massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011 (pierwszy post)

Siema :D

Kiedys moja kolezanka stwierdzila, ze kobiety nie maluja i nie ubieraja sie dla mezczyzn, a dla innych kobiet. Zastanowilam sie nad tym, bo szczerze mowiac to ja ubierajac sie i malujac nie mysle chyba o nikim innym jak o sobie :woot: No okej, o innych, by nie stwierdzili, ze jestem dziwakiem :D
W kazdym badz razie zylam w przekonaniu, ze makijaz i ubior ma mi pasowac i mi sie podobac.


Trafilam na artykul, ktory jakoby potwierdzalby slowa kolezanki, ze jednak bardziej zalezy nam na tym by podobac sie innym kobietom/ kolezankom niz mezczyznom.

A teraz 10 trendow, ktore popularne sa wsrod kobiet a ponoc odrzucaja mezczyzn:
1. Zbyt mocno pomalowane oczy - smokey eyes sa sexy, jednak zbyt mocno pomalowane kojarza sie mezczyznom z szopem praczem...

2. Pstrokaty kolor eyelinera - kojarzy sie mezczyznom z makijazem wykonanym kredkami swiecowymi

3. Grube warkocze wokol glowy - od ucha do ucha - ponoc kojarza sie mezczyznom z krowimi dojarkami

4. Dziwne wzory na paznokciach

5. Hair thongs - nie wiem jak to przetlumaczyc - stringi wlosowe? :rotfl: Wg pytanych mezczyzn stringi powinny pozostac tam, gdzie wygladaja najseksowniej - czyli na pupie

6. Zbyt duzo brwi - mezczyzni twierdza, ze jest kilka miejsc na ciele kobiety, gdzie nie lubia nadmiaru wlosow :pavarotti: min. brwi. Wg nich powinny wygladac naturalnie, nie jak nitki, ale tez nie jak u Barta z ulicy Sezamkowej.

7. Nadmiar sztucznej opalenizny - mezczyzni twierdza, ze opalenizna wyglada pieknie i jest seksowna, ale tylko wtedy gdy kobieta nie wyglada tak, jakby co dopiero wyszla z piekarnika.

8. Ciemna szminka - Szal na Vampire Diaries, Twilight i True Blood spowodowal mode na gothic look - wg badanych mezczyzn nie warto jednak przesadzac, usta maja wygladac soczyscie i seksownie, nie tak jakby mialy wyssac im krew...

9. Koki na czubku glowy - jeszcze raz mezczyzni pokazuja, ze nie bardzo znaja sie na modzie i preferuja natoralne rozpuszczone wlosy... nie chca sie zastanawiac na randce, co robi gniazdo na Twojej glowie

10. Zbyt dlugie kreski eyelinerem - czarne delikatne kreski dodaja ponoc nieco sexappealu do wygladu, jednak lepiej by eyelinerem nie wyjezdzac zbyt daleko poza kaciki oczu


Pytania:
1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij.
2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;)
3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety :mrgreen:) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?
4. Co na to mezczyzni? Zgadzaja sie z wyzej wymienionymi przykladami? Stawiacie na seksowny minimalizm czy trend wiodacy prym na obecnych pokazach mody?


Pozdrawiam :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  2 listopada 2011

powiem tylko tyle - kocham taylor momsen...

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

styka51
styka51
  2 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij.

Hm... bardziej zależy mi na tym by podobać się facetom, a żeby kobiety zazdrościły mi tego jak wyglądam. Uzasadnienie: lubię widzieć zazdrość w oczach kobiet, szczególnie tych, których nie lubię :ninja:

massacre
massacre: 2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;)

W sumie może to być prawda. Moda jest stworzona po to by napędzać przemysł i leciała kasa kasa kasa... Mało który facet zagłębia się w nowinki modowe itp. W sumie ja też się nie zagłębiam.

massacre
massacre: 3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety ) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?

Jestem w stanie się zgodzić. Faceci byliby zadowoleni, gdybyśmy latały lekko umalowane w szpilkach, pończochach i ich białej koszuli. A to, że modniejsza jest panterka czy kolor nude, czy znowu jakieś tandetne wzorki na paznokciach jest mało istotne.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  2 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij.

To zależy od okazji, zazwyczaj robię taki makijaż abym ja się w nim dobrze czuła, ale często wychodząc do znajomych na większa imprezę to myślę o tym, aby wyglądać najlepiej ze wszystkich kobiet lub/i żeby podobać się facetom.

massacre
massacre: 2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;)

Nie prawda, mężczyźni którzy nie są gejami też chcą wyglądać modnie :woot:

massacre
massacre: 3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety ) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?

To zależy co, może te przykłady które pokazałaś to mają dużo wspólnego z prawdą, np jeżeli chodzi o kreski to sama mam kolegę który mówi, że babki z takimi kreskami kojarzą mu się z kleopatrą :ziober2: czy mocny makijaż, większe brwi etc. nie podobają się facetom. Ale tak czy siak dużo facetów zwraca uwagę na modę, np. mój jeden znajomy - nie jest gejem a zwraca na wszystko uwagę do tego stopnia, że zauważył moją jedną gęstszą brew od tej rzadszej i powinnam cos z tym zrobic :ziober2:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Prinz
Prinz: powiem tylko tyle - kocham taylor momsen...


nie chcesz sie wypowiedziec w temacie to wynocha :fakju:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
styka51
styka51: lubię widzieć zazdrość w oczach kobiet, szczególnie tych, których nie lubię

suka

styka51
styka51: bardziej zależy mi na tym by podobać się facetom

lubisz jak sie slinia na Twoj widok?

styka51
styka51: Jestem w stanie się zgodzić. Faceci byliby zadowoleni, gdybyśmy latały lekko umalowane w szpilkach, pończochach i ich białej koszuli. A to, że modniejsza jest panterka czy kolor nude, czy znowu jakieś tandetne wzorki na paznokciach jest mało istotne.

czyli jednak baby to robia dla innych bab?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wychodząc do znajomych na większa imprezę to myślę o tym, aby wyglądać najlepiej ze wszystkich kobiet lub/i żeby podobać się facetom.


czyli jednak robisz to dla facetow, nie dla kobiet?
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie prawda, mężczyźni którzy nie są gejami też chcą wyglądać modnie

sorry, nie skonkretyzowalam. chodzilo mi o mode dla kobiet i jak jest odbierana przez mezczyzn. zauwaz, ze moda dla mezczyzn nie jest az tak "kontrowersyjna" jak moda dla pan.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie jest gejem a zwraca na wszystko uwagę do tego stopnia, że zauważył moją jedną gęstszą brew od tej rzadszej i powinnam cos z tym zrobic


bankowo jest gejem :rotfl: albo naprawde mialam spora roznice w brwiach :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

marta0859
marta0859
  2 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij.

Najbardziej zależy mi na tym, żeby podobać się sobie i ogólnie dobrze wyglądać w miarę możliwości. Chyba nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ale z drugiej strony jak idę do koleżanek to przed wyjściem nie stoję godziny przed lustrem albo też jak znajome przyjdą do mnie to jestem je w stanie przyjąć nawet w rozciągniętej koszuli i potarganych włosach, a gdyby kolega przyszedł (jakikolwiek) czy też ja bym miała przyjść w ten sposób to już nie bardzo.

massacre
massacre: 2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;)

Nie wiem... moda jest dziwna. I nie znam się na tym.

massacre
massacre: 3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety ) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?

tak
marta0859
marta0859
  2 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z drugiej strony jak idę do koleżanek to przed wyjściem nie stoję godziny przed lustrem albo też jak znajome przyjdą do mnie to jestem je w stanie przyjąć nawet w rozciągniętej koszuli i potarganych włosach, a gdyby kolega przyszedł (jakikolwiek) czy też ja bym miała przyjść w ten sposób to już nie bardzo.

w sumie zapomniałam dodać, że jest tak prawdopodobnie dlatego, że przy kobietach/dziewczynach (?) - koleżankach, no ..czuję się swobodniej :ziober2:
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  2 listopada 2011
massacre
massacre: W kazdym badz razie zylam w przekonaniu, ze makijaz i ubior ma mi pasowac i mi sie podobac.

Wychodzę z takiego samego założenia.

massacre
massacre: 1. Zbyt mocno pomalowane oczy - smokey eyes sa sexy, jednak zbyt mocno pomalowane kojarza sie mezczyznom z szopem praczem...

Podoba mi się smokey eyes, ale z racji tego, że nie umiem go zrobić, nie wiem jak w nim bym wyglądała :rotfl:

massacre
massacre: 2. Pstrokaty kolor eyelinera - kojarzy sie mezczyznom z makijazem wykonanym kredkami swiecowymi

Nie używam eyelinera, ale mocne, barwne cienie lubię.

massacre
massacre: 3. Grube warkocze wokol glowy - od ucha do ucha - ponoc kojarza sie mezczyznom z krowimi dojarkami

Nie podobają mi się, szczególnie te jak na załączonym zdjęciu.

massacre
massacre: 4. Dziwne wzory na paznokciach

Zależy co kto rozumie przez pojęcie dziwne :ninja:

massacre
massacre: 5. Hair thongs - nie wiem jak to przetlumaczyc - stringi wlosowe? Wg pytanych mezczyzn stringi powinny pozostac tam, gdzie wygladaja najseksowniej - czyli na pupie

Nie słyszałam o czymś takim nigdy :rotfl:

massacre
massacre: 6. Zbyt duzo brwi - mezczyzni twierdza, ze jest kilka miejsc na ciele kobiety, gdzie nie lubia nadmiaru wlosow min. brwi. Wg nich powinny wygladac naturalnie, nie jak nitki, ale tez nie jak u Barta z ulicy Sezamkowej.

a co z mężczyznami i monobrwią? :and:

massacre
massacre: 7. Nadmiar sztucznej opalenizny - mezczyzni twierdza, ze opalenizna wyglada pieknie i jest seksowna, ale tylko wtedy gdy kobieta nie wyglada tak, jakby co dopiero wyszla z piekarnika.

nigdy nie byłam na solarium :ninja:

massacre
massacre: 8. Ciemna szminka - Szal na Vampire Diaries, Twilight i True Blood spowodowal mode na gothic look - wg badanych mezczyzn nie warto jednak przesadzac, usta maja wygladac soczyscie i seksownie, nie tak jakby mialy wyssac im krew...

nie używam szminki :ziober2:

massacre
massacre: 9. Koki na czubku glowy - jeszcze raz mezczyzni pokazuja, ze nie bardzo znaja sie na modzie i preferuja natoralne rozpuszczone wlosy... nie chca sie zastanawiac na randce, co robi gniazdo na Twojej glowie

Nie nosze koków :ziober2:

massacre
massacre: 10. Zbyt dlugie kreski eyelinerem - czarne delikatne kreski dodaja ponoc nieco sexappealu do wygladu, jednak lepiej by eyelinerem nie wyjezdzac zbyt daleko poza kaciki oczu

jak w 2, nie używam :ziober2:

Ale jestem fajna, znakiem tego :ziober2:, ale do rzeczy:

massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij. 2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;) 3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety ) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom? 4. Co na to mezczyzni? Zgadzaja sie z wyzej wymienionymi przykladami? Stawiacie na seksowny minimalizm czy trend wiodacy prym na obecnych pokazach mody?

1. Nie wiem, wole się podobać sobie. No ale skoro mam do wyboru facetów i kobiety, to zdecydowanie wygrywają mężczyźni. Po co miałabym podobać się innym kobietom? No chyba, że babci, ale jej się zawsze podobam :ninja:
2. Nie podążam za modą, nie noszę emu w zimę i nie mam piętnastu par legginsów. Jeśli coś kupuje to dlatego, że mi się podoba, nie myślę o tym, czy jest modne i czy spodoba się komuś innemu.
3. Coś w tym jest. Większość "modowych pokazówek" jest dla oka, a nie dla ciała. Przynajmniej ja nie widziałam kobiet wyglądających niczym z cyrku na ulicach, nie wspominając już o komforcie. A musisz przyznać, że takich kreacji jest pełno.
4. -
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  2 listopada 2011
massacre
massacre: czyli jednak robisz to dla facetow, nie dla kobiet?

no w sumie tak :rotfl:

massacre
massacre: sorry, nie skonkretyzowalam. chodzilo mi o mode dla kobiet i jak jest odbierana przez mezczyzn. zauwaz, ze moda dla mezczyzn nie jest az tak "kontrowersyjna" jak moda dla pan.

Aaaa :rotfl: no racja :-) kobiety więcej wymyślają, chociaż mężczyźni też narzucają modę dla kobiet.

massacre
massacre: bankowo jest gejem albo naprawde mialam spora roznice w brwiach :D

Nie jest gejem, to 100% pewne :ziober2: tylko on ma klub nocny i ciagle obraca sie w towarzystwie dziewczyn, dodatkowo agencje modelek i zna sie troszke na tym :-) a roznica byla naprawde niewielka.
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  2 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij.

Przede wszystkim co sobie, zazwyczaj dopasowuje do siebie takie rzeczy w których czuje się dobrze, pewnie a jednocześnie myślę też o tym co mogłoby się podobac facetom :) Bo co mi po opinii baby? żadna nie powie Ci prawdy o Twoim wyglądzie, no może ta która jest tak pewna siebie, swojego ciała, swojej urody, że nie szczędzi komplementów innej kobiecie bo po prostu sprawia jej to radosc :)

massacre
massacre: 3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety ) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?

Te wszystkie tematy o tych całych pokazach były właśnie z dupy wzięte. Bo ja nie ogarniam pokazywania trendów takich projektantów o których ja nawet nie słyszałam. A po drugie facetom pewnie podobają się kreacje niektórych projektantów bo prawie w każdym stroju widac modelkom cycki, ale jakoś wątpię w to, by chcieli w takich ubraniach oglądac swoje kobiety, nie tylko ze względu na zazdrosc. Reasumując uważam, że facetom podoba się to w czym kobiety wyglądają ładnie, a zaraz seksownie. Jeden będzie uwielbiał swoją dziewczynę w modnych rurkach, bo obściskują dupę i jest na co popatrzec. Inny będzie wolał babki w zwiewnych sukienkach, bo będą wyglądały bardzo romantico i kobieco :) Każdy facet inny, albo i taki sam, ale gusta mają podobne :)

A co do pokazanych przez Ciebie zdjęc myśle, że stringi na głowie nie są złe :D :D
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
styka51
styka51
  2 listopada 2011
massacre
massacre: suka

Wiem. Tym bardziej, że zazdrość tą rzadko widzę, no chyba, że idę z wylaszczonym Mankiem :rotfl:

massacre
massacre: lubisz jak sie slinia na Twoj widok?

No a która z kobiet tego nie lubi?

massacre
massacre: czyli jednak baby to robia dla innych bab?

Myslę, że tak. Jakby baby miały robić to dla facetów, to rozróżnialibyśmy 50 krojów spodni, nastęne 50 rodzajów spódnic i miliony butów? Styknęłaby mała czarna z lekkim dekoldem, luźne włosy, delikatny makijaż plus wysokie szpilki na każdą możliwą okazję ;)
dont0say0anything
dont0say0anything
  2 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij. 2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;) 3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety ) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom? 4. Co na to mezczyzni? Zgadzaja sie z wyzej wymienionymi przykladami? Stawiacie na seksowny minimalizm czy trend wiodacy prym na obecnych pokazach mody?

1.Mężczyznom ;p nie jestem lesbijką, żeby starać się przypodobać kobietom
2.Ale byłoby wtedy nudno. Ubieram się tak, żeby czuć się pewnie i ładnie przede wszystkim dla siebie, nie każdemu może się to podobać, bo ludzie mają różne gusta i właściwie nie wiem do czego zmierzam w tym wywodzie;p
3.Jeśli chodzi o te ciuchy z pokazów mody to w większości są to jakieś dziwactwa i fakt, są niepraktyczne, nie wiem po co się je tworzy, ja wolę totalnie zwyczajne ciuchy i moim zdaniem niektóre są w miarę sexy (choć zwyczajne;p)
Babsy
Babsy
  2 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij. 2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;) 3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety ) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?

1. hmm... lubie widziec zachwyt i podziw w oczach ludzi, czy to plci meskiej, czy zenskiej:) zdecydowanie, poprawia to samopoczucie;) nie chodzi mi o jakies wywyzszanie sie, ale milo byc doceniona;)
2. nie no, dla facetow tez;) choc facet woli, gdy ciuch oprocz modnego jest jednoczesnie seksowny;)
3. niektore trendy sa ok:) ja tam wybieram z mody to, co mi sie podoba, nie podazam za nia slepo:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.