agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010 (pierwszy post)

Czee ;)
Jak tam nastroje wśród maturzystów?

Macie może jakieś przeczucia, jakie lektury mogą się pojawić w tym roku?
Mój nauczyciel mówi, że może być "inny świat" albo dwie obowiązujące nas rozmowy z "Nad Niemnem" (btw ktoś wie, z których rozdziałów pochodzą te rozmowy?)
Ja boję się Potopu, ale z Lalki bym się ucieszyła ;)
Zapraszam do dyskusji:)

julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale teraz mam wyrzuty sumienia, że zamiast się uczyć to się lenie. wyklinam siebie za to, że wszystko robię na ostatnią chwilę

a ja niby nie? teraz przysiadłam i czytam streszczenia szczegółowe. świetna jest jedna strona z tym (patrz: strona poprzednia jest link do tego, bo podawałam założycielce tematu).

Konto usunięte
Konto usunięte: hm. z II wojny. ale nie pogardziłabym średniowieczem czy starożytnością, nie chcę tylko okresu napoleońskiego wszystko mi się tam miesza

starożytność, rewolucja francuska, okres PRLu - tu czuję się nad wyraz mocna.
ale podobno sporo może być pytań o robicie dzielnicowe i genealogię naszych władców. tego nie umiem.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja 18 już kończę, na szczęście :D

ja 20 mam ostatni egzamin. :lol: właśnie ustny polski. :>
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: właśnie ustny polski. :>

jaki masz temat ? (; właśnie ustnego polskiego też się boję :and:

julCiak69
julCiak69: a ja niby nie?

no właśnie, ale Ty przynajmniej teraz coś robisz, a ja to w ogóle leń.. :)
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jaki masz temat ? (; właśnie ustnego polskiego też się boję

Witkacy i Kahlo. Podobni czy różni? Omów podobieństwa i różnice wynikające z biografii i rozumienia sztuki?
a Ty jaki masz? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie, ale Ty przynajmniej teraz coś robisz, a ja to w ogóle leń.. :)

teraz zrobiłam sobie relaks i na forum dyskutuje ;p
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: Witkacy i Kahlo. Podobni czy różni? Omów podobieństwa i różnice wynikające z biografii i rozumienia sztuki?

jakbym miała taki to już całkowicie bym się powiesiła :mrgreen:

julCiak69
julCiak69: a Ty jaki masz? :)

'Życie w okupowanej Warszawie'- "Początek","Kolumbowie", "Zdążyć przed Panem Bogiem"
wrr.
pijana
pijana
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a Przedwiośnie przeciez było na próbnej :)

No właśnie szkoda, że to nie była prawdziwa, bo ten temat był wręcz żałośnie prosty...
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: shamaramorgan: a Przedwiośnie przeciez było na próbnej :) No właśnie szkoda, że to nie była prawdziwa, bo ten temat był wręcz żałośnie prosty...

ogólnie próbna matura była banalna. :)
oby ta pojutrze też taka była..
pijana
pijana
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ogólnie próbna matura była banalna. :) oby ta pojutrze też taka była..

No właśnie, a u mnie w klasie zatrważająca większość wyników oscylowała wokół 45-50% :zonk: Akurat polskiego się nie boję, w sumie to niczego się nie boję, ale jestem ciekawa maty :D
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No właśnie, a u mnie w klasie zatrważająca większość wyników oscylowała wokół 45-50%

u mnie trzy osoby nie zdały :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: ale jestem ciekawa maty :D

ojj. oby była prosta, z matmy to akurat leże, kompletnie.
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jakbym miała taki to już całkowicie bym się powiesiła

dlaczego?
Kahlo uwielbiam, ale Witkacy ze mną współpracować nie chce. :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: 'Życie w okupowanej Warszawie'- "Początek","Kolumbowie", "Zdążyć przed Panem Bogiem" wrr.

ja się wahałam z tematem. Ciekawy był z odniesieniem się do Korczaka, Sendlerowej i ks. Kolbego. nie pamiętam już dokładnie, jak on brzmiał, ale wybór miałam trudny. zresztą ten sobie stworzyłam i dałam propozycję rok temu :>
Priceless88
Priceless88
  2 maja 2010
w sumie trochę się boję .. najbardziej chyba matematyki i niemieckiego ustnego :|
z polskim jakoś dam radę , bo z czytania ze zrozumienia mam zawsze dużo punktów ( mam nadzieję, że będzie teraz też tak ;D ) , w sumie nie przeczytałam żadnej lektury, ale dużo streszczeń, tylko mało z nich coś pamiętam :and: .

Miałam się dzisiaj za to wziąć ale mam takiego kacaa :and: :and:

W sumie mogłabym mieć: Lalkę, Cierpienia Młodego Wertera, Nad Niemnem, Granice, Zbrodnie i Kare, Kamizelke no i wszystkie z Literatury Współczesnej ( czego raczej nie będzie :and: )

Najbardziej nie chcę Wesela, Pana Tadeusza, Kordiana , Potopu no i Dziadów ..
pijana
pijana
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie trzy osoby nie zdały

Hm u mnie chyba wszyscy, ale z maty sporo osób nie zdało, zarówno tej CKE jak i Operon, chociaż dla mnie Operon była trudniejsza. Angol i polski były super.
Konto usunięte
Konto usunięte: ojj. oby była prosta, z matmy to akurat leże, kompletnie.

No ja brałam korki i odbiłam się od matematycznego dna xD Ale obie próbne zdałam. Jakby teraz dali 30 pytań testowych to będę w niebie :D
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Najbardziej nie chcę Wesela, Pana Tadeusza, Kordiana , Potopu no i Dziadów ..

Wesela też nie chce.
ale porównanie Kordiana z Gustawem (Konradem) mogło by być. :pavarotti:
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No ja brałam korki i odbiłam się od matematycznego dna xD Ale obie próbne zdałam.

no ja niby też zdałam, na powyżej 50% co było zaskoczeniem totalnym, ale teraz i tak mam jakieś tam obawy :swir:

w sumie to mi żadna lektura do końca nie odpowiada. :D
Priceless88
Priceless88
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: ale porównanie Kordiana z Gustawem (Konradem) mogło by być.

muszę sobie jeszcze raz przeczytać streszczenie Kordiana bo nie wiem o co chodzi :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: no ja niby też zdałam, na powyżej 50% co było zaskoczeniem totalnym, ale teraz i tak mam jakieś tam obawy

ja na 30 % próbną zdałam :and:
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: muszę sobie jeszcze raz przeczytać streszczenie Kordiana bo nie wiem o co chodzi

ja tego dokładnie nie pamiętam, ale przeczytam ze dwa razy i będzie po sprawie ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.