massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011 (pierwszy post)

Siema :D

Kiedys moja kolezanka stwierdzila, ze kobiety nie maluja i nie ubieraja sie dla mezczyzn, a dla innych kobiet. Zastanowilam sie nad tym, bo szczerze mowiac to ja ubierajac sie i malujac nie mysle chyba o nikim innym jak o sobie :woot: No okej, o innych, by nie stwierdzili, ze jestem dziwakiem :D
W kazdym badz razie zylam w przekonaniu, ze makijaz i ubior ma mi pasowac i mi sie podobac.


Trafilam na artykul, ktory jakoby potwierdzalby slowa kolezanki, ze jednak bardziej zalezy nam na tym by podobac sie innym kobietom/ kolezankom niz mezczyznom.

A teraz 10 trendow, ktore popularne sa wsrod kobiet a ponoc odrzucaja mezczyzn:
1. Zbyt mocno pomalowane oczy - smokey eyes sa sexy, jednak zbyt mocno pomalowane kojarza sie mezczyznom z szopem praczem...

2. Pstrokaty kolor eyelinera - kojarzy sie mezczyznom z makijazem wykonanym kredkami swiecowymi

3. Grube warkocze wokol glowy - od ucha do ucha - ponoc kojarza sie mezczyznom z krowimi dojarkami

4. Dziwne wzory na paznokciach

5. Hair thongs - nie wiem jak to przetlumaczyc - stringi wlosowe? :rotfl: Wg pytanych mezczyzn stringi powinny pozostac tam, gdzie wygladaja najseksowniej - czyli na pupie

6. Zbyt duzo brwi - mezczyzni twierdza, ze jest kilka miejsc na ciele kobiety, gdzie nie lubia nadmiaru wlosow :pavarotti: min. brwi. Wg nich powinny wygladac naturalnie, nie jak nitki, ale tez nie jak u Barta z ulicy Sezamkowej.

7. Nadmiar sztucznej opalenizny - mezczyzni twierdza, ze opalenizna wyglada pieknie i jest seksowna, ale tylko wtedy gdy kobieta nie wyglada tak, jakby co dopiero wyszla z piekarnika.

8. Ciemna szminka - Szal na Vampire Diaries, Twilight i True Blood spowodowal mode na gothic look - wg badanych mezczyzn nie warto jednak przesadzac, usta maja wygladac soczyscie i seksownie, nie tak jakby mialy wyssac im krew...

9. Koki na czubku glowy - jeszcze raz mezczyzni pokazuja, ze nie bardzo znaja sie na modzie i preferuja natoralne rozpuszczone wlosy... nie chca sie zastanawiac na randce, co robi gniazdo na Twojej glowie

10. Zbyt dlugie kreski eyelinerem - czarne delikatne kreski dodaja ponoc nieco sexappealu do wygladu, jednak lepiej by eyelinerem nie wyjezdzac zbyt daleko poza kaciki oczu


Pytania:
1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij.
2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;)
3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety :mrgreen:) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?
4. Co na to mezczyzni? Zgadzaja sie z wyzej wymienionymi przykladami? Stawiacie na seksowny minimalizm czy trend wiodacy prym na obecnych pokazach mody?


Pozdrawiam :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale wolałam zaznaczyć żeby potem ktoś mi nie napisał że hipokrytka ze mnie a takie wytykanie jest tu dość częste

rozumiem doskonale o co Ci chodzi :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: i bez zbędnego rozpisywania się

a tak to lubisz sie rozpisywac. hipokrytka :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Slayer
Slayer
  2 listopada 2011
massacre
massacre: 4. Dziwne wzory na paznokciach

Tu jest wszystko dostępne prócz 5cm różowych tipsów . Aczkolwiek podoba mi się normalny frencz , z racji tego że zwracam bardzo szczególną uwagę na dłonie i stopy - więc jak mi się spodoba to mdleje . Niestety większość woli spalonych na solarium , ogolonych suchoklatesów sorki :ziober2:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
styka51
styka51: Może też tak kiedyś będę mieć...

mimowolnie seksownym strojem mozemy dawac znaki, ze jestesmy dostepne... a tego unikam :D
byc moze u mnie na moj stroj wplywa tez ten fakt, ze w Londynie faceci w stosunku do kobiet sa jak wyglodniale psy do kielbasy, czy na dyskotekach... jak zombie ... Opedzic sie pozniej nie mozna. Byc moze niektorym to schlebia, mi przeszkadza i drazni. I znowu, zebym nie wyszla na hipokrytke, bo tutaj czesto ludzie sie czepiaja roznych wypowiedzi :D Lubie sie podobac, ale nie za wszelka cene (czytaj: pokazywac duzo ciala) ;)

styka51
styka51: W sumie lubię jak jakiś facet patrzy na mnie tak "ach", ale potem się głupio czuję i o..

hipokrytka :rotfl:

styka51
styka51: A z racji tego, że mam w grupie na studiach same baby, to ubieram się tak, by mi zazdrościły.

A ja pracuje z samymi facetami i najchetniej to bym sie zakrywala od szyji po same kostki, co z reszta czesto w pracy robie. My kobiety mamy ten problem, ze majac dekolt o 1cm za duzy automatycznie przestajemy byc traktowane powaznie :ninja:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, ale jeśli ktoś się nie wyróżnia, zachowuje i ubiera się normalnie, to raczej nie spotka się z komentarzami tego typu. Myślę, że jakby ktoś odstawił z siebie ładnego clowna to posypałyby sie komentarze nie tylko ze strony kobiet, ale i facetów, bo jednak każdy ma oczy :)


A nie spotkalas sie z takim zjawiskiem, gdzie nie wygladem, a zachowaniem nie spodobasz sie jakies kobiecie i ta od razu szuka w Tobie wad... typu o masz krzywe nogi, za duzy nos, za male uszy... (nie pisze o Tobie, ale moze kobietom w Twoim otoczeniu spotkalo cos takiego?)
Podam Ci przyklad wyjety z forum :Ziober2:
Jedna uzytkowniczka, gdy sie skrytykuje jej tok myslenia, poglady czy cos co napisze, jako argumentu uzywa krytyki w stosunku do wygladu. Mysle, ze to nie zdarza sie tylko tutaj i nie tylko u niej :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Babsy
Babsy: juz myslalam, ze przegapilas mojego poscika;) a mozesz rozwinac totą wypowiedz;)?


ladnie napisalas i zgadzam sie :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a projektanci mody? chodzi mi o facetow. :-)


przeciez oni wszyscy to geje :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z racji tego że zwracam bardzo szczególną uwagę na dłonie i stopy

tak, to juz wiemy :tak: :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety większość woli spalonych na solarium , ogolonych suchoklatesów sorki

zaloz temat o tym, co sie nie powinno podobac kobietom :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  2 listopada 2011
massacre
massacre: przeciez oni wszyscy to geje

nie szufladkuj.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  2 listopada 2011

* w sensie nie oceniaj tak pochopnie.

Babsy
Babsy
  2 listopada 2011
massacre
massacre: ladnie napisalas i zgadzam sie :D

aha:) myslalam, ze wyszlo zbyt durnie przy reszcie wypowiedzi;P
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie szufladkuj.


no dobra, nie znam hetero projektanta, albo takiego, ktory nie lubi w dupke O! - tak lepiej? :lol:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

pijana
pijana
  2 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Zbyt mocno pomalowane oczy

Na gwiazdach na czerwonym dywanie tudzież modelkach na wybiegu - ok. Ale na co dzień mi się to nie widzi. Sama czuję się w takich jak idiotka, jeśli maluję się na ciemne kolory - to tylko górna powieka.
massacre
massacre: 2. Pstrokaty kolor eyelinera

Mam ochotę na fioletowy, ale zapominam go kupić. Fiolet zajebiście podkreśla zielone oczy :zakochany:
massacre
massacre: 3. Grube warkocze wokol glowy

Uwielbiam ten Julii Tymoszenko :zakochany:
massacre
massacre: 4. Dziwne wzory na paznokciach

Jakoś wolę prostotę, może dlatego, że nie mam cierpliwości na robienie wzorków.
massacre
massacre: 5. Hair thongs

Okropne.
massacre
massacre: 6. Zbyt duzo brwi

Modelka na zdjęciu rzeczywiście ma trochę krzaki, ale ogólnie lubię brwi wyraziste. I nawet słyszałam od facetów kilka razy komplementy na temat brwi, i to zawsze kiedy miałam grubsze, nie cienkie :-)
massacre
massacre: 7. Nadmiar sztucznej opalenizny

To mi nie grozi. Ale też jestem na NIE.
massacre
massacre: 8. Ciemna szminka

Bardzo na NIE.
massacre
massacre: 9. Koki na czubku glowy

Miałam raz, wszyscy się gapili. Jeden kolega skomentował niepochlebnie, 2 dni wcześniej skomentowałam, że ma ch**ową koszulę, miał okazję żeby się odgryźć :D
massacre
massacre: 10. Zbyt dlugie kreski eyelinerem

Nie wyjeżdżam poza powiekę, ale delikatne jaskółki są bardzo ok.
pijana
pijana
  2 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij. 2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;) 3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety ) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom?

1. W sumie płeć tego, komu się podobam jest mi obojętna (nie, nie jestem bi), bo najbardziej lubię komplementy od osób, od których totalnie bym się ich nie spodziewała. Ale i tak moim priorytetem jest podobać się sobie, gdybym miała ubierać się tak, by podobać się facetom, ubierałabym się w wielu przypadkach inaczej niż to robię.
2. Wali mnie kto, co i dla kogo. Ważne, żebym ja miała się w co ubrać, a kto to stworzył to mi wsio rawno.
3. Moda jest dla każdego, wystarczy umieć znaleźć coś dla siebie, co chyba nie jest trudne w dzisiejszych czasach.
marta0859
marta0859
  2 listopada 2011
massacre
massacre: a tak to lubisz sie rozpisywac. hipokrytka

lubię, lubię... uwielbiam. :ziober2:
ale mogłam od razu napisać krótko i zwięźle, w sumie teraz tak patrzę to wnikliwi i tak doszukają się w moich wypowiedziach w tym temacie hipokryzji, ale dobra tam, nie chce mi się od nowa tłumaczyć co jak dlaczego :rotfl:
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  2 listopada 2011
massacre
massacre: 1. Pomijajac to, ze wygladasz tak jak Ty chcesz wygladac i wybierasz to co Ci pasuje, przy wybiorze makijazu i stroju bardziej zalezy Ci na tym by podobac sie kobietom czy mezczyznom? Odpowiedz uzasadnij. 2. Czy uwazasz, ze moda jest tworzona przez kobiety i gejow dla kobiet i gejow? W koncu, gdybysmy chcialy sie podobac tylko mezczyznom, wystarczylaby nam mala czarna i szpilki ;) 3. Czy na podstawie pokazu trendow przedstawionych w ostatnich tematach Agoosi (takie nawiazanie, zeby nie bylo, ze tytul tematu jest z dupy wziety ) jestes w stanie zgodzic sie z mezczyznami, ze moda jest niepraktyczna i na pewno nie po to by sie kobiety podobaly mezczyznom? 4. Co na to mezczyzni? Zgadzaja sie z wyzej wymienionymi przykladami? Stawiacie na seksowny minimalizm czy trend wiodacy prym na obecnych pokazach mody

1. To nie ma tak, że kobietom, czy mężczyznom tylko.. Fajnie jest, jak ludzie postrzegają nas jako osoby zadbane i modne, ale nie ma różnicy jak dla mnie, czy facetom czy kobietom bardziej.
2. "Dla kobiet i gejów" ? Wiem, że dzisiaj wiele ubrań dla facetów jest yyy mocno "gejowskich" (że tak pozwolę sobie zgeneralizować), jednak wychodzą przyzwoite kolekcje dla mężczyzn..
3. Modą przede wszystkim można się bawić. Niepraktyczne może być to, kiedy kupujemy rzeczy zupełnie bezużytecznie pod różnymi względami, tylko dlatego, bo są "modne". Jeśli jednak każdy ma swój gust, wybiera w sklepach dobre dla siebie rzeczy, to co w tym niepraktycznego ? Nie można przecież chodzić ciągle w jednych rzeczach : )
4. -

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.