Gotusiaaa
Gotusiaaa
  13 czerwca 2011 (pierwszy post)

W lipcu wybieram sie na chrzciny córki siostry ciotecznej mojego Chłopaka. Nie mam pojecia co dac/ kupic. Jeśli prezent - to co ? Jeśli pieniądze - to ile?
Też mam problem w co sie ubrac. Myslalam o leginsach i tunice,ew. sukience bo mam dosc masywne uda, wiec musi byc cos dluzszego.
Co proponujecie ?

agoosiaaa
agoosiaaa
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zagłębiałam się w ten temat ,bo mimo ,że przedszkole mam kilka metrów ode mnie (sióstr zakonnych) - to nie będę tam posyłać Jasia. Z tego co mi ktoś mówił (kto od września posyła tam córkę) - argumentem było,że pampersy są niezdrowe.

ta, strasznie niezdrowe - duzo zdrowsze sa tetrowe piluchy uzywane kilka razy :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaś jest dziecięcym molem książkowym. On generalnie nie potrafi zbyt długo usiedzieć na jednym miejscu ,ale jak w grę wchodzi czytanie książek ... ;) Uzbieraliśmy już całkiem niezłą biblioteczkę. Ostatnim szałem jest właśnie Zygzak - a wcześniej Bob Budowniczy.

moj to ma robaki w pupie i nie da sobie przeczytac ksiazeczek :rotfl:
chce od razu poogladac wszystkie obrazki :)
Denaris
Denaris
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ta, strasznie niezdrowe - duzo zdrowsze sa tetrowe piluchy uzywane kilka razy

Tzn. już dawno potwierdzono ,że tetrowe pieluszki są o wiele lepsze. Niemniej wygoda matek daje nam wybór i wszystkie wybieramy pieluszki jednorazowe.

Konto usunięte
Konto usunięte: moj to ma robaki w pupie i nie da sobie przeczytac ksiazeczek chce od razu poogladac wszystkie obrazki :)

Ja muszę opowiadać każdy najmniejszy nawet szczegół przedstawiony na obrazku.
Jaś jest bardzo szczegółowy.
agoosiaaa
agoosiaaa
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tzn. już dawno potwierdzono ,że tetrowe pieluszki są o wiele lepsze. Niemniej wygoda matek daje nam wybór i wszystkie wybieramy pieluszki jednorazowe.

ciekawe, bo pierwsze slysze zeby pieluchy tetrowe byly lepsze :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja muszę opowiadać każdy najmniejszy nawet szczegół przedstawiony na obrazku. Jaś jest bardzo szczegółowy.

moj historyjkami to sie srednio interesuje (poza 3 programami w tv - waybuloo, in the night garden i telletubisiami, nie wiem czy dobrze to napisalam).
ale interesuja go liczby i literki, zna prawie caly alfabet i liczy do 10, ale bez 7 :rotfl:
Babsy
Babsy
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W kwestiach mówienia mojego dziecko jest ,,dziwne". ,,Mama" ,,tata" mówi rzadko (chyba ,że naprawdę musi) - ale taki wyraz jak ,,gra" mówi bez problemu (i do tego z ,,r"). Jaś dopiero niedawno się rozgadał ,,świadomie" - przed ten gaworzył i mówi po swojemu ,a teraz dużo powtarza.

bez kitu, mowi "r"??? R sie niby pojawia w 4-5 roku:wtf:
w koncu musi zaczac poszerzac swoj slownik:) to dobrze, powinno sie do dziecka jak najwiecej mowic- i bron Boziu zadnych spieszczen " a telaź mamusia źlobi sinećkowi jedzionko" itp.- seplenienie gwarantowane.

Konto usunięte
Konto usunięte: W jednym z przedszkoli przyjmują dzieci z pieluchami ale tylko .... TETROWYMI

ja pitole...

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaś jest dziecięcym molem książkowym. On generalnie nie potrafi zbyt długo usiedzieć na jednym miejscu ,ale jak w grę wchodzi czytanie książek ... Uzbieraliśmy już całkiem niezłą biblioteczkę. Ostatnim szałem jest właśnie Zygzak - a wcześniej Bob Budowniczy.

to super:) w ten sposob tez poszerza swoje slownictwo:) no i wyobraznie, te rzeczy;)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie myl zasad kościoła z zasadami księży


ksieza stanowia zasady kosciola
nie myl kosciola i ksiezy z wiara i religia

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Martittaaaaa
Martittaaaaa
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale interesuja go liczby i literki, zna prawie caly alfabet i liczy do 10, ale bez 7

U mnie to samo. Liczy do 20 na razie ale nikt go tego specjalnie nie uczył nawet :rotfl: Za to od roku rozpoznaje marki samochodów ( po znaczkach ) - praktycznie większość zna. I jak mu się czyta rymowane książeczki to szybko sam je zapamiętuje :)

Babsy
Babsy: bez kitu, mowi "r"??? R sie niby pojawia w 4-5 roku w koncu musi zaczac poszerzac swoj slownik:) to dobrze, powinno sie do dziecka jak najwiecej mowic- i bron Boziu zadnych spieszczen " a telaź mamusia źlobi sinećkowi jedzionko" itp.- seplenienie gwarantowane.

Mój ma 3 lata a "r" mówi już dawno :) Mówi bardzo wyraźnie i świetnie składa zdania. Tylko zamiast " co" mówi cały czas " cio" :rotfl:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moj lubi swoj nocnik, bo mu spiewa 2 i pol roku ma :)


moj nie ma pieluchy od momentu jak skonczyl 2 lata, ale byc moze dlatego ze nie mial wlasnie wypasionego nocnika z muzyka, mikrofonem, spluczka czy innymi bajerami :)

Konto usunięte
Konto usunięte: ostatnio mi pokoj malowal


jest na etapie, gdzie fascynuje go "texture" wszystkich przedmiotow, zwlaszcza miekkich i zmieniajacych ksztalt. czas by kupic play doh :D
Konto usunięte
Konto usunięte: pamietam tylko ze McQueen jakos ten czerwony sie zwal


Lighting McQueen, bodajze 22 lipca premiera drugiej czesci, 23 lipca moj ma urodziny, wiec bedzie mial fajny prezent - uwielbia kino
Babsy
Babsy: "k" sie pojawia w 2-3 r.z.:)


a tego nie wiedzialam :szok:
moj mowi bardzo wyraznie kielbas (kielbasa bez "a" na koncu) wiem, bo to jedyne polskie slowo ktore powtarza ... i raczek z K nie ma problemu...
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie, troche tak przypal wyslac dziecko do przedszkola, kiedy jeszcze robi w piluche :/


w prywatnym przedszkolu masz potty training, zaden przypad, dla nich to normalka

Konto usunięte
Konto usunięte: Też nie oglądałam.


no co wy :szok:
The Cars to tysiac razy chyba widzialam :lol: zaje***ty film animowany, a teksty to normalnie cytujemy nalogowo, jak te kultowe z "Misia" czy "Seksmisji" :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawe, bo pierwsze slysze zeby pieluchy tetrowe byly lepsze


byc moze nie sa lepsze, ale sa zdrowsze - 100% sie zgadzam

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 czerwca 2011
Babsy
Babsy: a telaź mamusia źlobi sinećkowi jedzionko"


kto tak mowi do dzieci? chyba cofnieci w rozwoju

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie to samo. Liczy do 20 na razie ale nikt go tego specjalnie nie uczył nawet Za to od roku rozpoznaje marki samochodów ( po znaczkach ) - praktycznie większość zna. I jak mu się czyta rymowane książeczki to szybko sam je zapamiętuje :)

to tylko moj ma awersje do czytania ksiazeczek :rotfl:
tzn moj po angielsku liczy do 10, po polsku jakos do 6ciu.

massacre
massacre: moj nie ma pieluchy od momentu jak skonczyl 2 lata, ale byc moze dlatego ze nie mial wlasnie wypasionego nocnika z muzyka, mikrofonem, spluczka czy innymi bajerami :)

no byc moze to po czesci wina wlasnie nocnika :woot:
ale nic, jeszcze sie nauczy :D

massacre
massacre: jest na etapie, gdzie fascynuje go "texture" wszystkich przedmiotow, zwlaszcza miekkich i zmieniajacych ksztalt. czas by kupic play doh :D

myslalam nad tym, ale troche sier boje, zeby mi go nie zjadl czasem :lol2:
chociaz on nigdyt nic poza jedzeniem nie jadl, ale jednak jakis tam strach mam :P

massacre
massacre: w prywatnym przedszkolu masz potty training, zaden przypal, dla nich to normalka

nie stac mnie na prywatne przedszkole na razie :)

massacre
massacre: Lighting McQueen, bodajze 22 lipca premiera drugiej czesci, 23 lipca moj ma urodziny, wiec bedzie mial fajny prezent - uwielbia kino

jak bylam zaraz po premierze piratow z karaibow w kinie wlasnie na nich to widzialam zapowiedzi, myslalam zeby mojego malego wlasnie wziasc na cars'y, ale patrzac sie na niego to na razie nie ma szans na kino :)

massacre
massacre: byc moze nie sa lepsze, ale sa zdrowsze - 100% sie zgadzam

zdrowsze ale to chyba raczej na srodowiska.
Babsy
Babsy
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mój ma 3 lata a "r" mówi już dawno

musialabym to uslyszec:) choc w sumie moze nie ja, a logopeda ktory by lepiej wylapal, co to za gloska:) jak mialam zajecia z logopedii, to facetka mowila, ze przychodza do niej matki z dzieckiem z wada wymowy, skierowane przez nauczycielke, a matka tej wady nie slyszy, choc dziecko ewidentnie mowi zle- po prostu jest przyzwyczajona do jego mowy.

massacre
massacre: a tego nie wiedzialam


Martittaaaaa
Martittaaaaa
  16 czerwca 2011
Babsy
Babsy: musialabym to uslyszec:) choc w sumie moze nie ja, a logopeda ktory by lepiej wylapal, co to za gloska:) jak mialam zajecia z logopedii, to facetka mowila, ze przychodza do niej matki z dzieckiem z wada wymowy, skierowane przez nauczycielke, a matka tej wady nie slyszy, choc dziecko ewidentnie mowi zle- po prostu jest przyzwyczajona do jego mowy.

Mówi wyraźnie "r". Nie tylko ja to słyszę :) Każde dziecko rozwija się inaczej i nie zawsze wg danego schematu :) No a z innych ciekawostek to pomimo, że ma 3 lata to ma wzrost 5 latka :rotfl:
Babsy
Babsy
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Każde dziecko rozwija się inaczej i nie zawsze wg danego schematu

pewnie, ale czesciej to sa opoznienia, nie wyprzedzenia:woot: i to az takie:) masa dzieci ma wady wymowy- nachodzilam sie i napatrzylam po przedszkolach i szkole, czy to poradni, ze ciezko mi uwierzyc, ze jakies dziecko moze nadganiac z wymowa;)
pijana
pijana
  16 czerwca 2011
Babsy
Babsy: http://iv.pl/images/17815945859398173295.png

Jakieś strasznie to wszystko "opóźnione", technika mówienia opanowana w wieku 7 lat ? W wieku 5 lat umiałam już czytać, a co dopiero normalnie mówić...

Co do pieluch tetrowych - są zdrowsze, ja miałam uczulenie na pampersy i moja mama właśnie w tetrowe się musiała "bawić"... Współczuję.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: myslalam nad tym, ale troche sier boje, zeby mi go nie zjadl czasem


nie mowie o komunistycznej plastelinie, tylko play doh - zerknij na sklad, nawet jak zje to mu sie nic nie stanie. poza tym dla mnie oczywiste jest ze takie zabawy to tylko pod nadzorem rodzicow, kij jak zje bo jw pisalam nic mu sie nie stanie, gorzej jak sobie zapcha dziurki do nosa :mrgreen: to jest niebezpieczenstwo!

Konto usunięte
Konto usunięte: nie stac mnie na prywatne przedszkole na razie :)


nas tez nie bylo stac, dlatego poszlam do pracy :ziober2: a raczej poslalam go do przedszkola, zeby w koncu moc pojsc do pracy :)

Konto usunięte
Konto usunięte: ale patrzac sie na niego to na razie nie ma szans na kino :)


nie jestes w Polsce, wiesz jakie tu wypasione seanse robia dla dzieciaczkow?
polecam! mega przezycie dla dzieci!

Konto usunięte
Konto usunięte: zdrowsze ale to chyba raczej na srodowiska.


nie do konca.
1. jezeli zmieniasz dziecku pieluche REGULARNIE - to jeden uj czy tetrowa czy jednorazowa - dlatego ja wybralam pampersy, z czystego lenistwa, niecheci do robienia prania co godzine i z pewnosci ze nie bede trzymala dzieciaka 12h w jednej pielusze
2. natomiast badania najprawdopodobniej byly przeprowadzane w momencie gdy pielucha x czasu nie jest zmieniania. dziecko po pampersie bedzie mialo powazniejsze odpazenia niz przy pieluszce tetrowej ze wzgledu na teksture - proste
3. dochodzi aspekt ekologiczny i tym samym pielucha tetrowa staje sie pielucha zdrowsza. z tym jest tak samo jak z maslem i margaryna, wpiedalaj jak swinia jedno czy drugie to przy i jednym i drugim gwarantuje zawal i wysoki cholesterol ;)

Babsy
Babsy: http://iv.pl/images/17815945859398173295.png


to tabela dotyczaca jezyka polskiego, wierze ze w innych jezykach wyglada to nieco inaczej... w angielskim bardzo malo np. literki Z wystepuje, natomiast jest bardzo popularna w naszym rodzimym jezyku.
niestety moj maly mial pewna blokade jesli chodzi o mowienie i specjalistka w przedszkolu zasugerowala nam, zebysmy skupili sie tylko na jednym jezyku. jakoze angielski go otacza na codzien, odstawilismy jezyk ojczysty na pozniej. mowi tylko po angielski, jak juz wyzej napisalam, po polsku mowi tylko "kielbas" i "piwo" (:ninja:)
dziwnie i ujowo z wlasnym dzieckiem rozmawiac nie po swojemu... choc ma to swoj plus... jak nie chcemy zeby zrozumial, to mowimy po polsku :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.