Gotusiaaa
Gotusiaaa
  13 czerwca 2011 (pierwszy post)

W lipcu wybieram sie na chrzciny córki siostry ciotecznej mojego Chłopaka. Nie mam pojecia co dac/ kupic. Jeśli prezent - to co ? Jeśli pieniądze - to ile?
Też mam problem w co sie ubrac. Myslalam o leginsach i tunice,ew. sukience bo mam dosc masywne uda, wiec musi byc cos dluzszego.
Co proponujecie ?

Babsy
Babsy
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba więcej pytań, ale nie wiem ile dokładnie czy np. 5 czy 30, tego nie wiem. i dotyczące całego materiału studiów.

o kurczaczek- jakby mi 30 walnieli, to bym tylko zonknela;/ u mnie tez byla na poczatku mowa, ze jedno pytanie z pracy, jedno z calego materialu na studiach, a o recenzencie bylo wiadomo, ze pewnie bedzie pytal z metodologii;)
mmaryjka
mmaryjka
  16 czerwca 2011
massacre
massacre: o ile pamietam, mysmy specjalizacje wybierali na trzecim roku, przez pierwsze dwa lata majac takie same przedmioty jak wszystkie inne grupy na naszym wydziale

to też zależy od studiów. mój znajomy studiuje inżynierię środowiska i po 3 semestrze wybiera się specjalizację, ale na pierwszym roku wszyscy mają np. filozofię i różne niby specjalistyczne przedmioty, ale praktycznie nie potrzebne, teoretycznie zresztą też nie.
Denaris
Denaris
  16 czerwca 2011
Babsy
Babsy: bylam na praktykach w szkole, przedszkolu przez kilka miesiecy, w ramach zajec chodzilam do przedszkola, poradni psychologiczno-pedagogicznej- troche sie napatrzylam na rozne dzieci:)

Co nie zmienia faktu ,że patrzenie na ogół nie odzwierciedla szczegółu.
Mój syn jutro skończy 2latka i trudno mi powiedzieć w jakim stopniu jego mowa będzie idealna. O ile będzie. Mówi bardzo niewyraźnie i w większości tylko ja go rozumiem (bo spędzam z nim cały dzień) - ale ten jeden wyraz mówi aż za wyraźnie jak na jego wiek.
Dopiero niedawno zaczął mówić ,,po naszemu".

Babsy
Babsy: to dzieciece neologizmy, nie wada wymowy:)

Których unikałam jak ognia. ;)

Babsy
Babsy: wiem o tym:) czlowiek to nie jakis podrecznikowy twor, ktory w dniu kolejnych urodzin przeskakuje na kolejny poziom rozwoju. no ale po to sa normy, zeby w razie czego wiedziec, kiedy zglosic sie do specjalisty, czy lekarza, czy kogos innego. akurat pojawanie sie glosek powinno wystepowac maks z polrocznym opoznieniem.

Tabele znam - ale moje dziecko jest typowo przeciętne. ;)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: po prostu odnosze wrazenie (patrzac po zdjeciach), ze niektore (nie wiecej niz 2) osoby tutaj, w co jednym poście piszą coś co nie jest zgodne z prawdą ;d i chyba kreują sobie zycie takie jakie by chcieli miec.


wez do mnie nie mow kodem, nie bylo mnie chwile na forum i nie kojarze za bardzo kto sobie stylizuje wirtualnie zycie :lol:

na pewno ja - mimo, ze jestem ruda, dalej czuje sie sucza blondynka :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

pijana
pijana
  16 czerwca 2011
Babsy
Babsy: do tego chyba wada powinna stac w miejscu z rok, czy wiecej, nie? a mi tak z raz na rok sie powieksza;/

Teoretycznie do 21. roku życia powinna zupełnie stanąć w miejscu, jeśli ze mną też tak będzie jak z Tobą, a tego się obawiam to dupa z lasera... :and:
mmaryjka
mmaryjka
  16 czerwca 2011
Babsy
Babsy: o kurczaczek- jakby mi 30 walnieli, to bym tylko zonknela;/ u mnie tez byla na poczatku mowa, ze jedno pytanie z pracy, jedno z calego materialu na studiach, a o recenzencie bylo wiadomo, ze pewnie bedzie pytal z metodologii

no wymyślają teraz różne rzeczy dziwne. koleżanka mi mówiła, że u niej na uczelni są na aulach urządzenia wykrywające sygnał wifi, więc jak na egzaminie ktoś próbuje użyć internetu to przerywają egzamin wszystkim;d
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to też zależy od studiów. mój znajomy studiuje inżynierię środowiska i po 3 semestrze wybiera się specjalizację, ale na pierwszym roku wszyscy mają np. filozofię i różne niby specjalistyczne przedmioty, ale praktycznie nie potrzebne, teoretycznie zresztą też nie.


tez mi sie wydawalo, ze filozofia nie byla mi potrzebna na moim kierunku (choc mialam tylko rok) ... mylilam sie :D
wydaje mi sie, ze jednak nie przypadkowo wybieraja tematyke przedmiotow, ktore mamy opanowac na danych kierunkach

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Babsy
Babsy
  16 czerwca 2011
massacre
massacre: byc moze tak jest, ale co z tego, ze jest masa materialu, jezeli nie jest efektywnie przyswajalny, bo jak wczesniej zauwazylyscie - w Polsce zaniza sie poziom do tych najslabszych w klasie/ grupie?

w przedszkolu teraz nie mozna nauczac czytania i pisania, aby w pierwszej klasie dzieci byly na tym samym poziomie;/ no ale tam gdzie ja bylam na praktykach, nauczycielka uczyla literek, no i wiadomo, ze wiele dzieci ucza rodzice, czy dziadkowie- a w pierwszej klasie wszyscy od poczatku jada z literkami.

massacre
massacre: tez mam cos kolo tego - tym sie charakteruzyja ludzie intelektu

hehe poczulam sie yntelygenta;P

Konto usunięte
Konto usunięte: i minister edukacji się popisała.

od studiow jest minister szkolnictwa wyzszego;)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: że u niej na uczelni są na aulach urządzenia wykrywające sygnał wifi, więc jak na egzaminie ktoś próbuje użyć internetu to przerywają egzamin wszystkim;d


jaki matrix ! za moich czasow to takie rzeczy to tylko w "Powrocie do przyszlosci" :rotfl:

musze ochlonac
ide zajarac :ninja:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 czerwca 2011
Babsy
Babsy: mmaryjka: i minister edukacji się popisała. od studiow jest minister szkolnictwa wyzszego;)


od moich byl minister obrony narodowej :jezyk2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  16 czerwca 2011
massacre
massacre: wydaje mi sie, ze jednak nie przypadkowo wybieraja tematyke przedmiotow, ktore mamy opanowac na danych kierunkach

na politechnikach często im się nie trafia. tak samo ja miałam na pierwszym roku informatykę i to do tego wykłady. przyszedł pan, dał nam wydrukowaną klawiaturę, okienka z worda i tyle.
Babsy
Babsy
  16 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Teoretycznie do 21. roku życia powinna zupełnie stanąć w miejscu, jeśli ze mną też tak będzie jak z Tobą, a tego się obawiam to dupa z lasera...

po 21.r.z. to slyszalam, ze MOZNA laserowo zoperowac wade, byleby stala rok w miejscu, a nie ze w ogole juz ma sie potem nie powiekszac:woot:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 czerwca 2011
Babsy
Babsy: w przedszkolu teraz nie mozna nauczac czytania i pisania, aby w pierwszej klasie dzieci byly na tym samym poziomie;/ no ale tam gdzie ja bylam na praktykach, nauczycielka uczyla literek, no i wiadomo, ze wiele dzieci ucza rodzice, czy dziadkowie- a w pierwszej klasie wszyscy od poczatku jada z literkami.


mojego nie ucze literek, nie ucze czytac - z prostego wzgledu - gdy zacznie sie tego uczyc w szkole bedzie znudzony - znudzenie nauka moze go zniechecic do zdobywania wiedzy i co za tym idzie przyniesc rezultat odwrotny do pozadanego :)
w ogole mam wylane, jezeli chodzi o wklepywanie mu jakiejkolwiek wiedzy - duzo mu czytam i duzo z nim rozmawiam, nie sadzam go i nie ryzuje mu zadnych diagramow.
skonczylam college tutaj juz - childcare and education - uprawnia do nauki dzieci do lat 11. (czyli tzw nauczanie poczatkowe chyba w Polsce...???) podejrzewam, ze zupelnie inaczej nas tu ucza niz Was w Polsce.. z moja kuzynka, ktora jest po psychologii wiele razy dyskutowalysmy, roznic jest mnostwo :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  16 czerwca 2011
Babsy
Babsy: od studiow jest minister szkolnictwa wyzszego

tak, ale obie to kobiety nie za bardzo nadające się na swoje stanowiska.

massacre
massacre: jaki matrix ! za moich czasow to takie rzeczy to tylko w "Powrocie do przyszlosci"

u mnie na aulach na razie są tylko kamery w każdym kącie i na środku jedna która się obraca o 360st. czekam na fajniejsze zabawki. np wykrywacze temperatury ciała, kto się stresuje podczas ściągania
pijana
pijana
  16 czerwca 2011
Babsy
Babsy: po 21.r.z. to slyszalam, ze MOZNA laserowo zoperowac wade, byleby stala rok w miejscu, a nie ze w ogole juz ma sie potem nie powiekszac

Nie wnikałam w to jeszcze na tyle, aby potwierdzić lub nie. Ale jak mi nie stanie (:lol2:) to się załamię !
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.