margotka
margotka
  4 maja 2009 (pierwszy post)

Moi Drodzy...

w tym temacie proszę umieszczać wszystkie relacje dotyczące matury...

i nie zakładać nowych tematów, bo zostaną zamknięte!

piszcie jak było?
co było?
oraz czy jesteście z siebie zadowoleni czy też nie
etc.

Powodzenia!!! przecież wszystko wiecie...:mrgreen:

BoLubieSmiacSie
BoLubieSmiacSie
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jakiego Pana Tadeusza, pisałem Chłopów, niemal wszystko było w podanym fragmencie.

powtorzyles sobie tą lekturę? ;)
co napisałeś o wpływie jego losu na los starszej spoleczności? Czy jakos tak :jezyk2:
VerDona
VerDona
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, ale charakterystyka starego dziada i jego stosunków z córkami na podstawie pół strony tekstu dla mnie była zdecydowanie prostsza.

zaczynam zalowac ze nie pisalam o chlopach.moglam sie chociaz wysilic i przczytac tekst.ale drugi tez mi dobrze poszedl.
Tangensoida
Tangensoida
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tez na poczatku nie wiedzialam ale wystarczylo przeczytac poczatek fragmentu i wszystko jasne:) tez pisalam o chlopach wszystko w podanym tekscie to po co sie meczyc

Ja przeczytałem tylko, że Bylica wolno się ruchał i doszedłem do suk.
Stwierdziłem, że wybieram Tadka :D
hydeparkowy
hydeparkowy
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wybrałam temat drugi, po czym jednak zapragnelam pisac o chlopach, po czym, po czym, znow wrocilam do tadeusza. ja to mam chyba jakieś adhd myśleniowe.


ja przede wszystkim kierowałem się tym, że tekst Chłopów był dla mnie bardziej przejrzysty, proste przychodzi Hanka do Bylicy, ten jej opowiada o tym jak traktuje go Weronka, Hanka bierze go do domu... co tu dużo było kombinować o jego stosunkach z córkami, stworzyłem sobie w głowie plan wypowiedzi od razu po przeczytaniu i wg niego pisałem bez zastanawiania się nad tym czy dobrze zrobiłem czy nie.
MamSwegoAniolka
Posty: 2638 (po ~61 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
MamSwegoAniolka
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W ogóle u mnie prawie cała szkoła Tadka pisała i się męczyli

a z mojej klasy tylko ja wybrałam Chłopów :mrgreen:

Everest moich marzeń... :zakochany::zakochany::zakochany:

hydeparkowy
hydeparkowy
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tez na poczatku nie wiedzialam ale wystarczylo przeczytac poczatek fragmentu i wszystko jasne:) tez pisalam o chlopach wszystko w podanym tekscie to po co sie meczyc


no mnie tylko zastanawiała ta ostatnia część zadania, czy aby nie wypada jakichś konkretnych postaci wymieniać, ale nawet jeśli, to myślę, że to co napisałem jakoś się tam w tym kluczu odpowiedzi znajdzie.
Jammi1990
Jammi1990
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja przeczytałem tylko, że Bylica wolno się ruchał

hehe ja jak to przeczytalam to musialam po prostu o tym pisac:lol:
xxKamilusia18xx
xxKamilusia18xx
  4 maja 2009
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6567853,Maturzysci_juz_po_jezyku_polskim___Banalne__choc_lektur.html
Jak poczytałam wypowiedzi maturzystów to aż żal serce ściska... Nie ma co.
Tangensoida
Tangensoida
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hehe ja jak to przeczytalam to musialam po prostu o tym pisac

No a ja stwierdziłem, że jakiemuś wolnoruchającemu się pajacowi nie poświęcę 2 godzin na wypracowanie :D
WszystkoMiZajeli
WszystkoMiZajeli
  4 maja 2009


Konto usunięte
Konto usunięte: Opinię na temat wypracowania wyraziłem na 20 stronie.

Znając Ciebie i Twoje możliwości, można się było spodziewać poematu; D no ale myślmy pozytywnie, bo cóż innego pozostało; O

Konto usunięte
Konto usunięte: tak, ale charakterystyka starego dziada i jego stosunków z córkami na podstawie pół strony tekstu dla mnie była zdecydowanie prostsza.

ja wolę jednak poczekać na klucz, wtedy Ci powiem co było bardziej proste do napisania ;)

Jammi1990
Jammi1990
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no mnie tylko zastanawiała ta ostatnia część zadania, czy aby nie wypada jakichś konkretnych postaci wymieniać, ale nawet jeśli, to myślę, że to co napisałem jakoś się tam w tym kluczu odpowiedzi znajdzie.

ja tez sie nad tym zastanawiam... bo w sumie to tylko o Bylicy pisalam a o reszcie to ogolnie, nie wymienialam zadnych nazwisk
hydeparkowy
hydeparkowy
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: powtorzyles sobie tą lekturę? ;) co napisałeś o wpływie jego losu na los starszej spoleczności? Czy jakos tak


nie powtarzałem, napisałem, że los starszej społeczności w Lipcach był bardzo podobny do losu Bylicy, że starsi ludzie byli gorzej traktowani, niemalże jak niepotrzebne meble, że często ich dzieci wykłócały się o majątek, obiecywały opiekować się starszymi, ale później mieli to w dupie itp.
hehaka
hehaka
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja przede wszystkim kierowałem się tym, że tekst Chłopów był dla mnie bardziej przejrzysty, proste przychodzi Hanka do Bylicy, ten jej opowiada o tym jak traktuje go Weronka, Hanka bierze go do domu... co tu dużo było kombinować o jego stosunkach z córkami, stworzyłem sobie w głowie plan wypowiedzi od razu po przeczytaniu i wg niego pisałem bez zastanawiania się nad tym czy dobrze zrobiłem czy nie.

fragmenty z chłopow jaki stądeusza były dość proste,
tyle, ze mylacy mogl byc brak polecenia, by odwolac sie do calosci utworu.
ja tak nie umiem, odkad pamietam mialam problem z wszelkimi wypracowaniami, nie potrafie sie skupic, nie potrafie myslec przez dluzszy czas o jednej, konkretnej rzeczy. Bylam juz dziś podczas egzaminu na wakacjach, na piatkowej geografii, gdzie ja nie byłam :and:
hydeparkowy
hydeparkowy
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tez sie nad tym zastanawiam... bo w sumie to tylko o Bylicy pisalam a o reszcie to ogolnie, nie wymienialam zadnych nazwisk


no, ale i tak jestem optymistą, zresztą ja na ogół piszę wypracowania nie mając pojęcia o całości utworu i zwykle dobrze na tym wychodzę ;)
Jammi1990
Jammi1990
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No a ja stwierdziłem, że jakiemuś wolnoruchającemu się pajacowi nie poświęcę 2 godzin na wypracowanie :D

dobre :crylol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.