margotka
margotka
  4 maja 2009 (pierwszy post)

Moi Drodzy...

w tym temacie proszę umieszczać wszystkie relacje dotyczące matury...

i nie zakładać nowych tematów, bo zostaną zamknięte!

piszcie jak było?
co było?
oraz czy jesteście z siebie zadowoleni czy też nie
etc.

Powodzenia!!! przecież wszystko wiecie...:mrgreen:

pearl188
pearl188
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja dopiero w czwartek niemiecki

Ja tak samo. Bo tu wszyscy angielski zdają :)
SzejkiemJestem
SzejkiemJestem
  4 maja 2009

a mi poszlo huyowo- zayebiscie

hehaka
hehaka
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czwartek niemiecki

iś ałh! :ziober2:
Jammi1990
Jammi1990
  4 maja 2009

w sumie bylo dosc latwe ale ciekawa jestem jaki klucz dowala...

martusia136
martusia136
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: za błąd rzeczowy ile odejmują? ;>

nie ma punktów ujemnych na maturze, mogą dać mniej za treść, nie wiem za bardzo, ale niestety, błędy rzeczowe to najgorsze co można na maturze zrobić.

Obawiam się też, że przez te banalne pytania klucz może być bardzo pokręcony..
Tangensoida
Tangensoida
  4 maja 2009

Wypracowanie na ~1000 słów, brudnopis musiałem zamienić na czystopis.
Ciekawi mnie jedna sprawa - ciągle tyle tego piełdolenia o czytaniu ze zrozumieniem. Skoro w poleceniu wyraźnie jest napisane NA PODSTAWIE FRAGMENTÓW, to po jaką cholerę mam opisywać charakter, uosobienie i sposób postępowania Zosi i Telimeny, które zostały zaprezentowane na łamach CAŁEJ powieści? Rozumiem - wstęp, epopeja, Mickiewicz, umiejscowienie fragmentów w treści lektury.
Jeśli znajdę klucz i okaże się, że są punkty za odwołanie się do całości utworu, to szlag mnie trafi. Tym bardziej że wczoraj przeglądałem 'Sprawozdanie z egzaminu maturalne 2k7', w którym przeczytałem następujący komentarz do wypracowania z Dziadów dotyczącego bajki Żegoty: "W przypadku pierwszego tematu, maturzysta nie był zobowiązany do interpretacji pierwszej sceny z dramatu Mickiewicza w kontekście całego utworu". No błagam.
W ogóle tak się zdenerwowałem, że rano prawie zwymiotowałem, miałem ból brzucha, tiki nerwowe i ogólne osłabienie. Potem przeszło. Wynik końcowy będzie oczywiście zależał od wstrzelenia się w klucz i ewentualnej łaskawości egzaminatora :and:.

xxKamilusia18xx
xxKamilusia18xx
  4 maja 2009

A na jakiej stronie będzie dobry klucz odpowiedzi? Może ktoś się orientuje.

Jammi1990
Jammi1990
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Obawiam się też, że przez te banalne pytania klucz może być bardzo pokręcony..

dokladnie... tym bardziej ze w temacie nie bylo zeby sie odniesc do calej lektury, mogli wyciagnac jakies dziwne szczegoly z fragmentu (pisalam na 1. temat)
pearl188
pearl188
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli znajdę klucz i okaże się, że są punkty za odwołanie się do całości utworu, to szlag mnie trafi.

nie może tak być. bo nie napisali w zadaniu odwołaj się do całości utworu..
pearl188
pearl188
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A na jakiej stronie będzie dobry klucz odpowiedzi? Może ktoś się orientuje.

echa dnia.pl
gazeta.pl
:)
pearl188
pearl188
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: echa dnia.pl gazeta.pl

po godz 15. oczywiście :)
Jammi1990
Jammi1990
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A na jakiej stronie będzie dobry klucz odpowiedzi?

podobno na tej, ale nie tak na 100% bo tez mi go ktos przeslal
http://matura.nauka.pl/index.php/id=index/dept=40/cath=83/news=2161/view=0?utm_campaign=GG
xxKamilusia18xx
xxKamilusia18xx
  4 maja 2009

@pearl188:
Dziękuję ;)

martusia136
martusia136
  4 maja 2009

Z nimi to nigdy nic nie wiadomo, usłyszałam dzisiaj w radiu ciekawą teorię :)
"Maturzysto nie słuchaj mózgu, pisz pod klucz!"

hehaka
hehaka
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie ma punktów ujemnych na maturze, mogą dać mniej za treść, nie wiem za bardzo, ale niestety, błędy rzeczowe to najgorsze co można na maturze zrobić.

wiem, że ujemnych nie ma, chodziło mi o ile za taki błąd zmniejsza mi sie pula pkt mozliwych do zdobycia. cośtam pobajerowałam o Telimenie, chyba za dużo. ;-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Obawiam się też, że przez te banalne pytania klucz może być bardzo pokręcony..

też tak sądzę.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.