agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010 (pierwszy post)

Czee ;)
Jak tam nastroje wśród maturzystów?

Macie może jakieś przeczucia, jakie lektury mogą się pojawić w tym roku?
Mój nauczyciel mówi, że może być "inny świat" albo dwie obowiązujące nas rozmowy z "Nad Niemnem" (btw ktoś wie, z których rozdziałów pochodzą te rozmowy?)
Ja boję się Potopu, ale z Lalki bym się ucieszyła ;)
Zapraszam do dyskusji:)

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a przecież matury z Operonu są często trudniejsze niż z CKE :)

i oby teraz też się to sprawdziło :)
pijana
pijana
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a przecież matury z Operonu są często trudniejsze niż z CKE :)

A była jakaś próbna z polskiego z CKE ? Bo ja pisałam tylko Operonową... Mata Operonu była trudniejsza, to fakt.
kuba92762
kuba92762
  3 maja 2010
julCiak69
julCiak69: bo mam ambicje na stosunki międzynarodowe iść. chciałam zdawać i WOS, i geografię na rozszerzeniu, ale zrezygnowałam i WOS poprawiłam, żeby na podstawie zdawać. Czyli z sześciu pisemnych, mam tylko jeden na postawie. widzisz, a ja się uczę. uczciwie się uczę, jak nigdy w życiu. nałogowo testy maturalne rozwiązuję i czytam notatki z geografii, a Vademecum z WOSu też ogarniam powoli :> gorzej mi idzie współpraca z Konstytucją, bo raczej brak zainteresowania leży po obu stronach. w ogóle historii nie powtórzyłam. i na dobrą sprawę jestem o to na siebie wściekła, jak nie wiem. pewnie będę w weekend powtarzać, bo w zasadzie mam czas :D - dopiero jest 17stego maja ;)

Ja raczej na logistyke, wiec wos zbedny akurat jest.
Jesli podstawe zdajesz to nie ma sie o co bac, jest banalna zawsze.NA probnej mialem kolo 70% bez zadnej nauki:)
Vademecum z WOSu juz ogarnalem, a dokladnie 17 stron z 300:D
A co do tych lektur ktore tak wypisywalas na pierwszej stronie, to ja jestem wlasnie za Lalka bo jedynie ja przeczytalem:P

Konto usunięte
Konto usunięte: co ona na to ? :D chciałabym widzieć jej minę :)

Po feriach zastraszala mnie obnizeniem sprawowania, obnizaniem ocen, ale zapytalem pozniej czy dawno nie rozmawiala z kuratorem to sie ogarnela:P
agniesiaO3
agniesiaO3
  3 maja 2010

ojojooj jak się temat rozwinął ;D
życzę powodzenia na jutrzejszym egzaminie:) Trochę wiary w siebie, jesteście inteligentnymi ludźmi, którzy na pewno sobie poradzą z maturą :) Uważnie czytajcie i nie myślcie o niebieskich migdałach, a będzie dobrze :) Trzymam kciuki, Wy też trzymajcie :)

TequilaSunrise
TequilaSunrise
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to ja jestem wlasnie za Lalka bo jedynie ja przeczytalem:P

ja też :ziober2: ewentualnie Pan Tadeusz, literatura antyczna, średniowieczna, renesansowa, Wesele albo Przedwiośnie też by mogło dla mnie byc.
Nie chciałabym trafic na Nad Niemnem, Potop, Ludzi Bezdomnych i na literaturę współczesną.
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  3 maja 2010

ja nie chcę Szewców, Ferdydurke, Przedwiośnia, Pana Tadeusza.
ewentualnie Wesela.
marzy mi się Tango i Potop :D

TequilaSunrise
TequilaSunrise
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: marzy mi się Tango i Potop :D

akurat dwie lektury, których streszczeń nawet nie ruszyłam :ziober2:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  3 maja 2010

matura to pikuś :tak:

tylko Wam wmawiają przez lata edukacji jakie to straszne przeżycie :tak:, a jak dojdzie do matury to aż sie chcę śmiać taki banał

...Ignorance is bliss...
KoniecTematu
KoniecTematu
  3 maja 2010

A może by tak dla odmiany "Zbrodnia i kara" ;D

Gutek909
Gutek909
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A może by tak dla odmiany "Zbrodnia i kara" ;D

byłbym w niebo wzięty :D

no to niedługo zaczynamy :D
powodzenia :mrgreen:
juleczkusia
juleczkusia
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja raczej na logistyke, wiec wos zbedny akurat jest. Jesli podstawe zdajesz to nie ma sie o co bac, jest banalna zawsze.NA probnej mialem kolo 70% bez zadnej nauki:) Vademecum z WOSu juz ogarnalem, a dokladnie 17 stron z 300:D A co do tych lektur ktore tak wypisywalas na pierwszej stronie, to ja jestem wlasnie za Lalka bo jedynie ja przeczytalem:P

to teraz się zaczynam zastanawiać po co brałeś WOS. :ziober2:
haha, dobry agent jesteś. :lol:
a ja właśnie nie mogłam jej w ogóle strawić. :nie:
kuba92762
kuba92762
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: o teraz się zaczynam zastanawiać po co brałeś WOS. haha, dobry agent jesteś. a ja właśnie nie mogłam jej w ogóle strawić.

Ja tez nie wiem, dobralem sobie go i nie mam czasu nauczyc sie prezentacji na polski.
A jak Ci poszlo cyztanie ze zrozumieniem?:P
Nie bede tam pisal w temacie wyzej bo juz 39 stron i sie polapac nie mozna:D
juleczkusia
juleczkusia
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tez nie wiem, dobralem sobie go i nie mam czasu nauczyc sie prezentacji na polski. A jak Ci poszlo cyztanie ze zrozumieniem?:P Nie bede tam pisal w temacie wyzej bo juz 39 stron i sie polapac nie mozna:D

ja nic się nie uczę do prezentacji. ba nawet jej nie napisałam. owszem oddałam bibliografię i konspekt, ale reszta to mogiła u mnie. :nie:
weź, spieprzyłam 13. i 14. zadanie doszczętnie. jak można być takim idiotą?! :zly:
który temat wybrałeś? Krall, czy Molier? :>
kuba92762
kuba92762
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja nic się nie uczę do prezentacji. ba nawet jej nie napisałam. owszem oddałam bibliografię i konspekt, ale reszta to mogiła u mnie. weź, spieprzyłam 13. i 14. zadanie doszczętnie. jak można być takim idiotą?! który temat wybrałeś? Krall, czy Molier? :>

To ja Ci powiem lepsza akcje. ja spieprzylem 3,5,6,12,13, polowe 14:P
I co Ty na to?:D
Z wypracowania to oczywiscie, ze Molier.Wczoraj dopiero czytalem streszczenie zdazyc przed Panem Bogiem na dodatek niedokladnie.
juleczkusia
juleczkusia
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: To ja Ci powiem lepsza akcje. ja spieprzylem 3,5,6,12,13, polowe 14:P

wiesz, ja tych dwóch jestem pewna w 100%. nie wiem, jak reszta. :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: I co Ty na to?:D

jak na lato. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Z wypracowania to oczywiscie, ze Molier.Wczoraj dopiero czytalem streszczenie zdazyc przed Panem Bogiem na dodatek niedokladnie.

:crylol: mój człowiek. :crylol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.