agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010 (pierwszy post)

Czee ;)
Jak tam nastroje wśród maturzystów?

Macie może jakieś przeczucia, jakie lektury mogą się pojawić w tym roku?
Mój nauczyciel mówi, że może być "inny świat" albo dwie obowiązujące nas rozmowy z "Nad Niemnem" (btw ktoś wie, z których rozdziałów pochodzą te rozmowy?)
Ja boję się Potopu, ale z Lalki bym się ucieszyła ;)
Zapraszam do dyskusji:)

julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ooj więcej wiary w siebie :) na pewno sobie poradzisz, miejmy nadzieje, że nie będzie super trudne ;)

miejmy nadzieję. ja wiem, że matmę, angola, WOS, geografię zdam. boję się, jak mi pójdzie z historią i polskim. nie mówiąc już o ustnym polskim, bo mój temat to istna masakra. :nie: angola ustnego się nie boję. no nic, jak nie pójdzie mi pisemny polski, zawsze mi przysługuje poprawka w sierpniu. :crylol:
pijana
pijana
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: bo nigdy tego podobno nie było, a poza tym nie będą nawiązywać do tragedii, którą mieliśmy niecały miesiąc temu.

Cóż za bzdura, arkusze na pewno były skończone przed tragedią. Nikt nie ma i nie będzie miał pewności "co będzie, a czego nie" oprócz osób, które arkusze tworzą.
agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: miejmy nadzieję. ja wiem, że matmę, angola, WOS, geografię zdam. boję się, jak mi pójdzie z historią i polskim. nie mówiąc już o ustnym polskim, bo mój temat to istna masakra. angola ustnego się nie boję. no nic, jak nie pójdzie mi pisemny polski, zawsze mi przysługuje poprawka w sierpniu.

ohoo to masz więcej przedmiotów niż ja :D ja wybrałam gegre i biole na rozszerzeniu, ustnego angola się boję, bo nie umiem dobrze mówić, za ustny polski wezmę się po angielskim ;D
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Cóż za bzdura, arkusze na pewno były skończone przed tragedią. Nikt nie ma i nie będzie miał pewności "co będzie, a czego nie" oprócz osób, które arkusze tworzą.

to ja wiem :> ale też by tego nie dali. bo nie ma tak naprawdę sposobu, by stworzyć takie świetne tematy z książek z tych dwóch ostatnich epok- 20lecia miedzywojennego i czasów współczesnych.
a z Lalki można nieskończenie wiele, do tego porównywać ją można z Dżumą Camusa, Przedwiośniem Żeromskiego i reszty. :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: ohoo to masz więcej przedmiotów niż ja :D ja wybrałam gegre i biole na rozszerzeniu, ustnego angola się boję, bo nie umiem dobrze mówić, za ustny polski wezmę się po angielskim ;D

ja mam geografię na rozszerzonym i się jej nie boje :)
historia i WOS na podstawie- to może to 30% jakoś uzyskam. :lol: nawet się założyłam o piwo z nauczycielem który uczył mnie WOSu i historii :ssh:
angol? dla mnie prościzna, mówić umiem i nie mam barier językowych, co jest najważniejsze. tylko słownictwo powtórzę. bo na ostatnich zajęciach z angola kilka wyrazów wzięłam z języka niemieckiego. :ninja:
agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: ja mam geografię na rozszerzonym i się jej nie boje :)

ja też myślałam, że nie będę się jej bać ;P straciłam cały rok z geografii (przez nauczyciela) a samej się uczyć, to nie to samo ...
biole napisze na 85% i bedzie git :D
a ten polak... postaram się przeczytac dzis wszystkie streszczenia, juz mało mi zostało,
słyszałam, że czytanie przykładowych kluczy maturalnych bardzo pomaga, tym się pewnie zajmę jutro ;)
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja też myślałam, że nie będę się jej bać ;P straciłam cały rok z geografii (przez nauczyciela) a samej się uczyć, to nie to samo ...

jak to? my mamy świetnego nauczyciela od geografii. mimo, że facet jest starej daty, to jego lekcje będę miło wspominać i znacznie więcej umiem, gdy on opowiada o tym wszystkim, niż gdy to czytałam w Vademecum jakiegokolwiek wydawnictwa. :and: umie nauczyć. to wiem.

Konto usunięte
Konto usunięte: biole napisze na 85% i bedzie git :D

w życiu bym biologii nie brała. brzydzi mnie to. moja matka to zdawała. :crylol: i myślała, że mnie namówi, ale ja postawiłam na swoim :>

Konto usunięte
Konto usunięte: a ten polak... postaram się przeczytac dzis wszystkie streszczenia, juz mało mi zostało, słyszałam, że czytanie przykładowych kluczy maturalnych bardzo pomaga, tym się pewnie zajmę jutro ;)

o to ciekawa teoria. nie wiedziałam o niej w ogóle.
agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: jak to? my mamy świetnego nauczyciela od geografii. mimo, że facet jest starej daty, to jego lekcje będę miło wspominać i znacznie więcej umiem, gdy on opowiada o tym wszystkim, niż gdy to czytałam w Vademecum jakiegokolwiek wydawnictwa. umie nauczyć. to wiem.

w I klasie w II też miałam świetne babki od gegry ;) już miałam wtedy w planach ułożone, że zdaje gegre rozszerzoną, a tu w III klasie przyszedł taki gość, który nie uczył po prostu nic, wolał przegadac całe 45 minut o byle czym
Dyrektor namówił mnie zebym zdawała biolę, bo szkoda by było zmarnować okazję, a że chciałam być cwana to wzięłam i biole i gegre. Oba przedmioty zdam na pewno, ale teraz tak myslę, ze przyda mi się wyłącznie matura z bioli:)
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w I klasie w II też miałam świetne babki od gegry ;) już miałam wtedy w planach ułożone, że zdaje gegre rozszerzoną, a tu w III klasie przyszedł taki gość, który nie uczył po prostu nic, wolał przegadac całe 45 minut o byle czym Dyrektor namówił mnie zebym zdawała biolę, bo szkoda by było zmarnować okazję, a że chciałam być cwana to wzięłam i biole i gegre. Oba przedmioty zdam na pewno, ale teraz tak myslę, ze przyda mi się wyłącznie matura z bioli:)

mi się przydadzą wszystkie trzy. miałam brać jeszcze niemiecki. na zasadzie w miejsce angola wstawiam niemiecki i pisemny angol zdaje na rozszerzeniu, a ustny na podstawie. ale już tylu przedmiotów bym nie dała rady. teraz już ledwo żyje.
ELOtrzyDwaZero
ELOtrzyDwaZero
  2 maja 2010

to oczywiste, pan tadeusz :ziew:

julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to oczywiste, pan tadeusz

nic nie wiadomo. może być wszystko. najbardziej jest prawdopodobna Lalka z tego, co nam polonistka mówiła.
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010

ja bym chciała "Granice" :mrgreen:
no ale zobaczymy. jak na razie to żyję na totalnym lajcie, imprezy, imprezy, imprezy; dzisiaj wzięłam się za pisanie prezentacji na polski [wrr. to już 14maja :mrgreen: ]
najbardziej nie mogę się doczekać historii, jakoś pewnie się z niej czuje :) no i z polskiego też dam radę. z innych mam nadzieje, że mi się fuksnie :D

shamaramorgan
shamaramorgan
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Potopu boję się panicznie :O Zbrodnia i kara może być, ciekawa jest ;)

ale Potop to przecież klasyk, a nie wiem czy w ogóle kiedykolwiek był na maturze (chodzi mi oczywiście o tę nową maturę :))

lalka za często bywała, a Przedwiośnie przeciez było na próbnej :)
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja bym chciała "Granice"

nie podobała mi się Granica. jakaś taka nudna. za to nie pogardziłabym Medalionami również Nałkowskiej:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: no ale zobaczymy. jak na razie to żyję na totalnym lajcie, imprezy, imprezy, imprezy; dzisiaj wzięłam się za pisanie prezentacji na polski [wrr. to już 14maja ]

takim to dobrze. :crylol: ja nie jestem w stanie iść i się upić. :ninja: non-stop zakuwam. jak zrobię sobie przerwę nawet by coś zjeść, to mam wrażenie, że czas mi przez palce przecieka. :ninja:
ja mam 20 maja. :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: najbardziej nie mogę się doczekać historii, jakoś pewnie się z niej czuje :) no i z polskiego też dam radę. z innych mam nadzieje, że mi się fuksnie :D

a co obstawiasz? z czego będzie najwięcej pytań według Ciebie? :>
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: lalka za często bywała, a Przedwiośnie przeciez było na próbnej :)

bo Lalka to temat rzeka. ze wszystkim można ją zestawić tak na dobą sprawę. można ją wałkować w tą i z powrotem.
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: takim to dobrze. ja nie jestem w stanie iść i się upić. non-stop zakuwam. jak zrobię sobie przerwę nawet by coś zjeść, to mam wrażenie, że czas mi przez palce przecieka.


ale teraz mam wyrzuty sumienia, że zamiast się uczyć to się lenie.
wyklinam siebie za to, że wszystko robię na ostatnią chwilę :zonk:

julCiak69
julCiak69: a co obstawiasz? z czego będzie najwięcej pytań według Ciebie? :>


hm. z II wojny. ale nie pogardziłabym średniowieczem czy starożytnością, nie chcę tylko okresu napoleońskiego :zonk: wszystko mi się tam miesza :and:

julCiak69
julCiak69: ja mam 20 maja.

ja 18 już kończę, na szczęście :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.