margotka
margotka
  4 maja 2009 (pierwszy post)

Moi Drodzy...

w tym temacie proszę umieszczać wszystkie relacje dotyczące matury...

i nie zakładać nowych tematów, bo zostaną zamknięte!

piszcie jak było?
co było?
oraz czy jesteście z siebie zadowoleni czy też nie
etc.

Powodzenia!!! przecież wszystko wiecie...:mrgreen:

wyzeej
wyzeej
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: trzymam za słowo ale mi pewnie i tak nie zaliczą, bo jeszcze do przykladu dalam cytat tego 'sposobu'

Jezeli dałaś to na końcu to i tak na to nie będą patrzeć. :D
Jeżeli potrzebne informacje zawarłaś na początku, na resztę mają wyłożone. :D
xxKamilusia18xx
xxKamilusia18xx
  4 maja 2009

Temat z "Pana Tadeusza" był bardzo prosty. A za "Chłopów" się nawet nie brałam bo to jedyna lektura była jakiej nie przerobiłam. Tekst czytania ze zrozumieniem też był ok. Obecnie jestem zadowolona, zobaczymy jakie wyniki będą ;)

smencik
smencik
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chodzi mi o bledy rzeczowe,typu,ze Telimena byla zlowroga itp.nie jest ich wiecej niz 2-3 zdania.

Takie tam, to wydaje mi się, że można zrobić, bo każdy może postrzegać daną postać, ze swojego punktu widzenia. Ale np. jak ktoś piźnie w pracy, że Telimena była matką Zosi, to raczej na za wiele liczyć nie może :mrgreen:
SmallGirls
SmallGirls
  4 maja 2009

Byee :mrgreen::bye::bye: Jutro wpadnę zdać relacje z angola :)

wyzeej
wyzeej
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: xd a we funkcji przywołania tych hindusów co napisaliście?

Nie pamiętam, ale wiem że wody tyle, że można pływac. xD
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro nie było nic o tym napisane, to po co sobie dokładać pracy, skoro i tak nie będzie brana pod uwagę? Bez sensu jak dla mnie.

no tak masz racje.. to może bedzie ok:)

a kiedy bedzie jakis klucz w necie???
xxKamilusia18xx
xxKamilusia18xx
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Telimena była matką Zosi

Hahaha! A to coś się takiego zdarza?
SmallGirls
SmallGirls
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie pamiętam, ale wiem że wody tyle, że można pływac. xD

No to ja już si utopiłam xD pa :D
SmallGirls
SmallGirls
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: si utopiłam xD pa :D

się utopiłam
pearl188
pearl188
  4 maja 2009

Wcześniej czytałam że z Chłopów nie trzeba było odwołać się do całości , to nie prawda , tam wiedza całej lektury była wymagana , nie to co w Panu Tadeuszu, w nim mieliśmy tylko skorzystać z 4 przytoczonych fragmentów. :)

xxKamilusia18xx
xxKamilusia18xx
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: xd a we funkcji przywołania tych hindusów co napisaliście?Nie pamiętam, ale wiem że wody tyle, że można pływac. xD

Napisałam, że jest wprowadzeniem do całości tekstu, ma zainteresować czytelnika. Jak dobrze pamiętam. Też była lana woda ;)
Larusch
Larusch
  4 maja 2009

@smencik:
Napisalem,ze Telimena miala romans stądeuszem,i ze puzniej po tym Tadeusz zalowal i wiedzial,ze Kocha Zosie a przeciestądeusz pomylil Telimene z Zosia to jedno i drugie napisalem ze Telimena byla zlowroga,to wszystko...czy to jest konkretna wtopa i praca oblana??

pearl188
pearl188
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a kiedy bedzie jakis klucz w necie???

o 15 na echa dnia , czy innych portalach :)
MamSwegoAniolka
Posty: 2638 (po ~61 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
MamSwegoAniolka
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie ja tez..;/ale trudno:)

mam nadzieję, że jakoś poszło :p ale boję się klucza ;)
Liczyłam na inne lektury :p

Everest moich marzeń... :zakochany::zakochany::zakochany:

pearl188
pearl188
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Napisalem,ze Telimena miala romans stądeuszem,i ze puzniej po tym Tadeusz zalowal i wiedzial,ze Kocha Zosie a przeciestądeusz pomylil Telimene z Zosia to jedno i drugie napisalem ze Telimena byla zlowroga,to wszystko...czy to jest konkretna wtopa i praca oblana??

po co to pisałeś , miałeś zinterpretować te 4 fragmenty i na ich podstawie napisać jakie one były :)
A tak poza tym on się tak od razu w Zosii nie zakochał , nie do końca tak było .
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.