agniesiaO3
agniesiaO3
  2 maja 2010 (pierwszy post)

Czee ;)
Jak tam nastroje wśród maturzystów?

Macie może jakieś przeczucia, jakie lektury mogą się pojawić w tym roku?
Mój nauczyciel mówi, że może być "inny świat" albo dwie obowiązujące nas rozmowy z "Nad Niemnem" (btw ktoś wie, z których rozdziałów pochodzą te rozmowy?)
Ja boję się Potopu, ale z Lalki bym się ucieszyła ;)
Zapraszam do dyskusji:)

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: muszę sobie jeszcze raz przeczytać streszczenie Kordiana bo nie wiem o co chodzi

Kordian z tego co wiem, to także jest we fragmentach tylko . fragment jak stoi na tej górze i gdy upada pod drzwiami komnaty cara :swir:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja na 30 % próbną zdałam

teraz na pewno będzie lepiej :)
pijana
pijana
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja niby też zdałam, na powyżej 50% co było zaskoczeniem totalnym, ale teraz i tak mam jakieś tam obawy w sumie to mi żadna lektura do końca nie odpowiada. :D

Ja CKE na 42, Operon na 30 xD
Co do lektur to żadna mi nie odpowiada, bo żadnej nie czytałam :rotfl: Jedynie streszczenia ze 3 czy 4... I najbardziej podobało mi się "Tango" :D A "Przedwiośnie" na próbnej mi podeszło, bo oglądaliśmy film no i ten temat prosty.
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja CKE na 42, Operon na 30 xD

ja 57 i 54 :D :swir:

Konto usunięte
Konto usunięte: A "Przedwiośnie" na próbnej mi podeszło, bo oglądaliśmy film no i ten temat prosty.

my jeszcze wtedy "Przedwiośnia" nie przerobiliśmy, więc byłam zmuszona pisać na temat znienawidzonego Kordiana :zonk:
nienawidzę romantyzmu!
pijana
pijana
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: my jeszcze wtedy "Przedwiośnia" nie przerobiliśmy, więc byłam zmuszona pisać na temat znienawidzonego Kordiana nienawidzę romantyzmu!

U mnie prawie zawsze z lektur w dzienniku widniała ocena 1 :rotfl: Zawsze uwielbiałam czytać, ale jak mnie ktoś przymusza to nie przeczytam choćby na złość. Poza tym dla mnie te lektury wszystkie są żałosne i nudne.
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym dla mnie te lektury wszystkie są żałosne i nudne.

mi z lektur tylko "Quo vadis" się podobało. No i ewentualnie "Kamienie na szaniec". Inne ewidentnie NIE. a "Ferdydurke" czy tam "Szewcy" to już totalne smęty jak dla mnie :)
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kamienie na szaniec"

Kamienie na szaniec były przecież w gimnazjum. są w programie nauczania gimnazjów, nie liceów. :szok:
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: Kamienie na szaniec były przecież w gimnazjum. są w programie nauczania gimnazjów, nie liceów.

no tak wiem, ale podaje jakie lektury z ogółu mi się podobały. :)
pijana
pijana
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: Kamienie na szaniec były przecież w gimnazjum

No właśnie, ale wtedy jeszcze czytałam lektury i rzeczywiście były super te "Kamienie...".
Konto usunięte
Konto usunięte: "Szewcy"

Nie znam :crylol:
Konto usunięte
Konto usunięte: "Ferdydurke"

Jedna z chyba dwóch lektur z których miałam 5, przeczytałam streszczenie, ale to było naprawdę chore xD W sumie "Tango" też było mocno pogięte, ale mnie ujęło :)
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no tak wiem, ale podaje jakie lektury z ogółu mi się podobały. :)

no chyba, że. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie znam

to jest Witkacego.
mi się to podobało nawet, bo mam temat ustnej z Witkacym związany :P
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedna z chyba dwóch lektur z których miałam 5, przeczytałam streszczenie, ale to było naprawdę chore xD W sumie "Tango" też było mocno pogięte, ale mnie ujęło :)

oj było pogięte, "Tango" było lepsze, też akurat przeczytałam.
ale "Szewcy" na prawdę.. Zbereźnicka, Scu.:cenzura:.y .. :zonk:

ej dziewczyny a co będzie jeśli przekroczę czas na ustnej z polskiego ? po prostu przerwą czy jak ? :D
pijana
pijana
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ej dziewczyny a co będzie jeśli przekroczę czas na ustnej z polskiego ? po prostu przerwą czy jak ? :D

Przerwą, albo jak zauważą, że wolno Ci idzie i nie zbliżasz się jeszcze do końca, to każą Ci przejść od razu do wniosków.
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Przerwą, albo jak zauważą, że wolno Ci idzie i nie zbliżasz się jeszcze do końca, to każą Ci przejść od razu do wniosków.

to to jest taki hardcore z tym? :zonk:
pijana
pijana
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: to to jest taki hardcore z tym?

No, można mówić krócej niż 15, ale dłużej nie... A szkoda, by punkty odpadły za przekroczenie czasu...
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No, można mówić krócej niż 15, ale dłużej nie... A szkoda, by punkty odpadły za przekroczenie czasu...

ale jak minutę lub dwie przekroczę to chyba nie jest jakaś wielka tragedia? mi wychodzi cały czas 16minut i 30sekund. :lol:
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 maja 2010
julCiak69
julCiak69: ale jak minutę lub dwie przekroczę to chyba nie jest jakaś wielka tragedia? mi wychodzi cały czas 16minut i 30sekund.

mi wstęp wychodzi 5 minut 37 sekund :swir:
jutro napisze rozwinięcie, muszę się streszczać :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.