agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010 (pierwszy post)

Czee ;)
Jak tam nastroje wśród maturzystów?

Macie może jakieś przeczucia, jakie lektury mogą się pojawić w tym roku?
Mój nauczyciel mówi, że może być "inny świat" albo dwie obowiązujące nas rozmowy z "Nad Niemnem" (btw ktoś wie, z których rozdziałów pochodzą te rozmowy?)
Ja boję się Potopu, ale z Lalki bym się ucieszyła ;)
Zapraszam do dyskusji:)

malinek998
malinek998
  3 maja 2010

Ja się tylko modle żeby nie było konieczności odnoszenia się do całej matury :/ Bo jak tak będzie to mogę odrazu wyjść :P
Już matmą się mniej przejmuję bo tam mam jakieś możliwości wybrania odpowiedzi a na polskim to jakaś masakra jest :P

malinek998
malinek998
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: do całej matury

Już głupoty pisze :P miało być lektury ;p
pijana
pijana
  3 maja 2010

Ja też z lektur leżę i kwiczę :ziober2: Ale damy radę :mrgreen:

malinek998
malinek998
  3 maja 2010

Noo damy rade :P

Już widzę siebie w jutrzejszy dzień tuż po 9 :P Otwieram kartkę na wypracowaniu... czytam tematy... i mówię : " No ja pier .... " :zly: Zresztą pewnie nie tylko ja użyję tych słów o tym samym czasie ;] hehe :)

91kasia
91kasia
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: I można ją mieć przed sobą? Czy tylko plan wypowiedzi i cytaty ?

Tylko plan ramowy i cytaty
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  3 maja 2010

stres również mi się udzielił .
jakoś mi źle na sercu, z polskiego zawsze byłam dobra, ale mam wątpliwości czy dam radę :mrgreen:
właśnie zabieram się za oglądanie 'Przedwiośnia', potem poczytam może jakieś streszczenia.. ajj :D

malinek998
malinek998
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko plan ramowy i cytaty


Bosko... :mlotek:
kuba92762
kuba92762
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: stres również mi się udzielił . jakoś mi źle na sercu, z polskiego zawsze byłam dobra, ale mam wątpliwości czy dam radę właśnie zabieram się za oglądanie 'Przedwiośnia', potem poczytam może jakieś streszczenia.. ajj :D

Ja tez bylem dobry, w gimnazjum:mrgreen:
W liceum nie lubie sie z babka od polskiego, az w koncu jej powiedzialem, ze jest zalosna wiec tymbardziej nie moglem liczyc na pomoc:P

Przeczytalem dzisiaj chyba z 10 streszczen i juz mi sie wszystko pomieszalo.
Jeszcze ustny polski mam 8 maja czyli na pewno zdaze sie nauczyc wszystkiego:and:
CrazyMonica
CrazyMonica
  3 maja 2010

Ja kończę czytać streszczenia wszystkich lektur które są w programie liceum XD wszystkie oprócz Ferdydurke bo to faktycznie jest pomylona książka ^^'
Obstawiam, ze mogą dać coś z literatury międzywojennej bo w tym roku była 70-ta rocznica Katynia, także mogliby zrobić taki myk ;) W sumie byłabym zadowolona jakby dali Grudzińskiego :)

MartuUunia91
MartuUunia91
  3 maja 2010

Ja ogólnie mam matury od wtorku do wtorku takze tydzien i wakacje.
Co do jutrzejszego tematu to mam przeczucie ze bedzie to "Wesele" chociaz nie bylabym z tego zadowolona ;/
Jednak mimo wszystko najbardziej obawiam sie ustnego polskiego, bo juz w czwartek bede sie z tym zmagala a jeszcze sporo pracy do nauki mi zostalo ;/
W ogóle na ustnym polskim jestem 11. z kolei, a matura zaczyna sie o 13:00 wiec nie wyobrazam sobie o ktorej bedzie moja kolej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

julCiak69
julCiak69
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: W sumie zależy od komisji, ale oni tam siedzą cały dzień więc nie zdziwię się kiedy przerwą dłuższą prezentację. Może skróć w miarę możliwości ? :>

to ja mama zgona. :crylol: mamy najostrzejsze babki z LO, które z naszym współpracuje. :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: jak egzaminatorzy zobaczą, że zmierzasz ku końcowi to zazwyczaj nie przerywają po przekroczeniu 15 min. A jak Ci przerwą to pewnie pytania dotyczące końca dostaniesz.

to dobrze, że nie wiesz, jak u mnie wygląda literatura podmiotu i przedmiotu. w jednym 11 pozycji w drugim 15. czy jakoś tak. ale w literaturze przedmiotu mam dwie książki, reszta to obrazy. :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Po cos Ty sobie nabrala tyle tych przedmiotow?:D Ja wzialem rozszerzony WOS i pods geografie i zaluje, ze tak duzo;p Poza tym ani z tego ani z tego sie nie ucze wiec obawiam sie, ze moze byc kaplica:D

bo mam ambicje na stosunki międzynarodowe iść. chciałam zdawać i WOS, i geografię na rozszerzeniu, ale zrezygnowałam i WOS poprawiłam, żeby na podstawie zdawać. Czyli z sześciu pisemnych, mam tylko jeden na postawie. :mrgreen: :tak: widzisz, a ja się uczę. uczciwie się uczę, jak nigdy w życiu. nałogowo testy maturalne rozwiązuję i czytam notatki z geografii, a Vademecum z WOSu też ogarniam powoli :> gorzej mi idzie współpraca z Konstytucją, bo raczej brak zainteresowania leży po obu stronach. :lol: w ogóle historii nie powtórzyłam. i na dobrą sprawę jestem o to na siebie wściekła, jak nie wiem. pewnie będę w weekend powtarzać, bo w zasadzie mam czas :D - dopiero jest 17stego maja ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: ustny polski mam 8 maja

ale to sobota przecież? :szok:

MalenstwoxD
MalenstwoxD: Nic sie nie stanie;) Jesli minute przekroczysz czy dwie albo jak bedziesz miala krocej :) chodzi o to zeby nie gadac 30 min hehe;D

u mnie to nierealne. :nie: na próbnej tak się zdenerwowałam, że połowę ominęłam i mi wyszło 10minut. :lol: bo analizuję głównie obrazy Kahlo w odniesieniu do jej życia :>
julCiak69
julCiak69
  3 maja 2010
julCiak69
julCiak69: Czyli z sześciu pisemnych, mam tylko jeden na postawie.

miało być na rozszerzeniu
powerorginal
powerorginal
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja kończę czytać streszczenia wszystkich lektur które są w programie liceum XD

niezle ... ja musze sie dzis za to zabrac ale chyba nie zdaze :) ..

Konto usunięte
Konto usunięte: wszystkie oprócz Ferdydurke bo to faktycznie jest pomylona książka ^^'

ferdydurek to maskra umyslowa...

Konto usunięte
Konto usunięte: Obstawiam, ze mogą dać coś z literatury międzywojennej

kocham Cie :)
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Obstawiam, ze mogą dać coś z literatury międzywojennej

cieszyłabym się, jakby coś z tego było. :and:
ale czym bliżej jutra tym mniej pamiętam.

Konto usunięte
Konto usunięte: az w koncu jej powiedzialem, ze jest zalosna

co ona na to ? :D chciałabym widzieć jej minę :)
shamaramorgan
shamaramorgan
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: pijana:shamaramorgan: a Przedwiośnie przeciez było na próbnej :) No właśnie szkoda, że to nie była prawdziwa, bo ten temat był wręcz żałośnie prosty... ogólnie próbna matura była banalna. :) oby ta pojutrze też taka była..

a przecież matury z Operonu są często trudniejsze niż z CKE :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.