakaś wielka tragedia? mi wychodzi cały czas 16minut i 30sekund.

Nic sie nie stanie;) Jesli minute przekroczysz czy dwie albo jak bedziesz miala krocej :) chodzi o to zeby nie gadac 30 min hehe;D
malinek998
malinek998
  3 maja 2010

Na tej ustnej to trzeba słówko w słówko mówić co na tej pracy jest ? I można ją mieć przed sobą? Czy tylko plan wypowiedzi i cytaty ?
Nigdy nie miałem takiego stresu jak dzisiaj.. a jutro to chyba umrę...

pijana
pijana
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Na tej ustnej to trzeba słówko w słówko mówić co na tej pracy jest ?

Nie, bo nikt do niej nie zagląda.
Konto usunięte
Konto usunięte: I można ją mieć przed sobą? Czy tylko plan wypowiedzi i cytaty ?

Nie mam pojęcia :woot:
Konto usunięte
Konto usunięte: Nigdy nie miałem takiego stresu jak dzisiaj.. a jutro to chyba umrę...

Spokojnie, bo z tego stresu jeszcze głupoty tam popiszesz :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.