massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011 (pierwszy post)

Siema :D

Kiedys moja kolezanka stwierdzila, ze kobiety nie maluja i nie ubieraja sie dla mezczyzn, a dla innych kobiet. Zastanowilam sie nad tym, bo szczerze mowiac to ja ubierajac sie i malujac nie mysle chyba o nikim innym jak o sobie :woot: No okej, o innych, by nie stwierdzili, ze jestem dziwakiem :D
W kazdym badz razie zylam w przekonaniu, ze makijaz i ubior ma mi pasowac i mi sie podobac.


Trafilam na artykul, ktory jakoby potwierdzalby slowa kolezanki, ze jednak bardziej zalezy nam na tym by podobac sie innym kobietom/ kolezankom niz mezczyznom.

A teraz 10 trendow, ktore popularne sa wsrod kobiet a ponoc odrzucaja mezczyzn:
1. Zbyt mocno pomalowane oczy - smokey eyes sa sexy, jednak zbyt mocno pomalowane kojarza sie mezczyznom z szopem praczem...

2. Pstrokaty kolor eyelinera - kojarzy sie mezczyznom z makijazem wykonanym kredkami swiecowymi

3. Grube warkocze wokol glowy - od ucha do ucha - ponoc kojarza sie mezczyznom z krowimi dojarkami

4. Dziwne wzory na paznokciach

5. Hair thongs - nie wiem jak to przetlumaczyc - stringi wlosowe? :rotfl: Wg pytanych mezczyzn stringi powinny pozostac tam, gdzie wygladaja najseksowniej - czyli na pupie

6. Zbyt duzo brwi - mezczyzni twierdza, ze jest kilka miejsc na ciele kobiety, gdzie nie lubia nadmiaru wlosow :pavarotti: min. brwi. Wg nich powinny wygladac naturalnie, nie jak nitki, ale tez nie jak u Barta z ulicy Sezamkowej.

7. Nadmiar sztucznej opalenizny - mezczyzni twierdza, ze opalenizna wyglada pieknie i jest seksowna, ale tylko wtedy gdy kobieta nie wyglada tak, jakby co dopiero wyszla z piekarnika.

8. Ciemna szminka - Szal na Vampire Diaries, Twilight i True Blood spowodowal mode na gothic look - wg badanych mezczyzn nie warto jednak przesadzac, usta maja wygladac soczyscie i seksownie, nie tak jakby mialy wyssac im krew...

9. Koki na czubku glowy - jeszcze raz mezczyzni pokazuja, ze nie bardzo znaja sie na modzie i preferuja natoralne rozpuszczone wlosy... nie chca sie zastanawiac na randce, co robi gniazdo na Twojej glowie

10. Zbyt dlugie kreski eyelinerem - czarne delikatne kreski dodaja ponoc nieco sexappealu do wygladu, jednak lepiej by eyelinerem nie wyjezdzac zbyt daleko poza kaciki oczu


Pytania:
1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij.
2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;)
3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety :mrgreen:) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?
4. Co na to mezczyzni? Zgadzaja sie z wyzej wymienionymi przykladami? Stawiacie na seksowny minimalizm czy trend wiodacy prym na obecnych pokazach mody?


Pozdrawiam :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mojemu facetowi się podoba jak ja sobietakiego koka robie ... :P


ja mam teraz za krotkie wlosy, ale ponoc tez dobrze wygladam, jak je mam zwiazane czy na czubku czy gdziekolwiek - w sensie mam ponoc ladna buzie, ktorej wlosami nie warto zakrywac - tak slyszalam :D

Prinz
Prinz: ale ja ja chce, a nie jakiegos paszczura z neta


napisalam, ze ja znam, nie posiadam jej zdjec.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  3 listopada 2011
massacre
massacre: wypowiedz sie w temacie, ktory mialam dedykowac Tobie, a zapomnialam

spoko, ale jestem tylko doslownie na sekunde :mrgreen:

massacre
massacre: 1. Zbyt mocno pomalowane oczy - smokey eyes sa sexy, jednak zbyt mocno pomalowane kojarza sie mezczyznom z szopem praczem...

a ja lubie :W00t:
chociaz ostatnio chodze raczej w naturalnych tonach :D

massacre
massacre: 2. Pstrokaty kolor eyelinera - kojarzy sie mezczyznom z makijazem wykonanym kredkami swiecowymi

tez mi sie to niebardzo podoba. i bardzo malo komu pasuje :nie:

massacre
massacre: 3. Grube warkocze wokol glowy - od ucha do ucha - ponoc kojarza sie mezczyznom z krowimi dojarkami

tez mi sie tak kojarza :rotfl:

massacre
massacre: 4. Dziwne wzory na paznokciach

zalezy. manicure musi wspoligrac z caloscia.

massacre
massacre: 5. Hair thongs - nie wiem jak to przetlumaczyc - stringi wlosowe? Wg pytanych mezczyzn stringi powinny pozostac tam, gdzie wygladaja najseksowniej - czyli na pupie

ahahaha
pytani mezczyzni trafili w samo sedno.

massacre
massacre: 6. Zbyt duzo brwi - mezczyzni twierdza, ze jest kilka miejsc na ciele kobiety, gdzie nie lubia nadmiaru wlosow min. brwi. Wg nich powinny wygladac naturalnie, nie jak nitki, ale tez nie jak u Barta z ulicy Sezamkowej.

zgadzam sie.
z tym ze bart mial monobrew, wiec komentarz lekko nie na temat.
wiem, bo ogladam codziennie ulice sezamkowa.

massacre
massacre: 7. Nadmiar sztucznej opalenizny - mezczyzni twierdza, ze opalenizna wyglada pieknie i jest seksowna, ale tylko wtedy gdy kobieta nie wyglada tak, jakby co dopiero wyszla z piekarnika.

okropienstwo. i w wieku 40stu lat wyglad zmarszczonej pomaranczy, podziekuje.

massacre
massacre: 8. Ciemna szminka - Szal na Vampire Diaries, Twilight i True Blood spowodowal mode na gothic look - wg badanych mezczyzn nie warto jednak przesadzac, usta maja wygladac soczyscie i seksownie, nie tak jakby mialy wyssac im krew...

hmm. zalezy co komu pasuje. sama takich ciemnych odcieni nie preferuje :nie:

massacre
massacre: 9. Koki na czubku glowy - jeszcze raz mezczyzni pokazuja, ze nie bardzo znaja sie na modzie i preferuja natoralne rozpuszczone wlosy... nie chca sie zastanawiac na randce, co robi gniazdo na Twojej glowie

zawszze jak mam w glowie ''o zrobie sobie koka dzisiaj'' i juz sie zabieram, patrze jak wyglada i... nigdy nie chodze w koku, wyglada dziwnie.

massacre
massacre: 10. Zbyt dlugie kreski eyelinerem - czarne delikatne kreski dodaja ponoc nieco sexappealu do wygladu, jednak lepiej by eyelinerem nie wyjezdzac zbyt daleko poza kaciki oczu

a to chyba wszyscy wiedza ze uwielbiam takie kreski wlasnie :mrgreen:
z jedynym negatywnym komentarzem na ten temat sie spotkalam tylko od laski, co miala narysowane usta pol centymetra poza ustami i ktorej to wypomnialam, wiec chyba nie jest zle :Rotfl:

massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij. 2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;) 3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety ) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?

1. ubieram i maluje sie tak, by mi odpowiadalo, podobalo sie facetom i wzbudzalo zazdrosc w kobietach, co bede klamac.
2. zgadzam sie. moda jest dla kobiet - a dla mezczyzn sa inne rzecz\y. oczywiscie to nie regula, ale sprawdza sie w wiekszosci przypadkow.
3. niektore rzeczy sa niepraktyczne - ale jest taka sama ilosc rzeczy praktycznych...
poza tym nie oszukujmy sie - kazda z nas dobrze wie, ze szpilki to najniepraktyczniejsza (nowe slowo) czesc kobiecej garderoby, a wiekszosc kobiet je posiada :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem tylko doslownie na sekunde

nie piedol :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: a ja lubie chociaz ostatnio chodze raczej w naturalnych tonach :D


jak juz pisalam smokey eyes to moj ulubiony makijaz oczu, ale bez przesadyzmu, nie jak u misia pandy :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: a to chyba wszyscy wiedza ze uwielbiam takie kreski wlasnie


nie widzialam jakis dlugasnych kresek na zdjeciach wiec nie wiem ^^

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mojemu facetowi się podoba jak ja sobietakiego koka robie ... :P


poka :pavarotti:
z reszta z taka buzka jak Twoja to i z ulem na glowie bys dobrze wygladala

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  3 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom?

sobie, ewentualnie mojemu partnerowi. jeśli chodzi o kobiety to mogę wyglądać lepiej, ale nie mam na to jakiegoś parcia.

massacre
massacre: jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?

yy NIE. nic dziwnego, że większość facetów nie wie o co chodzi, skoro większość kobiet nie wie o co chodzi w pokazach mody. można to zauważyć chociażby na forum.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: skoro większość kobiet nie wie o co chodzi w pokazach mody


rzeklabym raczej, ze nie rozumieja celu pokazow mody albo uwazaja go po prostu za malo praktyczny ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  3 listopada 2011
massacre
massacre: nie rozumieja celu pokazow mody albo uwazaja go po prostu za malo praktyczny

na jedno wychodzi
justCax
justCax
  3 listopada 2011
massacre
massacre: 6. Zbyt duzo brwi - mezczyzni twierdza, ze jest kilka miejsc na ciele kobiety, gdzie nie lubia nadmiaru wlosow min. brwi. Wg nich powinny wygladac naturalnie, nie jak nitki, ale tez nie jak u Barta z ulicy Sezamkowej

też tego nienawidzę, a mam wrażenie, że wielu kobietom się to podoba.

massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij.

nie zaprzeczę, że czasem ubieram się 'dla' mojego partnera. a w pozostałych przypadkach to w ogóle się nad tym nie zastanawiam.

massacre
massacre: 3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety ) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?

mój dokłądnie tak twierdzi, ale on nie ogląda pokazów mody oraz

Konto usunięte
Konto usunięte: nie wie o co chodzi
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na jedno wychodzi


No nie do konca ale luz :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Yukiko
Posty: 1458 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 22
Yukiko
  3 listopada 2011
massacre
massacre: 9. Koki na czubku glowy - jeszcze raz mezczyzni pokazuja, ze nie bardzo znaja sie na modzie i preferuja natoralne rozpuszczone wlosy... nie chca sie zastanawiac na randce, co robi gniazdo na Twojej glowie

TAK! nienawidzę tych koków. u mnie w szkole laski chodzą tak CODZIENNIE. jak ich nie boli skóra głowy? :woot:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  4 listopada 2011
Yukiko
Yukiko: TAK! nienawidzę tych koków. u mnie w szkole laski chodzą tak CODZIENNIE. jak ich nie boli skóra głowy


W sumie lubię koki ale codziennie?
Jak mam mocno ściągnięte włosy to faktycznie po dłuższym czasie mam takie nieprzyjemne uczucie.
Moze to kwestia przyzwyczajenia?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  4 listopada 2011
massacre
massacre: poka z reszta z taka buzka jak Twoja to i z ulem na glowie bys dobrze wygladala

będzie zdjęcie to pokaże.

ja głównie chodze w wiązanych włosach bo w rozpuszczonych wyglądam jak idiotka.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  4 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja głównie chodze w wiązanych włosach bo w rozpuszczonych wyglądam jak idiotka.


ja to w kazdych wygladam tak samo :Rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  4 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: też tego nienawidzę, a mam wrażenie, że wielu kobietom się to podoba.


ja z kolei bardziej nie lubie u lasek cieniutkich niteczek, wole naturalne, ale bez przesady, krzaczory sa be.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

jas20
jas20
  11 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Zbyt mocno pomalowane oczy - smokey eyes sa sexy, jednak zbyt mocno pomalowane kojarza sie mezczyznom z szopem praczem...

Też mi się to nie podoba, chociaż kiedyś sama się tak malowałam, ale przeszło mi :ninja:

massacre
massacre: 2. Pstrokaty kolor eyelinera - kojarzy sie mezczyznom z makijazem wykonanym kredkami swiecowymi

Mi się całkiem podoba :)

massacre
massacre: 3. Grube warkocze wokol glowy - od ucha do ucha - ponoc kojarza sie mezczyznom z krowimi dojarkami

Fajne to jest:w00t:

massacre
massacre: 4. Dziwne wzory na paznokciach

I to mi się podoba:mrgreen:

massacre
massacre: 5. Hair thongs - nie wiem jak to przetlumaczyc - stringi wlosowe? Wg pytanych mezczyzn stringi powinny pozostac tam, gdzie wygladaja najseksowniej - czyli na pupie

To jest okropne :wtf:

massacre
massacre: 6. Zbyt duzo brwi - mezczyzni twierdza, ze jest kilka miejsc na ciele kobiety, gdzie nie lubia nadmiaru wlosow min. brwi. Wg nich powinny wygladac naturalnie, nie jak nitki, ale tez nie jak u Barta z ulicy Sezamkowej.

Ekstra, ekstra, ekstra- CHOLERNIE mi się to podoba :w00t:

massacre
massacre: 7. Nadmiar sztucznej opalenizny - mezczyzni twierdza, ze opalenizna wyglada pieknie i jest seksowna, ale tylko wtedy gdy kobieta nie wyglada tak, jakby co dopiero wyszla z piekarnika.

Obrzydliwość :ble:

massacre
massacre: 8. Ciemna szminka - Szal na Vampire Diaries, Twilight i True Blood spowodowal mode na gothic look - wg badanych mezczyzn nie warto jednak przesadzac, usta maja wygladac soczyscie i seksownie, nie tak jakby mialy wyssac im krew...

Nawet fana sprawa- ma klimat :tak:

massacre
massacre: 9. Koki na czubku glowy - jeszcze raz mezczyzni pokazuja, ze nie bardzo znaja sie na modzie i preferuja natoralne rozpuszczone wlosy... nie chca sie zastanawiac na randce, co robi gniazdo na Twojej glowie

Kurde, podoba mi się pod warunkiem, że taki kok nie jest większy od głowy :ninja:

massacre
massacre: 10. Zbyt dlugie kreski eyelinerem - czarne delikatne kreski dodaja ponoc nieco sexappealu do wygladu, jednak lepiej by eyelinerem nie wyjezdzac zbyt daleko poza kaciki oczu

Podoba mi się, ale jak nie jest to przesadzone :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.