massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011 (pierwszy post)

Siema :D

Kiedys moja kolezanka stwierdzila, ze kobiety nie maluja i nie ubieraja sie dla mezczyzn, a dla innych kobiet. Zastanowilam sie nad tym, bo szczerze mowiac to ja ubierajac sie i malujac nie mysle chyba o nikim innym jak o sobie :woot: No okej, o innych, by nie stwierdzili, ze jestem dziwakiem :D
W kazdym badz razie zylam w przekonaniu, ze makijaz i ubior ma mi pasowac i mi sie podobac.


Trafilam na artykul, ktory jakoby potwierdzalby slowa kolezanki, ze jednak bardziej zalezy nam na tym by podobac sie innym kobietom/ kolezankom niz mezczyznom.

A teraz 10 trendow, ktore popularne sa wsrod kobiet a ponoc odrzucaja mezczyzn:
1. Zbyt mocno pomalowane oczy - smokey eyes sa sexy, jednak zbyt mocno pomalowane kojarza sie mezczyznom z szopem praczem...

2. Pstrokaty kolor eyelinera - kojarzy sie mezczyznom z makijazem wykonanym kredkami swiecowymi

3. Grube warkocze wokol glowy - od ucha do ucha - ponoc kojarza sie mezczyznom z krowimi dojarkami

4. Dziwne wzory na paznokciach

5. Hair thongs - nie wiem jak to przetlumaczyc - stringi wlosowe? :rotfl: Wg pytanych mezczyzn stringi powinny pozostac tam, gdzie wygladaja najseksowniej - czyli na pupie

6. Zbyt duzo brwi - mezczyzni twierdza, ze jest kilka miejsc na ciele kobiety, gdzie nie lubia nadmiaru wlosow :pavarotti: min. brwi. Wg nich powinny wygladac naturalnie, nie jak nitki, ale tez nie jak u Barta z ulicy Sezamkowej.

7. Nadmiar sztucznej opalenizny - mezczyzni twierdza, ze opalenizna wyglada pieknie i jest seksowna, ale tylko wtedy gdy kobieta nie wyglada tak, jakby co dopiero wyszla z piekarnika.

8. Ciemna szminka - Szal na Vampire Diaries, Twilight i True Blood spowodowal mode na gothic look - wg badanych mezczyzn nie warto jednak przesadzac, usta maja wygladac soczyscie i seksownie, nie tak jakby mialy wyssac im krew...

9. Koki na czubku glowy - jeszcze raz mezczyzni pokazuja, ze nie bardzo znaja sie na modzie i preferuja natoralne rozpuszczone wlosy... nie chca sie zastanawiac na randce, co robi gniazdo na Twojej glowie

10. Zbyt dlugie kreski eyelinerem - czarne delikatne kreski dodaja ponoc nieco sexappealu do wygladu, jednak lepiej by eyelinerem nie wyjezdzac zbyt daleko poza kaciki oczu


Pytania:
1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij.
2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;)
3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety :mrgreen:) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?
4. Co na to mezczyzni? Zgadzaja sie z wyzej wymienionymi przykladami? Stawiacie na seksowny minimalizm czy trend wiodacy prym na obecnych pokazach mody?


Pozdrawiam :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

jas20
jas20
  11 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij.

Chyba kobietom, żeby podobać się obcym facetom w sumie mi tak nie zależy, może gdybym nie miała chłopaka, a tak to mi to powiewa.. Komplement od kobiety jest dla mnie więcej wart niż od mężczyzny, najczęściej jest bardziej szczery i taki bardziej doceniam. :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.