BillieJean58
BillieJean58
  7 maja 2011 (pierwszy post)

Witam.
Znalazłam sukienkę, i chcę ją kupić na wesele. Jest uniwersalan wiec nieraz ją wykorzystam. Chciałabym się dowiedzieć jakich dodatków użyć aby na okazję wesela wyglądała bardziej elegancko.
http://allegro.pl/urocza-sukienka-wieczorowa-italian-fashion-xl-i1598269593.html
Mówię o sukienkce szarej lub niebieskiej, bo jeszcze nie jestem zdecydowana.

Jasmina
Jasmina
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Medycyna jest w ogóle ciężka w sensie takim, że tym się trzeba interesować bo nauczyć się wszystkiego da :-)

Sama psychiatria bardzo mnie fascynuje i wiem, że dałabym radę na medycynie, choć pewnie lekko by nie było. No ale jednak nie mam tak silnej psychiki do tego zawodu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja uwazam, ze nie mozna zamykac sie w jednej dziedzinie, zawsze jest ten plus, ze jak stracisz prace mozesz znalezc w tym drugim zawodzie lub w tym, z czego masz kursy i szkolenia. Zreszta pracodawca np. zatrudniajac fryzjerke do salonu kosmetyczno fryzjerskiego mysli: jak moja kosmetyczka bedzie miala urlop to zeby nie tracic klientow zatrudnie fryzjerke co umie robic paznokcie, czyli ta bez kursu jest odrzucona na starcie. Czasem sie opłaca zacisnac zeby.

To też prawda.
Jasmina
Jasmina
  7 maja 2011
Babsy
Babsy: jak robie kreske na gornej powiece, to mi sie odbija;/ czasem tez eyeliner;/

Na bazie też ?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Sama psychiatria bardzo mnie fascynuje i wiem, że dałabym radę na medycynie, choć pewnie lekko by nie było. No ale jednak nie mam tak silnej psychiki do tego zawodu.

Ooo do tego chyba trzeba miec powolanie ;P ja bym w zyciu nie chciala byc lekarzem, chociaz na studiach dalabym rade bo szybko sie ucze i szybko łapie o co chodzi, ale do tego trzeba miec to cos...

Jasmina
Jasmina: To też prawda.

no jasne, trzeba sobie radzic :-) ja mysle nad swoim salonem, zeby otworzyć :-) ale u Nas tego tyle ostatnio jest ze masakra. :woot:
Jasmina
Jasmina
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ooo do tego chyba trzeba miec powolanie ;P ja bym w zyciu nie chciala byc lekarzem, chociaz na studiach dalabym rade bo szybko sie ucze i szybko łapie o co chodzi, ale do tego trzeba miec to cos...

Powołanie to ja miałam :mrgreen: ale były też inne przeszkody, więc się na to nie zdecydowałam :)

Konto usunięte
Konto usunięte: no jasne, trzeba sobie radzic :-) ja mysle nad swoim salonem, zeby otworzyć :-) ale u Nas tego tyle ostatnio jest ze masakra.

Zawsze można spróbować, może byłby interes.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Powołanie to ja miałam ale były też inne przeszkody, więc się na to nie zdecydowałam :)

trzeba ocenić siły na zamiary no nie :-) mysle, ze kosmetyczką byłabyś dobrą, widac, ze Cie to interesuje.

Jasmina
Jasmina: Zawsze można spróbować, może byłby interes.

obawiam sie :-)
Jasmina
Jasmina
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: trzeba ocenić siły na zamiary no nie :-) mysle, ze kosmetyczką byłabyś dobrą, widac, ze Cie to interesuje.

Kosmetyczką to ja nie chciałabym być, tylko kosmetologiem :P

Konto usunięte
Konto usunięte: obawiam sie :-)

Czasem trzeba ryzykować ;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Kosmetyczką to ja nie chciałabym być, tylko kosmetologiem :P

kosmetolog to kosmetyczka :woot: u mnie kosmetyczka studiowała kosmetologię w Krakowie i jest kosmetyczką, uczyła się tam zabiegów itp :woot:
Jasmina
Jasmina
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kosmetolog to kosmetyczka u mnie kosmetyczka studiowała kosmetologię w Krakowie i jest kosmetyczką, uczyła się tam zabiegów itp

Nie, nie. Kosmetolog może wykonywać zabiegi jakie robi kosmetyczką, za to ona nie ma uprawnień by robić to co robi kosmetolog. Kosmetologia jest podobna do dermatologii.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Nie, nie. Kosmetolog może wykonywać zabiegi jakie robi kosmetyczką, za to ona nie ma uprawnień by robić to co robi kosmetolog. Kosmetologia jest podobna do dermatologii.

Trzyletnie studia wyższe pierwszego stopnia (licencjat) prowadzone w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Absolwent kierunku kosmetologia dzięki otrzymanej wiedzy oraz opanowaniu umiejętności praktycznych w dziedzinie pielęgnowania uzyska niezbędne kwalifikacje do właściwego zaplanowania i świadomego przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających. Będzie pożądanym pracownikiem nie tylko w salonach kosmetycznych, ale i w ośrodkach odnowy biologicznej, gabinetach dermatologicznych, firmach kosmetycznych, także jako pracownik biorący czynny udział w opracowywaniu receptur nowych produktów, pracownik działu kontroli jakości oraz marketingu.

U mnie wszystkie kosmetyczki są po studiach :woot: z kosmetologii, to zwykła taka kosmetyczka to nie ma studiów? czy jak?
Jasmina
Jasmina
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie wszystkie kosmetyczki są po studiach z kosmetologii, to zwykła taka kosmetyczka to nie ma studiów? czy jak?

Studia kosmetologiczne są związane z medycyną, takie osoby pracują też w laboratoriach, czego kosmetyczka nie robi.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Studia kosmetologiczne są związane z medycyną, takie osoby pracują też w laboratoriach, czego kosmetyczka nie robi.

Tak? Dziwne, ja ostatnio jak rozmawiałam z tą koleżanką to mówiła, że jeśli chcę być kosmetyczką to studiować na dobrej uczelni, najlepiej w Krakowie kosmetologię.
To zwykłe kosmetyczki chyba są po studium, tak mysle. Ciezko chyba rozpoznac ktora jest ktora, u mnie wszystkie sa po studiach wiec myslalam ze to standart.
Jasmina
Jasmina
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak? Dziwne, ja ostatnio jak rozmawiałam z tą koleżanką to mówiła, że jeśli chcę być kosmetyczką to studiować na dobrej uczelni, najlepiej w Krakowie kosmetologię. To zwykłe kosmetyczki chyba są po studium, tak mysle. Ciezko chyba rozpoznac ktora jest ktora, u mnie wszystkie sa po studiach wiec myslalam ze to standart.

Nie, dziewczyna mojego brata jest po kosmetologii więc wiem jakie są różnice. Ja chciałabym pracować właśnie w laboratorium :tak:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Nie, dziewczyna mojego brata jest po kosmetologii więc wiem jakie są różnice. Ja chciałabym pracować właśnie w laboratorium

aha, to widzisz nawet nie wiedziałam :-) myslalam, ze do laboratorium to bardziej biochemia i takie tam
Jasmina
Jasmina
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aha, to widzisz nawet nie wiedziałam :-) myslalam, ze do laboratorium to bardziej biochemia i takie tam

Biochemia jest związana z kosmetologią :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Biochemia jest związana z kosmetologią :)

wszystko jest ze sobą powiązane haha tak serio :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.