Gotusiaaa
Gotusiaaa
  13 czerwca 2011 (pierwszy post)

W lipcu wybieram sie na chrzciny córki siostry ciotecznej mojego Chłopaka. Nie mam pojecia co dac/ kupic. Jeśli prezent - to co ? Jeśli pieniądze - to ile?
Też mam problem w co sie ubrac. Myslalam o leginsach i tunice,ew. sukience bo mam dosc masywne uda, wiec musi byc cos dluzszego.
Co proponujecie ?

agoosiaaa
agoosiaaa
  15 czerwca 2011
massacre
massacre: mieszkam na dzielnicy, gdzie nie ma Polakow, polskich sklepow, polskich kosciolow itp. tez bylam przekonana ze to polska / slowianska/ tradycja do momentu gdy robiac zakupy w Morrisonie, Tesco czy Sainsbury w okresie przedwielkanocnym byly promocje na koszyczki z kurczaczkami, bajerami itd... nie mowie tu o polskim getcie na Ealingu, bo mnie tam nigdy nie znajdziesz

no nie wiem, moze w duzych miastach jest inaczej, ale u mnie to tak wygladalo :woot:

massacre
massacre: a ile ma juz lat? moj na nocnik moze zrobil siusiu razy 3 w swoim zyciu

moj lubi swoj nocnik, bo mu spiewa :lol2:
2 i pol roku ma :)

massacre
massacre: ja mam jakies dziwne dziecko ze zwierzecym instynktem... od razu wiedzial ze pod drzewko sie idzie a powaznie, to powiedzialam mojemu zeby nauczyl go siusiac po mesku na stojaco i fujarke trzymac bo ja nie wiem, nie znam sie, glupio mi, to meska sprawa i mezczyzni miedzy soba musza to zalatwic. jak bede miala corke, to bede ja uczyc. mialam nocnik, nie chcial siedziec, testosteron sam mu podpowiedzial, ze sie sika na stojaco

akurat sikanie to najmniejszy problem - ze sie sika do nocnika a nie w majtki zalapal jakos po 2 tygodniach :woot: no ale najwiekszy problem to mam z kupa, bo nie chce robic :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: ;) Nie tylko Ty. Ja mam problem ,bo Jasiowi wszystko jedno czy ma osikane majtki czy osrane. Ostatnio chodził w osikanych majtkach godzinę i żadnego wrażenia to na nim nie zrobiło ... Mam ciężki orzech do zgryzienia ...

nie, moj to nie lubi jak ma mokro czy kupe - z tym ze wtedy mam wiekszy problem, bo wyciaga kupe z pieluchy :ninja:
ostatnio mi pokoj malowal tak swoj, dobrze ze tapety sa gladkie i z nich wszytsko da sie zmyc :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: hahahaha

:mrgreen:
Babsy
Babsy
  15 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z tym ze wtedy mam wiekszy problem, bo wyciaga kupe z pieluchy ostatnio mi pokoj malowal tak swoj, dobrze ze tapety sa gladkie i z nich wszytsko da sie zmyc

takie etap rozwojowy ze dziecko interesuje sie kupa ;D zeby dokladniej cos powiedziec, musialabym znalezc notatki z psychologii;)
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 czerwca 2011
Babsy
Babsy: takie etap rozwojowy ze dziecko interesuje sie kupa ;D zeby dokladniej cos powiedziec, musialabym znalezc notatki z psychologii;)

ale moglby juz przestac :rotfl:
Babsy
Babsy
  15 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale moglby juz przestac

udalo mi sie znalezc to w necie:
Konto usunięte
Konto usunięte: Podział na stadia rozwojowe w ujęciu psychoanalitycznym Freuda: - stadium oralne - 1 rok życia - stadium analne - 2 lata - stadium falliczne - 3 - 5 lat - stadium genitalne - pokwitanie - okres pełnoletności.
Denaris
Denaris
  15 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie, moj to nie lubi jak ma mokro czy kupe - z tym ze wtedy mam wiekszy problem, bo wyciaga kupe z pieluchy

Jakiś czas temu Jaś obudził się koło 14 ,posadziłam go na nocnik. Nie zrobił nic - pustka. ;) Założyłam mu majtki przekonana ,że zrobił już co miał zrobić w pieluszkę. Poszłam podgrzać obiad. Po kilkunastu minutach wraca mój partner i mówi do mnie ,,Jaś ma kupkę w tym majtkach".
:ninja:
Żeby było zabawnie on nawet siedział z tą kupą na podłodze (:ble:) ...
Jemu NIGDY nie przeszkadzała kupka w pieluszkę (nawet jak był niemowlakiem).

Konto usunięte
Konto usunięte: ostatnio mi pokoj malowal tak swoj, dobrze ze tapety sa gladkie i z nich wszytsko da sie zmyc

Powiedzmy ,że nie mam takiego problemu ,bo Jasiowi wszystko jedno czy ma kupę czy nie. Ma podejście czysto ,,mam to gdzieś".
Natomiast ogólnie rzecz biorąc : w swoim pokoju na ścianach ma arcydzieła - jedna ze ścian jest porysowana kredkami.
agoosiaaa
agoosiaaa
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakiś czas temu Jaś obudził się koło 14 ,posadziłam go na nocnik. Nie zrobił nic - pustka. ;) Założyłam mu majtki przekonana ,że zrobił już co miał zrobić w pieluszkę. Poszłam podgrzać obiad. Po kilkunastu minutach wraca mój partner i mówi do mnie ,,Jaś ma kupkę w tym majtkach". Żeby było zabawnie on nawet siedział z tą kupą na podłodze () ... Jemu NIGDY nie przeszkadzała kupka w pieluszkę (nawet jak był niemowlakiem).

z dwojga zlego nie wiem co gorsze :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Powiedzmy ,że nie mam takiego problemu ,bo Jasiowi wszystko jedno czy ma kupę czy nie. Ma podejście czysto ,,mam to gdzieś". Natomiast ogólnie rzecz biorąc : w swoim pokoju na ścianach ma arcydzieła - jedna ze ścian jest porysowana kredkami.

a nie, moj jest nauczony ze kredki, to tylko na kartce/kolorowance :)
Denaris
Denaris
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z dwojga zlego nie wiem co gorsze

Ostatnio doszłam do wniosku ,że za karę mu będę kupować DADA z biedronki jak nie zacznie robić na nocnik.
:ziober2:
Generalnie dla mnie to też jest wygoda ,że on ma pampersa - ale schodzą mi 3 paczki w miesiącu (to jest koszt około 150 zł) - więc...
W lipcu mój partner ma dwa tygodnie wolnego ,więc mi pomoże i może razem jakoś damy radę go odpieluchować. ;)
On już jest w takim wieku ,że wie ,że COŚ robi i kiedy. Wie też do czego służy nocnik - ale po prostu z lenistwa nie woła.
Ostatnio wołał po fakcie ,,mama kupa!".
:ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: a nie, moj jest nauczony ze kredki, to tylko na kartce/kolorowance :)

Ja wychodzę z założenia ,że jak chce dekorować swój pokój to proszę bardzo. Nawet mu tłumaczyłam ,że on się będzie wstydził jak przyjdzie do niego kolega (różnią się 3dniami). Ale Jaś i tak doszedł do wniosku ,że po wszystkim innym lepiej się maluje niż po stosie kolorowanek i kartek ,które widnieją na jego stoliczku.
Kupiliśmy nawet zestaw mamut ,żeby miał na czym rysować ,ale w końcu i krzesełko zostało porysowane - na szczęście mamuty są specjalnie dopasowane do dzieci i można wszystko łatwo zmyć (chusteczkami nawilżającymi).
Ostatnio nie rysuje w ogóle - ma inne zajęcia. ;)
Jesteśmy na etapie resoraków i Zygzaka i Złomka. (Jaś póki co mówi ,,Zygza" - nie wiem czemu ale gubi zazwyczaj końcówki :woot: ).
agoosiaaa
agoosiaaa
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ostatnio doszłam do wniosku ,że za karę mu będę kupować DADA z biedronki jak nie zacznie robić na nocnik. Generalnie dla mnie to też jest wygoda ,że on ma pampersa - ale schodzą mi 3 paczki w miesiącu (to jest koszt około 150 zł) - więc... W lipcu mój partner ma dwa tygodnie wolnego ,więc mi pomoże i może razem jakoś damy radę go odpieluchować. ;) On już jest w takim wieku ,że wie ,że COŚ robi i kiedy. Wie też do czego służy nocnik - ale po prostu z lenistwa nie woła. Ostatnio wołał po fakcie ,,mama kupa!".

wiem, ze wygoda - dlatego dopiero w pazdzierniku zaczelam go uczyc - wczesniej mi bylo za wygodnie.
no ale u mnie do ''szkoly'' dzieci zaczynaja chodzic jakos na pare godzin jak maja 3 i pol roku, wiec stwierdzilam ze czas zaczac :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja wychodzę z założenia ,że jak chce dekorować swój pokój to proszę bardzo. Nawet mu tłumaczyłam ,że on się będzie wstydził jak przyjdzie do niego kolega (różnią się 3dniami). Ale Jaś i tak doszedł do wniosku ,że po wszystkim innym lepiej się maluje niż po stosie kolorowanek i kartek ,które widnieją na jego stoliczku. Kupiliśmy nawet zestaw mamut ,żeby miał na czym rysować ,ale w końcu i krzesełko zostało porysowane - na szczęście mamuty są specjalnie dopasowane do dzieci i można wszystko łatwo zmyć (chusteczkami nawilżającymi).

ja wynajmuje mieszkanie od rodzicow mojego faceta, w ogole szukamy innego do wynajmu - pomalowane sciany to koszt jakos 600 funtow zaliczki czy jak to sie tam nazywa, wiec ucze ze scian malowac nie wolno :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ostatnio nie rysuje w ogóle - ma inne zajęcia. ;) Jesteśmy na etapie resoraków i Zygzaka i Złomka. (Jaś póki co mówi ,,Zygza" - nie wiem czemu ale gubi zazwyczaj końcówki ).

moj sie bawi elmo live i innymi zabawkami z tej serii + rzeczywiscie od jakiegos czasu ma manie na resoraczki - mam chyba z 20 hot wheelsow no i te autka z cars'ow, najbardziej lubi czerwony i niebieski, ale niestety nie mam pojecia jak one sie zwa :P
Denaris
Denaris
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem, ze wygoda - dlatego dopiero w pazdzierniku zaczelam go uczyc - wczesniej mi bylo za wygodnie. no ale u mnie do ''szkoly'' dzieci zaczynaja chodzic jakos na pare godzin jak maja 3 i pol roku, wiec stwierdzilam ze czas zaczac


Jaś za rok we wrześniu idzie do przedszkola ,więc uważam ,że to najodpowiedniejszy moment ...

Konto usunięte
Konto usunięte: ja wynajmuje mieszkanie od rodzicow mojego faceta, w ogole szukamy innego do wynajmu - pomalowane sciany to koszt jakos 600 funtow zaliczki czy jak to sie tam nazywa, wiec ucze ze scian malowac nie wolno :)

My też powiedzmy ,że ,,wynajmujemy" mieszkanie od teściów. Ale sami tutaj robiliśmy generalny remont w lutym ubiegłego roku. Koszt i tak wyniósł nas sporo i żadne z nas nie pomyślało o farbie zmywalnej w pokoju Jasia. Ale o tym nie zapomnimy w przyszłym roku jak będziemy malować.
Jaś udekorował tylko swój pokój i podłogę w dużym pokoju. Zauważyłam to dopiero niedawno i nie mogę tego doszorować ,bo nie wiem skąd ,ale miał długopis i wszystko się ,,wżarło". Na szczęście w takim miejscu ,że nie widać ...
Natomiast jakiś czas w ramach ,,kary" miał schowane kredki i tylko i wyłącznie ze mną mógł rysować. W przeciwnym razie były schowane w miejscu do którego nie dosięgał.

Konto usunięte
Konto usunięte: moj sie bawi elmo live i innymi zabawkami z tej serii + rzeczywiscie od jakiegos czasu ma manie na resoraczki - mam chyba z 20 hot wheelsow no i te autka z cars'ow, najbardziej lubi czerwony i niebieski, ale niestety nie mam pojecia jak one sie zwa :P


Ten czerwony to własnie Zygzak a niebieski to chyba Sally (:woot:)
agoosiaaa
agoosiaaa
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: My też powiedzmy ,że ,,wynajmujemy" mieszkanie od teściów. Ale sami tutaj robiliśmy generalny remont w lutym ubiegłego roku. Koszt i tak wyniósł nas sporo i żadne z nas nie pomyślało o farbie zmywalnej w pokoju Jasia. Ale o tym nie zapomnimy w przyszłym roku jak będziemy malować. Jaś udekorował tylko swój pokój i podłogę w dużym pokoju. Zauważyłam to dopiero niedawno i nie mogę tego doszorować ,bo nie wiem skąd ,ale miał długopis i wszystko się ,,wżarło". Na szczęście w takim miejscu ,że nie widać ... Natomiast jakiś czas w ramach ,,kary" miał schowane kredki i tylko i wyłącznie ze mną mógł rysować. W przeciwnym razie były schowane w miejscu do którego nie dosięgał.

no ja ogolnie kredki mojego malego trzymam zamkniete, dopiero jak o nie poprosi dostaje, w przeciwnym razie robi mi sie straszny balagan, a jak tak nie moge :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaś za rok we wrześniu idzie do przedszkola ,więc uważam ,że to najodpowiedniejszy moment ...

no wlasnie, troche tak przypal wyslac dziecko do przedszkola, kiedy jeszcze robi w piluche :/

Konto usunięte
Konto usunięte: Ten czerwony to własnie Zygzak a niebieski to chyba Sally ()

ano moze, nigdy filmu nie widzialam, pamietam tylko ze McQueen jakos ten czerwony sie zwal :woot:
Babsy
Babsy
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: (Jaś póki co mówi ,,Zygza" - nie wiem czemu ale gubi zazwyczaj końcówki )

nauczy sie, "k" sie pojawia w 2-3 r.z.:)
Denaris
Denaris
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja ogolnie kredki mojego malego trzymam zamkniete, dopiero jak o nie poprosi dostaje, w przeciwnym razie robi mi sie straszny balagan, a jak tak nie moge :D

Pokój Jasia sprzątam i tak co najmniej dwa razy dziennie ,więc to kwestia przyzwyczajenia.
:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie, troche tak przypal wyslac dziecko do przedszkola, kiedy jeszcze robi w piluche :/

W jednym z przedszkoli przyjmują dzieci z pieluchami ale tylko .... TETROWYMI :wtf:

Konto usunięte
Konto usunięte: ano moze, nigdy filmu nie widzialam, pamietam tylko ze McQueen jakos ten czerwony sie zwal

Też nie oglądałam. Ale Jasiowi wczoraj kupiłam książeczkę z tej serii - więc już mam wszystkie postacie ,,obcykane". :]

Babsy
Babsy: nauczy sie, "k" sie pojawia w 2-3 r.z.:)

W kwestiach mówienia mojego dziecko jest ,,dziwne".
,,Mama" ,,tata" mówi rzadko (chyba ,że naprawdę musi) - ale taki wyraz jak ,,gra" mówi bez problemu (i do tego z ,,r").
Jaś dopiero niedawno się rozgadał ,,świadomie" - przed ten gaworzył i mówi po swojemu ,a teraz dużo powtarza.
Denaris
Denaris
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przed ten

przedtem *

Konto usunięte
Konto usunięte: mówi

mówił *
agoosiaaa
agoosiaaa
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W jednym z przedszkoli przyjmują dzieci z pieluchami ale tylko .... TETROWYMI

:zonk:
porypalo?

Konto usunięte
Konto usunięte: Też nie oglądałam. Ale Jasiowi wczoraj kupiłam książeczkę z tej serii - więc już mam wszystkie postacie ,,obcykane". :]

ja jakos na pierwsze urodziny mu kupywalam ksiazeczki z nimi, z tym ze to sa ksiazeczki do liczenia, nie odpowiadaja historyjek :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Pokój Jasia sprzątam i tak co najmniej dwa razy dziennie ,więc to kwestia przyzwyczajenia.

no tak :)
Denaris
Denaris
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: porypalo?

Nie zagłębiałam się w ten temat ,bo mimo ,że przedszkole mam kilka metrów ode mnie (sióstr zakonnych) - to nie będę tam posyłać Jasia. Z tego co mi ktoś mówił (kto od września posyła tam córkę) - argumentem było,że pampersy są niezdrowe.
:ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja jakos na pierwsze urodziny mu kupywalam ksiazeczki z nimi, z tym ze to sa ksiazeczki do liczenia, nie odpowiadaja historyjek :D

Jaś jest dziecięcym molem książkowym. On generalnie nie potrafi zbyt długo usiedzieć na jednym miejscu ,ale jak w grę wchodzi czytanie książek ... ;)
Uzbieraliśmy już całkiem niezłą biblioteczkę. Ostatnim szałem jest właśnie Zygzak - a wcześniej Bob Budowniczy.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.