agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010 (pierwszy post)

Czee ;)
Jak tam nastroje wśród maturzystów?

Macie może jakieś przeczucia, jakie lektury mogą się pojawić w tym roku?
Mój nauczyciel mówi, że może być "inny świat" albo dwie obowiązujące nas rozmowy z "Nad Niemnem" (btw ktoś wie, z których rozdziałów pochodzą te rozmowy?)
Ja boję się Potopu, ale z Lalki bym się ucieszyła ;)
Zapraszam do dyskusji:)

pijana
pijana
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak tam nastroje wśród maturzystów?

Już się nie mogę doczekać, by mieć to za sobą. Stresu nie ma, chcę już wakacje.
Konto usunięte
Konto usunięte: Macie może jakieś przeczucia, jakie lektury mogą się pojawić w tym roku?

Nie i nie obchodzi mnie to, wszystko napiszę z fragmentów. Nie czytałam lektur. Ale fajnie by było jakby dali "Tango" czy "Ferdydurke", wtedy by było spore pole do popisu.
shamaramorgan
shamaramorgan
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Macie może jakieś przeczucia, jakie lektury mogą się pojawić w tym roku?

obstawiam, że może być "Potop" lub "Zbrodnia i kara"
Konto usunięte
Konto usunięte: albo dwie obowiązujące nas rozmowy z "Nad Niemnem" (btw ktoś wie, z których rozdziałów pochodzą te rozmowy?)

coś mi świta, że jest to fragment zbiorowej mogiły oraz konflikt ojca z synem. Nie wiem które to tomy/rozdziały, bo niestety nie czytałam.

jednak wydaje mi się, że nie dadzą tych książek, w których obowiązywały fragmenty. Wydaje mi się, że będzie to taka lektura, gdzie trzeba będzie sie wykazać znajomością całej lektury ;)
agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Już się nie mogę doczekać, by mieć to za sobą. Stresu nie ma, chcę już wakacje.

ja tak samo, spokój będę miała 25 maja dopiero....

Konto usunięte
Konto usunięte: obstawiam, że może być "Potop" lub "Zbrodnia i kara"

Potopu boję się panicznie :O Zbrodnia i kara może być, ciekawa jest ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: coś mi świta, że jest to fragment zbiorowej mogiły oraz konflikt ojca z synem. Nie wiem które to tomy/rozdziały, bo niestety nie czytałam. jednak wydaje mi się, że nie dadzą tych książek, w których obowiązywały fragmenty. Wydaje mi się, że będzie to taka lektura, gdzie trzeba będzie sie wykazać znajomością całej lektury ;)

dzięki, już chyba znalazłam :)
Z tego co mi wiadomo, to jestesmy jedynym rocznikiem, który ma "Nad Niemnem" we fragmentach...
a może będzie Lalka ;)
pijana
pijana
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tak samo, spokój będę miała 25 maja dopiero....

Ja właściwie 24, bo wtedy mam ustny polski, ale akurat cieszy mnie, że tak późno, bo się go nauczę ;D
xXssweeteyessXx
xXssweeteyessXx
  2 maja 2010

mam nadzieję, ze nie dadza nam Potopu... ;/
ja bym obstawiała Przedwiośnie, Lalke albo Pana Tadeusza
a Zbrodnie i kare mogliby dac, ale bardzo rzadko jest na maturze literatura powszechna, jak występowala to w postaci Makbeta, więc nie sądze.

agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010

Wiele osób obstawia lektury z dwudziestolecia międzywojennego i chyba troche zaczynam się bać, bo nie miałam czasu na ich przeczytanie. Chociaż z tekstu da się dużo wyciągnąć
Ostatnio wątpie w sens czytania lektur, pomimo że przeczytałam prawie każdą, w klucz jest na prawdę cięzko trafić:( a punkty lecą...

malinek998
malinek998
  2 maja 2010

Oby nie dali czegoś w czym należałoby wykazać się znajomością całej lektury...

powerorginal
powerorginal
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak tam nastroje wśród maturzystów?

mhmm tak mysle,i wymyslilem ze we wtorek jest matura..

Konto usunięte
Konto usunięte: Macie może jakieś przeczucia, jakie lektury mogą się pojawić w tym roku?

nie przeczytalem ani jednej lektury w szkole sredniej.. :( wiec licze na fragmenty...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale fajnie by było jakby dali "Tango" czy "Ferdydurke"

tylko nie ferdydurke... to jest pomylona ksiazka...

Konto usunięte
Konto usunięte: ja tak samo, spokój będę miała 25 maja dopiero....

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja właściwie 24,

eee fajnie ... Ja mam spokoj ok 22 czerwca :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiele osób obstawia lektury z dwudziestolecia międzywojennego

Oby takie byly ... jedna tematyka , i przerabiane w w tym roku... wiec jak dla mnie super...
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak tam nastroje wśród maturzystów?

stres, stres, stres. no i się uczę. uczciwie się uczę. na chwilę tylko dziś usiadłam, a wczoraj cały dzień nad książkami, dziś zresztą też. jutrzejszy dzień zapowiada się niemal identycznie, jak wczorajszy i dzisiejszy. :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Macie może jakieś przeczucia, jakie lektury mogą się pojawić w tym roku? Mój nauczyciel mówi, że może być "inny świat" albo dwie obowiązujące nas rozmowy z "Nad Niemnem" (btw ktoś wie, z których rozdziałów pochodzą te rozmowy?) Ja boję się Potopu, ale z Lalki bym się ucieszyła ;) Zapraszam do dyskusji:)

nasza polonistka mówi, że na pewno nie będzie Opowiadań Borowskiego, czt "Innego Świata"(Światu?) i innych z 20lecia międzywojennego i z czasów współczesnych.
Twierdzi, że Lalka będzie zestawiona z Dziadami. Ewentualnie może być Przedwiośnie i Ludzie Bezdomni.
Ja bym chciała Kordiana, Pana Tadeusza i Dziady. Nad Niemnem nie pogardzę- film był świetny, książka mi się też podobała, ale te opisy przyrody- to jakaś masakra.
nie pamiętam już z jakich rozdziałów, ale poszukaj tutaj:
Nad Niemnem na ostatnim dzownku. poszukaj, poczytaj. świetne opracowania do szybkiej powtórki ;)
Potop od biedy może być. Daniel Olbrychski, jako Kmicic był świetny. Podobał mi się. :tak:
Ale Lalki za nic w świecie nie chce. w ogóle nie wiem, o co tam chodzi. nudna dla mnie była ta lektura.
Ucieszyłabym się też z Makbeta albo Hamleta. Nie pogardzę Antygoną i Królem Edypem również. Świętoszka też by mogli dać. ;)
agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: stres, stres, stres. no i się uczę. uczciwie się uczę. na chwilę tylko dziś usiadłam, a wczoraj cały dzień nad książkami, dziś zresztą też. jutrzejszy dzień zapowiada się niemal identycznie, jak wczorajszy i dzisiejszy.

ja jutro zrobie jakis przykładowy test z polskiego i matematyki, potem relaks :)

julCiak69
julCiak69: nasza polonistka mówi, że na pewno nie będzie Opowiadań Borowskiego, czt "Innego Świata"(Światu?) i innych z 20lecia międzywojennego i z czasów współczesnych.

uu skąd ta pewność? ;>

julCiak69
julCiak69: Nad Niemnem na ostatnim dzownku. poszukaj, poczytaj. świetne opracowania do szybkiej powtórki ;)

dzięki, na pewno się przyda :)

julCiak69
julCiak69: Potop od biedy może być. Daniel Olbrychski, jako Kmicic był świetny. Podobał mi się. Ale Lalki za nic w świecie nie chce. w ogóle nie wiem, o co tam chodzi. nudna dla mnie była ta lektura. Ucieszyłabym się też z Makbeta albo Hamleta. Nie pogardzę Antygoną i Królem Edypem również. Świętoszka też by mogli dać. ;)

chyba wolałabym typy Twojej polonistki ;)
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja jutro zrobie jakis przykładowy test z polskiego i matematyki, potem relaks :)

ja czasu nawet an to nie mam. :crylol: z matematyki się narobiłam. wszystkie zrobiłam, jakie były w necie. i cały czas w okolicach 86% mam wynik z matematyki. :tak: nie boję się jej. polskiego się boję, jak cholera.

Konto usunięte
Konto usunięte: uu skąd ta pewność? ;>

bo nigdy tego podobno nie było, a poza tym nie będą nawiązywać do tragedii, którą mieliśmy niecały miesiąc temu.

Konto usunięte
Konto usunięte: dzięki, na pewno się przyda :)

nie ma za co:)

Konto usunięte
Konto usunięte: chyba wolałabym typy Twojej polonistki ;)

ja nie. :crylol:
Lalki nie przetrawię za Chiny Ludowe. W ogóle Prusa i Żeromskiego nie toleruję. :nie:
agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: nie boję się jej. polskiego się boję, jak cholera.

napiszesz matmę na ponad 90, skoro masz tak dobre wyniki ;) łatwa będzie, więc też się nie boję

tylko ten polski(najsłabiej mi idzie), staram się czytac wszystkie lektury, ale w klucz się wstrzelić jakoś nie potrafię ...
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: napiszesz matmę na ponad 90, skoro masz tak dobre wyniki ;) łatwa będzie, więc też się nie boję tylko ten polski(najsłabiej mi idzie), staram się czytac wszystkie lektury, ale w klucz się wstrzelić jakoś nie potrafię ...

w klucz najtrudniej. :ninja: niewiadomo, co wielce szanowna komisja ma na myśli. :nie:
matematykę wiem, że zdam, skoro mamy tablice do dyspozycji :) matematyczka twierdzi, że na 4minimum napiszę.
ale polski obleję, jak boga ku*r*wa kocham. :nie: nie dam rady.
agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: w klucz najtrudniej. niewiadomo, co wielce szanowna komisja ma na myśli. matematykę wiem, że zdam, skoro mamy tablice do dyspozycji :) matematyczka twierdzi, że na 4minimum napiszę. ale polski obleję, jak boga ku*r*wa kocham. nie dam rady.

ooj więcej wiary w siebie :) na pewno sobie poradzisz, miejmy nadzieje, że nie będzie super trudne ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.