massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011 (pierwszy post)

Siema :D

Kiedys moja kolezanka stwierdzila, ze kobiety nie maluja i nie ubieraja sie dla mezczyzn, a dla innych kobiet. Zastanowilam sie nad tym, bo szczerze mowiac to ja ubierajac sie i malujac nie mysle chyba o nikim innym jak o sobie :woot: No okej, o innych, by nie stwierdzili, ze jestem dziwakiem :D
W kazdym badz razie zylam w przekonaniu, ze makijaz i ubior ma mi pasowac i mi sie podobac.


Trafilam na artykul, ktory jakoby potwierdzalby slowa kolezanki, ze jednak bardziej zalezy nam na tym by podobac sie innym kobietom/ kolezankom niz mezczyznom.

A teraz 10 trendow, ktore popularne sa wsrod kobiet a ponoc odrzucaja mezczyzn:
1. Zbyt mocno pomalowane oczy - smokey eyes sa sexy, jednak zbyt mocno pomalowane kojarza sie mezczyznom z szopem praczem...

2. Pstrokaty kolor eyelinera - kojarzy sie mezczyznom z makijazem wykonanym kredkami swiecowymi

3. Grube warkocze wokol glowy - od ucha do ucha - ponoc kojarza sie mezczyznom z krowimi dojarkami

4. Dziwne wzory na paznokciach

5. Hair thongs - nie wiem jak to przetlumaczyc - stringi wlosowe? :rotfl: Wg pytanych mezczyzn stringi powinny pozostac tam, gdzie wygladaja najseksowniej - czyli na pupie

6. Zbyt duzo brwi - mezczyzni twierdza, ze jest kilka miejsc na ciele kobiety, gdzie nie lubia nadmiaru wlosow :pavarotti: min. brwi. Wg nich powinny wygladac naturalnie, nie jak nitki, ale tez nie jak u Barta z ulicy Sezamkowej.

7. Nadmiar sztucznej opalenizny - mezczyzni twierdza, ze opalenizna wyglada pieknie i jest seksowna, ale tylko wtedy gdy kobieta nie wyglada tak, jakby co dopiero wyszla z piekarnika.

8. Ciemna szminka - Szal na Vampire Diaries, Twilight i True Blood spowodowal mode na gothic look - wg badanych mezczyzn nie warto jednak przesadzac, usta maja wygladac soczyscie i seksownie, nie tak jakby mialy wyssac im krew...

9. Koki na czubku glowy - jeszcze raz mezczyzni pokazuja, ze nie bardzo znaja sie na modzie i preferuja natoralne rozpuszczone wlosy... nie chca sie zastanawiac na randce, co robi gniazdo na Twojej glowie

10. Zbyt dlugie kreski eyelinerem - czarne delikatne kreski dodaja ponoc nieco sexappealu do wygladu, jednak lepiej by eyelinerem nie wyjezdzac zbyt daleko poza kaciki oczu


Pytania:
1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij.
2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;)
3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety :mrgreen:) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?
4. Co na to mezczyzni? Zgadzaja sie z wyzej wymienionymi przykladami? Stawiacie na seksowny minimalizm czy trend wiodacy prym na obecnych pokazach mody?


Pozdrawiam :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  2 listopada 2011
massacre
massacre: nie chcesz sie wypowiedziec w temacie to wynocha

wypowiedzialem sie, dalas zdjecie taylor, odnioslem sie do niej :fakju:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a gdyby kolega przyszedł (jakikolwiek) czy też ja bym miała przyjść w ten sposób to już nie bardzo.

czyli nalezysz do tej grupy kobiet, ktore wola sie podobac facetom niz kobietom?

Konto usunięte
Konto usunięte: w sumie zapomniałam dodać, że jest tak prawdopodobnie dlatego, że przy kobietach/dziewczynach (?) - koleżankach, no ..czuję się swobodniej

przy obcych kobietach tez? nie odczuwasz potrzeby by byc odebrana jako zadbana, zatrakcyjna, modna kobieta?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Po co miałabym podobać się innym kobietom?

A nie uwazasz, ze komentarze typu :
"wyglada w tym grubo"
"wyglada jak pokraka"
"makijaz jak dla papugi"
i tego typu mniej lub bardziej obrazliwe sa jednak domena kobiet nie mezczyzn?
Wydaje mi sie, ze oczywiscie wiekszosc z nas moze szczerze powiedziec, ze ubiera, maluje sie dla siebie samych, jednak mysle, ze podswiadomie chcialybysmy nie byc wytykane na ulicy i jednak opinia z zewnatrz tez jest dla nas wazna :)

Konto usunięte
Konto usunięte: A musisz przyznać, że takich kreacji jest pełno.

jako matka i osoba aktywna zawodowo musze pogodzic elegancje z czyms wygodnym. Owszem pelno jest kreacji niepraktycznych - takie u mnie od razu odpadaja.
Z kolei lubie jednak mode, bo nie zamykam sie na nowosci. Mimo wszystko wychodze z zalozenia, ze lepiej dopasowac cos pod siebie, a nie pod "publiczke"

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chociaż mężczyźni też narzucają modę dla kobiet.


ja bym to inaczej ujela, mezczyzni jezeli jak juz cos narzucaja, to bedzie to wizerunek seksownego kociaka z rozpuszczonymi wlosami, szpilkach, ponczochach i malej czarnej plus czerwone paznokcie - tak jak zaznaczyla Styka ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

marta0859
marta0859
  2 listopada 2011
massacre
massacre: czyli nalezysz do tej grupy kobiet, ktore wola sie podobac facetom niz kobietom?

trudno powiedzieć, lubię dobrze wyglądać w każdym towarzystwie, nawet jak idę po bułki do sklepu ;) (co nie znaczy, że przed owym wyjściem stoję 2h przed lustrem żeby iść koniecznie w pełnym makijażu), tak czy inaczej nie ulegam jakiejś presji, nie czuję potrzeby podobania się innym, ważne, że ja jestem zadowolona ze swojego odbicia w lustrze danego dnia ;)

massacre
massacre: przy obcych kobietach tez? nie odczuwasz potrzeby by byc odebrana jako zadbana, zatrakcyjna, modna kobieta?

Przy obcych... no już nie aż do tego stopnia, ale pewniej bym się czuła przy obcej babie niż przy obcym facecie. Chociaż zauważyłam, że to kobiety są w stanie wytknąć każdy defekt urody, najmniejszy pryszcz, cokolwiek. Faceci się nie odzywają jeżeli chodzi o takie kwestie, ale wystarczy, że patrzą :rotfl:
Myślę, że dbam o siebie wystarczająco i na pewno nie jestem odbierana jako osoba zaniedbana, atrakcyjna - rzecz gustu, a modna? Nie podążam za modą, chociaż codziennie chodzę w legginsach :rotfl:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Sylvinka
Sylvinka: Bo co mi po opinii baby? żadna nie powie Ci prawdy o Twoim wyglądzie


nie wiem. ja raczej jestem szczera i mowie, ba, chyba komplementuje czesciej niz krytykuje. wiem, ze krytyka zazwyczaj spotyka sie z oklepanym tekstem "bo zazdroscisz"
czesc kobiet podswiadomie nie chce slyszec krytyki pod swoim adresem zrzucajac wine wlasnie na to, ze druga kobieta to zazdrosnica i na pewno nie jest obiektywna.

Sylvinka
Sylvinka: A co do pokazanych przez Ciebie zdjęc myśle, że stringi na głowie nie są złe :D :D


mi sie kojarza z Dalekim Wschodem :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
styka51
styka51: No a która z kobiet tego nie lubi?


kiedys moze i lubilam, teraz sie z tym dziwnie czuje. jakos bardziej teraz zakrywam cialo niz kiedys.

styka51
styka51: Jakby baby miały robić to dla facetów, to rozróżnialibyśmy 50 krojów spodni, nastęne 50 rodzajów spódnic i miliony butów? Styknęłaby mała czarna z lekkim dekoldem, luźne włosy, delikatny makijaż plus wysokie szpilki na każdą możliwą okazję ;)


jestem tego samego zdania, jak jednak widzisz, czesc dziewczyn twierdzi inaczej, wiec jak jest?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moim zdaniem niektóre są w miarę sexy (choć zwyczajne;p)

zazwyczaj to co sexy jest bardzo zwyczajne ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: i właściwie nie wiem do czego zmierzam w tym wywodzie;p

:rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Babsy
Babsy: 1. hmm... lubie widziec zachwyt i podziw w oczach ludzi, czy to plci meskiej, czy zenskiej:) zdecydowanie, poprawia to samopoczucie;) nie chodzi mi o jakies wywyzszanie sie, ale milo byc doceniona;) 2. nie no, dla facetow tez;) choc facet woli, gdy ciuch oprocz modnego jest jednoczesnie seksowny;) 3. niektore trendy sa ok:) ja tam wybieram z mody to, co mi sie podoba, nie podazam za nia slepo:)


jako ze odpowiadam kazdemu, Tobie tez odpowiem:
:ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: (co nie znaczy, że przed owym wyjściem stoję 2h przed lustrem żeby iść koniecznie w pełnym makijażu),


nie o to mi chodzilo w tym temacie, ale luz :D
Konto usunięte
Konto usunięte: że to kobiety są w stanie wytknąć każdy defekt urody, najmniejszy pryszcz, cokolwiek. Faceci się nie odzywają jeżeli chodzi o takie kwestie, ale wystarczy, że patrzą

no wlasnie i w zwiazku z tymi kobietami, niektore kobiety czuja ta presje i sie tej presji poddaja, twierdzac pozniej, ze wazniejsze dla nich jest to jak odbieraja je inne kobiety.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

marta0859
marta0859
  2 listopada 2011
massacre
massacre: nie o to mi chodzilo w tym temacie, ale luz :D

ale wolałam zaznaczyć żeby potem ktoś mi nie napisał że hipokrytka ze mnie a takie wytykanie jest tu dość częste :rotfl:

massacre
massacre: no wlasnie i w zwiazku z tymi kobietami, niektore kobiety czuja ta presje i sie tej presji poddaja, twierdzac pozniej, ze wazniejsze dla nich jest to jak odbieraja je inne kobiety.

podsumowując - wygląd jest dla mnie ważny i staram się wyglądać w miarę tak, żeby nie było się do czego przyczepić, ale to, jak mnie ludzie odbierają, niezależnie od płci już nie bardzo mnie interesuje, bo wiadomo, są gusta i guściki. W sumie krótko, na temat i bez zbędnego rozpisywania się :ziober2:
styka51
styka51
  2 listopada 2011
massacre
massacre: kiedys moze i lubilam, teraz sie z tym dziwnie czuje. jakos bardziej teraz zakrywam cialo niz kiedys.

Może też tak kiedyś będę mieć... W sumie lubię jak jakiś facet patrzy na mnie tak "ach", ale potem się głupio czuję i o..

massacre
massacre: jestem samego zdania, jak jednak widzisz, czesc dziewczyn twierdzi inaczej, wiec jak jest?

Są gusta i guściki. Ubieram się schludnie i staram się wyglądać ładnie, odpowiednio do sytuacji. A z racji tego, że mam w grupie na studiach same baby, to ubieram się tak, by mi zazdrościły. Jednak jak zakładam jakiś ciuch, to mam świadomość tego, że mogę spodobać się jakiemuś facetowi.
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  2 listopada 2011
massacre
massacre: A nie uwazasz, ze komentarze typu : "wyglada w tym grubo" "wyglada jak pokraka" "makijaz jak dla papugi" i tego typu mniej lub bardziej obrazliwe sa jednak domena kobiet nie mezczyzn? Wydaje mi sie, ze oczywiscie wiekszosc z nas moze szczerze powiedziec, ze ubiera, maluje sie dla siebie samych, jednak mysle, ze podswiadomie chcialybysmy nie byc wytykane na ulicy i jednak opinia z zewnatrz tez jest dla nas wazna :)

Tak, ale jeśli ktoś się nie wyróżnia, zachowuje i ubiera się normalnie, to raczej nie spotka się z komentarzami tego typu. Myślę, że jakby ktoś odstawił z siebie ładnego clowna to posypałyby sie komentarze nie tylko ze strony kobiet, ale i facetów, bo jednak każdy ma oczy :)

massacre
massacre: jako matka i osoba aktywna zawodowo musze pogodzic elegancje z czyms wygodnym. Owszem pelno jest kreacji niepraktycznych - takie u mnie od razu odpadaja. Z kolei lubie jednak mode, bo nie zamykam sie na nowosci. Mimo wszystko wychodze z zalozenia, ze lepiej dopasowac cos pod siebie, a nie pod "publiczke"

Niepraktycznych jest pełno, ale pełno też na pokazach takich, w których nie wiem kto i gdzie miałby wystąpić - chyba tylko na jakąś oryginalną sesję albo bal kostiumowy.

Babsy
Babsy
  2 listopada 2011
massacre
massacre: jako ze odpowiadam kazdemu, Tobie tez odpowiem:

juz myslalam, ze przegapilas mojego poscika;) a mozesz rozwinac totą wypowiedz;)?
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  2 listopada 2011
massacre
massacre: ja bym to inaczej ujela, mezczyzni jezeli jak juz cos narzucaja, to bedzie to wizerunek seksownego kociaka z rozpuszczonymi wlosami, szpilkach, ponczochach i malej czarnej plus czerwone paznokcie - tak jak zaznaczyla Styka ;)

a projektanci mody? chodzi mi o facetow. :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.